DSC_0646

W poniedziałek 27. lutego 2017. w Gimnazjum naszej Szkoły odbył się apel, w czasie którego Pan Dyrektor Kazimierz Stankiewicz przedstawił osiągnięcia naukowe i sportowe naszych uczniów w pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017.

Pan Dyrektor prezentował naszych najwybitniejszych uczniów i zapraszał na zaimprowizowaną scenę w sali gimnastycznej. Lista uczniów, którzy za swoją działalność zasłużyli na wyróżnienie, była tak długa, że wyczytani nie byli w stanie pomieścić się na scenie, a obecni w sali obserwatorzy nie mogli ocenić, czy więcej jest głównych aktorów tego widowiska, czy widzów. Widok był imponujący, przede wszystkim dlatego, że pokazywał niezmiernie ekspresywnie siłę i efektywność naszego Gimnazjum.

Poniżej prezentujemy pełny wykaz wyróżnionych – prosimy przygotować się na długą, lecz niezwykle satysfakcjonującą lekturę.

UCZNIOWIE Z  NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ I ZACHOWANIEM WZOROWYM:

KL.ASY 1: WICTORIA KUBISOVA – 1D

KLASY 2: JAN KACZYŃSKI – 2C

KLASY 3: NATALIA CZERW – 3C

KLASY Z NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ NA POSZCZEGÓLNYCH POZIOMACH:

KL. 1A– 4,70

KL. 2A – 4,56

KL. 3B i 3D  – 4,73

SUKCESY UCZNIÓW GIMNAZJUM W I SEMESTRZE

KURATRORYJNE KONKURSY PRZEDMIOTOWE:

RYSZARD MARKOWSKI – LAUREAT KONKURSÓW FIZYCZNEGO I  MATEAMTYCZNEGO

MAJA ANUSZEWSKA – LAUREATKA KONKURSU POLONISTYCZNEGO

PATRYCJA KRYSIAK – KROPIŃSKA , ZUZANNA KARWASIŃSKA – LAUREATKI KONKURSU BIOLOGICZNEGO

ALEKSANDRA ZALEWSKA, KUBA ŁASZYN – LAUREACI KONKURSU J. ANGIELSKIEGO

CONRAD RYBICKI – FINALISTA KONKURSU J. ANGIELSKIEGO I WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE

KINGA TURCZYŃSKA, ANASTAZJA BUSZ -  FINALISTKI  KONKURSU  J. ANGIELSKIEGO
LUKA NOWOSIELSKI – FINALISTA KONKURSU  J. HISZPAŃSKIEGO

OSIĄGNIĘCIA W POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTACH:

MATEMATYKA

RYSZARD MARKOWSKI ZAKWALIFIKOWAŁ SIĘ DO FINAŁU  OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ

KONKURS MATEMATYCZNY „ALFIK”

BARTŁOMIEJ SZOŁKOWSKI, kl.1A miejsce 4 w województwie i 10 w Polsce

STANISŁAW STRUZIK, kl.1D uzyskał dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
RYSZARD MARKOWSKI, kl.2Cuzyskał dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku

dyplomy za uzyskanie wyniku dobrego uzyskali:

JAKUB SOKOLIK – 1C

KRZYSZTOF FOGEL – 1A

PIOTR WASZAK – 1A
JĘZYK POLSKI

LAUREATKAMI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU  MITOLOGICZNEGO ZOSTAŁY

MARIA GRZEBYK

OLGA MADURA

 

KONKURS FILOZOFICZNY W DRODZE KU MĄDROŚCI”

UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO II ETAPU –KONKURS  TRWA

LENA WOJCIECHOWICZ

ZOFIA MARCINIAK

ZOFIA ŚWIĄTKIEWICZ

KRZYSZTOF OŁDAKOWSKI

 

OLIMPUS CHEMICZNY
RYSZARD MARKOWSKI – uzyskał 206 punktów, co dało mu 11 miejsce w kraju oraz Dyplom Laureata
LUCA NOWOSIELSKI – uzyskał 194 punkty, co dało mu 17 miejsce w kraju oraz Dyplom Uznania uznania

 

 

 

INFORMATYKA

RYSZARD MARKOWSKI, 2A zakwalifikował się do III, ostatniego etapu konkursu informatycznego Logia.

