Znakomite wyniki egzaminów 8-klasisty oraz gimnazjalnego

Podaję poniżej wyniki tegorocznych egzaminów 8-klasisty oraz gimnazjalnego.

Nasi uczniowie z obu tych egzaminów uzyskali wyniki plasujące zarówno Prywatną Szkołę Podstawową nr 72 „Szkołę Marzeń”, jak i Prywatne Gimnazjum nr 2 „Szkołę Marzeń” w Piasecznie w dziewiątym staninie, czyli w wąskiej grupie ok. 4 procent polskich szkół z najwyższymi średnimi wynikami.

Brawo!

Kazimierz Stankiewicz

Dyrektor Szkół

 

EGZAMIN 8-KLASISTY

egzamin nasza szkoła kraj woj. mazowieckie
j. polski 85% 63% 67%
matematyka 80% 45% 50%
j. angielski 96% 59% 64%

 

EGZAMIN GIMNAZJALNY

egzamin nasza szkoła kraj woj. mazowieckie
j. polski 83% 63% 67%
historia i wos 84% 59% 62%
matematyka 78% 43% 48%
p. przyrodnicze 75% 49% 52%
j. angielski

(p. podstawowy)

99% 68% 73%
j. angielski

(p. rozszerzony)

96% 53% 58%

 

 

 

 

Czytaj więcej

Poznajemy legendy warszawskie – Gimnazjaliści w roli przewodników po Starówce…

IMG_0624

Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie wspólnych zabaw dla gimnazjum i młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej. A gdy można zabawę połączyć z nauką to powstaje kreatywna kombinacja edukacji na wesoło. Tak tez było tym razem. Gimnazjaliści przygotowali dla trzecioklasistów grę terenową pod hasłem: „Poznajemy legendy warszawskie”.
Uczestnicy rajdu musieli na początku podzielić się na grupy, zredagować okrzyk oraz wymyślić nazwę dla swojej ekipy. A potem z mapą, pod czujnym okiem starszych kolegów, wyruszyli ku przygodzie. Wyzwaniem była bowiem nie tylko wędrówka po Starym Mieście, ale znalezienie punktów z legendami. Tam czekali na nich gimnazjaliści. Opowiadali legendy a następnie przygotowali związane z nimi gry, quizy, puzzle i inne zadania, które musieli wykonać trzecioklasiści , wykazując się nie łada umiejętnościami. Poznali zatem Legendę o złotej rybce, Opowieść o syrence, dzwonie, Historie o zbójcach, o złotej rybce i nawet o królewnie Wisełce. Tańczyli „kaczuszki” z Leną i Zochą, skakali wokół czarodziejskiego dzwonu z Kingą i Tosią, składali z kawałków syrenkę na polecenie Natalii i wreszcie płynęli niczym rybki razem z Olą i Werą. Wspólną zabawę zakończyły nagrody w postaci lizaków-gwizdków i wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły. A jakie były nastroje? Niech „opowiedzą” zdjęcia.
Dorota Michasik Stępniak,
koordynator rajdu

Czytaj więcej

Rajd szlakiem „Kamieni na szaniec” Sprawdzian ze znajomości treści lektury w nieco innej formie…

IMG_9708

Mimo pochmurnej pogody  nasi dzielni gimnazjaliści już rano 22.05.19 wyruszyli szlakiem bohaterów znanej powieści A. Kamińskiego. Celem wyprawy było uczczenie pamięci postaci z „Kamieni na szaniec” i ukazanie związków utworu literackiego z rzeczywistością. Co innego bowiem przeczytać, a co innego zobaczyć „na własne oczy”.

Uczniowie zostali podzieleni na grupy. Punktem  startowym stała się Aleja Niepodległości róg Madalińskiego. Każda grupa otrzymała 7 ponumerowanych kopert  z instrukcjami . Pierwszą otworzono na starcie, a potem już zgodnie z poleceniami.

Uczniowie, wypełniając instrukcje, zawędrowali na ul. Mokotowską 3 –  miejsce wykonania wyroku śmierci na  Oberscharführerze Herbercie Schultzu, funkcjonariuszu Gestapo, który w pokoju 228 przy al. Szucha przesłuchiwał Rudego. Następnie udali się do  Liceum Batorego – gdzie uczyli się Alek, Rudy i Zośka, potem pod Pomnik Mikołaja Kopernika – tu miała miejsce akcja Alka, zdjęcie tablicy z niemieckim napisem. Obejrzeli Budynek Zachęty – znany z zerwanie flag hitlerowskich. I wreszcie  przeszli   na ul. Długą 38/40 – miejsce ranienia Alka, by na końcu udać się pod Arsenał – miejsce akcji zbrojnej, odbicie Rudego.

Oprócz wykonania  zadań do ich obowiązków należało zrobienie zdjęcia, odszukanie informacji  i wykonanie szkiców niektórych ulic. Gimnazjaliści wykazali się rzetelną pracą i doskonałą znajomością lektury, co zaowocowało dobrymi ocenami.  A i forma sprawdzianu wszystkim się spodobała.
Koordynator rajdu,
Dorota Michasik Stępniak

Czytaj więcej

Rodzinny piknik w szkole marzeń

Czytaj więcej

Sukces tenisistów stołowych !

dav
Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Wojtek Gabler, Bartek Szołkowski i Mikołaj Massalski wywalczyli trzecie miejsce na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Gratulacje!!!

