Samorząd Uczniowski

Regulamin Samorządu Uczniowskiego

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego


Przewodnicząca- Alicja Muc
Zastępca – Maja Danielewska
Sekretarz – Alicja Pyl


Nasi  uczniowie w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy!
10 stycznia bieżącego roku  nasi uczniowie zorganizowali szkolną akcję wspierającą WOŚP. Wdrażając własne pomysły, wolontariusze ofiarnie zbierali pieniądze, by  pozyskać środki  dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Gimnazjaliści samodzielnie zbudowali stragan, by pojawiły się na nim  domowe wiktuały i pyszne ciasta. Dziewczyny zbierały datki do specjalnie przygotowanych puszek. Wśród atrakcji były również zabawy z malowaniem twarzy i doświadczenia chemiczne dla najmłodszych dzieci(tu wielki ukłon w stronę pani Magdy, która koordynowała bezpieczeństwo wykonywanych doświadczeń).
Wieczorem odbył się koncert Leny i Majki, pokazy taneczne Michała, spektakl koła teatralnego i aukcja obrazów autorstwa naszych artystów. Zebraliśmy dla WOŚP 10 552 zł i przekazaliśmy  powyższą kwotę w  Sztabie Piaseczno.


Koordynator akcji,
Dorota Michasik Stępniak

 


Ostatnia Wigilia w naszym Gimnazjum!

19 grudnia 2018 roku odbyła się ostatnia Wigilia trzecioklasistów. Po szkolnym  spektaklu wszyscy uczniowie udali się do sali 203, by podzielić się opłatkiem i skosztować świątecznych smakołyków(a były nawet pierogi z grzybami!). Na spotkaniu pojawili się nasi absolwenci , którzy  chętnie opowiadali o swoich wrażeniach z liceów. Przy kolędach i suto zastawionym stole  opiekun SU i wychowawcy złożyli życzenia swoim podopiecznym oraz  obecnym na naszej uroczystości  Rodzicom.

Opiekun SU,

Dorota Michasik Stępniak


Wolontariat świąteczny – zakończony!

19 grudnia nasi uczniowie  podarowali wychowankom  z Domu Dzieci w Pęcherach świąteczne prezenty. Wcześniej  każda klasa otrzymała od tamtejszych pedagogów  listę potrzebnych produktów. Wspólnymi siłami zebraliśmy  artykuły kuchenne, łazienkowe i środki czystości.  Następnie gimnazjaliści załadowali paczki do samochodu Fundacji i otrzymali gorące podziękowania od Dyrekcji Domów Dzieci.

Warto pomagać!

Opiekun SU, koordynator akcji

Dorota Michasik Stępniak


Cukierek albo psikus! 31 października z… gośćmi z zaświatów

W Halloween uczniowie naszego Gimnazjum pisali egzaminy próbne z języka angielskiego. Jednak wśród pilnych „studentów” pojawiły się postacie nieco odbiegające wizerunkiem od tradycyjnego gimnazjalisty. I te Samorząd Uczniowski częstował cukierkami.
Podziwialiśmy więc tych, którzy wykazali się kreatywnością i chęcią uczczenia Halloween na swój sposób. Bez wątpienia najbardziej pomysłowe okazały się Maja z 3b i Zosia z 3d-gratulujemy.


Samorząd Uczniowski PG nr 2


Mamy Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego naszego Gimnazjum!

W piątek 21 września odbyły się wybory na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Atmosfera była gorąca a Komisja Skrutacyjna uwijała się, by sprawnie przeprowadzić głosowanie.
W wyniku powyższej akcji można ogłosić, iż …
Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/19 została Alicja Muc!!!
Gratulujemy i czekamy na spektakularne akcje!


Opiekun SU PG nr 2,
Dorota Michasik Stępniak


 

Debata kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

W dniu 20 września w naszym gimnazjum odbyła się debata kandydatów na Przewodniczącego

Samorządu Uczniowskiego. W tym roku wyzwanie podjęły tylko dziewczyny. W szranki stanęły więc  Maja z III b i Alicja z III a.

Kandydatki kampanię rozpoczęły kilka dni wcześniej rozdaniem ulotek i rozmowami ze swoimi wyborcami.  Uważnie słuchały próśb ostatniego rocznika gimnazjalistów, by w ten sposób dopracować własne wizje pracy w SU.

Na czwartkowym spotkaniu przedstawiły programy i odpowiadały na pytania obecnych uczniów. A obietnic było dużo… Czekamy na wybory.

Dorota Michasik Stępniak,

opiekun SU gimnazjum


 „Jajeczko wielkanocne” w Gimnazjum

W dniu 28 marca Samorząd Uczniowski podzielił się życzeniami i tradycyjnym jajkiem  z nauczycielami i uczniami naszej szkoły. Życzymy wszystkim spokojnych, pogodnych Świąt  przy rodzinnym stole.

Wesołego Alleluja!

Samorząd Uczniowski PG nr 2

 


Pokochał Cię ktoś,
nie powiem kto,
Dał Ci ktoś kwiaty,
nie powiem kto,
Ktoś Cię pokochał,
Wiesz już kto to..
Bo to właśnie byłem JA…. 