 

JĘZYK NIEMIECKI

LEON THAU – został Laureatem KONKURSU „OLIMPUS”

BLANKA IMIOŁEK, LEON THAU, MATYLDA BOUE – zostali Finalistami  OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO.

JĘZYK FRANCUSKI

OLIMPIA ZNAMIEROWSKA – przeszła do II etapu Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego (II etap odbędzie się 04.03.2017).

SPORT

 

BIEGI PRZEŁAJOWE

 

SIMON SZCZEPANIK – zajął 2 miejsce w powiecie i awans do Igrzysk Mazowieckich
FRANEK ZAWADA – awansował do etapu międzypowiatowego

 

PIŁKA KOSZYKOWA
DRUŻYNA CHŁOPCÓW – zajęła 3 miejsce w gminie.

 

TENIS STOŁOWY
WOJTEK GABLER i BARTEK SZOŁKOWSKI – zajęli 1 miejsce w gminie i 1 miejsce w powiecie.

 

STYPENDIA NAUKOWE UZYSKALI:

L.p. Imię i nazwisko Klasa Średnia ocen Zachowanie Wynik konkursu
1. Julia Zapała 1A 5,33 Bardzo dobre
2. Jan Turczyński 1A 5,11 Bardzo dobre
3. Julia Szewczyk 1A 4,77 Bardzo dobre
4. Karol Modzelewski 1B 5,33 Bardzo dobre
5. Oskar Sługocki 1B 5,55 Wzorowe
6. Maja Danielewska 1B 5,22 Wzorowe
7. Alicja Pyl 1B 5,11 Wzorowe
8. Kinga Głódź 1C 4,88 Wzorowe
9. Anna Kurek 1C 4,88 Wzorowe
10. Natalia Stępień 1C 5,55 Wzorowe
11. Stanisław Struzik 1D 4,88 Bardzo dobre
12. Viktoria Kubisova 1D 5,77 Wzorowe
13. Zofia Marciniak 1D 5,0 Bardzo dobre
14. Wiktor Handzlewicz 1D 4,88 Bardzo dobre
15. Ryszard Markowski 2A 5,11 Wzorowe Laureat podwójny
16. Ignacy Bobrowski 2A 4,80 Bardzo dobre
17. Kinga Turczyńska 2A Wzorowe Finalista
18. Jagoda Duszkiewicz 2B 5,00 Wzorowe
19. Jan Kaczyński 2C 5,44 Wzorowe
20. Maja Anuszewska 3A 5,55 Wzorowe Laureat
21. Aleksandra Zalewska 3A 4,67 Wzorowe Laureat
22. Karolina Markowska 3A 4,77 Wzorowe
23. Anna Jurga 3A 5,22 Wzorowe
24. Zuzanna Karwasińska 3A 5,56 Wzorowe Laureat
25. Anastazja Busz 3A Wzorowe Finalista
26. Zuzanna Jabłońska 3A 4,78 Wzorowe
27. Luca Nowosielski 3A - Bardzo dobre Finalista
28. Marta Bacia 3B 5,22 Wzorowe
29. Aleksandra Jeziorska 3B 5,00 Wzorowe
30. Szymon Dolecki 3B 5,00 Bardzo dobre
31. Blanka Imiołek 3B 5,22 Wzorowe
32. Patrycja Muras 3B 5,00 Wzorowe
33. Przemysław Piasko 3B 4,78 Wzorowe
34. Klementyna Tatarska 3B 5,44 Wzorowe
35. Natalia Czerw 3C 5,55 Wzorowe
36. Krzysztof Janisiewicz 3C 4,78 Bardzo dobre
37. Maja Karwacka 3C 5,00 Wzorowe
38. Franciszek Zawada 3C 5,33 Bardzo dobre
39. Jakub Łaszyn 3C Bardzo dobre Laureat
40. Natalia Górzyńska 3D 5,33 Wzorowe
41. Maria Michalska 3D 4,78 Wzorowe
42. Krzysztof Ołdakowski 3D 5,33 Bardzo dobre
43. Zuzanna Orlof 3D 4,89 Bardzo dobre
44. Krystyna Pilkiewicz 3D 5,00 Wzorowe
45. Lena Wojciechowska 3D 4,98 Wzorowe
46. Conrad Rybicki 3D 4,33 Bardzo dobre Podwójny finalista

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkim wyróżnionym uczniom a także nauczycielom, którzy wspierali swoich podopiecznych na ich drodze do sukcesu, serdecznie gratulujemy.