BOGATA OFERTA WYJŚĆ EDUKACYJNYCH, WYCIECZEK I LEKCJI PLENEROWYCH NASZEJ SZKOŁY

Dbając o wszechstronny rozwój uczniów naszego Gimnazjum oraz wspierając ich w poszukiwaniach pasji i zainteresowań, w tym roku szkolnym przygotowaliśmy bardzo szeroki i różnorodny program wycieczek i lekcji plenerowych. Już wkrótce przed gimnazjalistami swoje tajemnice odkryją zbiory Muzeum Narodowego, Muzeum Gombrowicza i Muzeum Romantyzmu w Opiniogórze, laboratoria Centrum Nauki Kopernik, a nawet sale sejmowe. W tajniki świata kinematografii wprowadzą naszych uczniów pracownicy Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Nie zabraknie interesujących zajęć w świecie flory i fauny: dla naszych uczniów zaplanowaliśmy lekcje plenerowe w Kampinoskim Parku Narodowym, Ogrodzie Botanicznym w Powsinie oraz w warszawskim ZOO. Również miłośnicy sztuki znajdą coś dla siebie, po raz kolejny będziemy bowiem gościć w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Prywatne Gimnazjum nr 2 w Piasecznie, jako jedna z niewielu szkół, może pochwalić się także bliską współpracą z Muzeum Powstania Warszawskiego. Jej owocem są nie tylko regularne lekcje muzealne, ale również pokazy filmów, spotkania ze świadkami historii oraz konwenty gier planszowych o tematyce historycznej. Wszystkie te atrakcje czekają na uczniów naszej szkoły również i w tym roku. Z pewnością każdy gimnazjalista znajdzie coś dla siebie!

RAMOWY  HARMONOGRAM  WYJŚĆ EDUKACYJNYCH OBOWIĄZKOWYCH KLAS 3 PG NR 2

W ROKU SZKOLNYM 2018/19