Czytaj więcej

Nasi geniusze! Laureaci Konkursów Przedmiotowych!

20190509_112538 (1)

9 maja 2019 r. w Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie odbyły się uroczyste podsumowania konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2018/2019. Z kierownictwem Kuratorium Oświaty w Warszawie: p. Aurelią Michałowską, p. Dorotą Skrzypek i  p. Krzysztofem Wiśniewskim spotkali się laureaci Konkursów Przedmiotowych, ich rodzice i nauczyciele.

Z naszej szkoły Dyplom Laureata otrzymali:

Alicja Pyl i Zofia Marciniak(obie uczennicy uzyskały po 98% i zajęły ex aequo drugie miejsce, co podkreślono na dyplomie tytułem Maksilaureatki) w Konkursie Polonistycznym

Karol Modzelewski w Konkursie Historycznym

Kacper Dąbrowski w Konkursie Wiedzy o społeczeństwie

Stanisław Struzik w Konkursie Informatycznym z tytułem Maksilaureata

Wszystkim naszym wychowankom gorąco gratulujemy,

Dumni nauczyciele:

Dorota Michasik Stępniak(polonistka), Piotr Podemski(historyk), Bartłomiej Pędzich(nauczyciel wos-u) i Anna Jakubiuk(nauczyciel informatyki)

 

Czytaj więcej

„Wojna i Solidarność”… i Lech Wałęsa we własnej osobie!

20190417_114359
Zgodnie z, nie całkiem już nową, świecką tradycją Szkoły Marzeń, klasy 3 GIM wyruszyły również i w tym roku na kwietniowy wyjazd edukacyjny do Trójmiasta pod hasłem „Wojna i Solidarność”. Podczas trzydniowego wyjazdu zapoznaliśmy się z dziejami II wojny światowej i opozycji demokratycznej wobec komunizmu. Byliśmy tam, gdzie działa się historia (m.in. Muzeum Obozu Stutthof, Stocznia Gdyńska, Europejskie Centrum Solidarności). Na podstawie wizyt w muzeach (tradycyjnych i multimedialnych), warsztatów i prelekcji (m.in. w Muzeum Emigracji i Muzeum II Wojny Światowej), a także dwóch seansów filmowych („Czarny czwartek” i „Człowiek z nadziei”) – zastanawialiśmy się nad tym, jakie powinno być współczesne muzeum, jak gimnazjaliści chcieliby poznawać historię oraz jak każdy z nas zachowałby się na miejscu Lecha Wałęsy. Całkowitą niespodzianką okazała się możliwość osobistego spotkania i rozmowy z bohaterem naszych debat w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Takie rzeczy tylko u nas!

Czytaj więcej

Laureaci kolejnych konkursów

Z przyjemnością powiadamiam o laureatach kolejnych konkursów:

– Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów: Maria Kilian, Maksymilian Tomasiak – uczniowie Pani Aleksandry Grobelnej i Pana Szymona Polakowskiego,
– Przedmiotowy Konkurs Informatyczny LOGIA
dla uczniów gimnazjów i oddziałów gimnazjalnych: Stanisław Struzik – uczeń Pani Anny Jakubiuk.

Serdecznie gratuluję!

Kazimierz Stankiewicz

Czytaj więcej

Sukces naszych uczniów

Szanowni Państwo!

Prywatne Gimnazjum nr 2 Szkoła Marzeń uzyskało 5. miejsce w Polsce na próbnym egzaminie gimnazjalnym organizowanym przez Wydawnictwo Operon i British Council.

Mam nadzieję, że równie zadowoleni będziemy z wyników kwietniowych egzaminów.

Przypomnę, że nasza szkoła podstawowa również dobrze wypadła na próbnym egzaminie 8-klasisty organizowanym przez ww. instytucje, zajmując 3. miejsce w Kraju.

Dyplom

List gratulacyjny

Kazimierz Stankiewicz

Czytaj więcej

Złotka Szkoły Marzeń

sdr

Reprezentacja dziewcząt Szkoły Marzeń w składzie: Zuzia Ziegniewska, Nina, Janiszowska-Downarowicz, Hania Bartosz, Dominika Bartosz, Tamara Saganek, Sara Hossain, Agata Mońko, Małgorzata  Bacia i Wiktoria Waś w gminnych zawodach piłki siatkowej wywalczyły pierwsze miejsce.
Dziewczynom należą się wielkie słowa uznania oraz gratulacje, tym bardziej, że w turnieju brały udział bardzo dobre i silne ekipy. Dziewczęta włożyły wiele wysiłku by zwyciężyć. Niemalże w każdym meczu musiały być maksymalnie skoncentrowane i walczyć do samego końca. Jednak opłaciło się. Wygrały! Zajęły pierwsze miejsce i zostały naszymi Złotkami.

Czytaj więcej
Najnowsze komentarze