Walentynki w naszym Gimnazjum

14 lutego obchodziliśmy Walentynki. Poczta Walentynkowa działała już od kilku dni i skrzynka była pełna listów. W Dniu Święta Zakochanych uśmiechnięte listonoszki rozniosły miłosne życzenia od zakochanych dla ich wybrańców. Atmosfera ciepła i emocji ogarnęła naszych uczniów. To był miły dzień…

Opiekun SU,

Dorota Michasik Stępniak

 


 Nakręć się dla Basi! To niedużo kosztuje… Akcja Samorządu Uczniowskiego PG nr 2

Od kilku dni zbieramy plastikowe nakrętki dla Basi, chorej dziewczynki, która na skutek wypadku doznała licznych urazów mózgowo -czaszkowych i niedowład czterokończynowy. Dziewczynka przestała chodzić i mówić. Basia jest intensywnie rehabilitowana i zbierając nakrętki, możemy wspomóc jej leczenie.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji…
Dorota Michasik Stępniak, opiekun SU


 Nasi wolontariusze w Wielkiej Orkiestrze  Świątecznej Pomocy!

W dniu 14 stycznia 2018 roku(początek ferii zimowych) nasi gimnazjaliści wzięli udział w akcji Jurka Owsiaka. W tym roku celem zbiórki było  wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Wolontariusze z puszkami kwestowali na terenie gminy Piaseczno, tradycyjnie w pobliżu kościołów(św. Anny, w Jazgarzewie, Zalesiu Górnym), dużych sklepów(dawna Alma) i centrów handlowych(Leroy Merlin), a także wzdłuż głównych arterii miasta, w miejscach uczęszczanych przez mieszkańców. Mimo mrozu, zmarzniętych rąk i czerwonych nosów wolontariusze dotrwali do końca akcji i w ten sposób wsparli zakup sprzętu dla  najmłodszych pacjentów.

Koordynator akcji z ramienia szkoły,

Dorota Michasik Stępniak

 

 


„Zawsze, kiedy potrafisz dzielić się z innymi i obdarzasz ich radością, jest… Boże Narodzenie.

Świąteczny wolontariat w Gimnazjum i klasach 4-7 SP

Nasi Uczniowie, podobnie jak  w ubiegłym roku, przeprowadzili akcję  charytatywną pod hasłem: Spełniamy marzenia!.
W tym roku pomogliśmy potrzebującym z  Domów Dzieci w Pęcherach.
Domy Dzieci to całodobowe placówki opiekuńczo-wychowawcze typu socjalizacyjnego. Kierowane tam są dzieci i młodzież, których potrzeby stale lub okresowo nie mogą być zaspokajane w domu rodzinnym .

My wzięliśmy pod opiekuńcze skrzydła Domy Dzieci nr 1,2 – kl. 4-7 ,Domy Dzieci nr 3,4 – Gimnazjum. W ramach akcji charytatywnej zebraliśmy najpotrzebniejsze rzeczy i z przyjemnością przekazaliśmy je naszym tegorocznym podopiecznym.

Pamiętamy zawsze o maksymie: Święta to dobry czas, by pamiętać też o innych…


Amnesty International – włączamy się do światowej akcji obrony praw człowieka!!!

W dniach 4.12.17  –  8.12.17 nasze Gimnazjum włączyło się  akcji Amnesty International, czyli  pisanie listów w imieniu ludzi torturowanych, zmuszanych do zawarcia małżeństwa i więzionych za wyrażanie poglądów! W ten sposób próbowaliśmy choć trochę wywrzeć nacisk na rządy przywódców oraz decydentów, okazać ludziom i ich rodzinom solidarność i potrzebne wsparcie a także uczynić świat lepszym, uwalniając aktywistów, skazując oprawców oraz zmieniając ustawy, które naruszają prawa człowieka!

organizator akcji – przedstawiciel Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno, Mateusz Haftarczyk


Dzień Wszystkich Świętych czyli Święto  Zmarłych – akcja Samorządu Uczniowskiego PG nr 2

„Gdy ku pamięci zapalisz świecę
Nie płacz, bo zga­sisz ten dob­ry płomień
Skończ to­pić zmarłych gorzki­mi łzami
Jut­ro, po­jut­rze, to nas na grobie
Ogrzeją gorącymi zniczami”.

31 października członkowie  Samorządu Uczniowskiego odwiedzili  Cmentarz Komunalny w Piasecznie. Uprzątnęli  kilka zaniedbanych grobów dzieci i postawili  znicze. W ten prosty sposób oddali hołd zmarłym.

Samorząd Uczniowski z opiekunem,

Dorotą Michasik Stępniak

 


Ale było strrrasznieee! Goście z zaświatów w naszej szkole…Halloween!!!

31 października z okazji Halloween odwiedzili nas goście z zaświatów. Przywitaliśmy więc potwory, szkielety, smoki, zniekształcone zjawy, facetów w czerni i baletnice-duchy. Po korytarzach snuły się jednorożce, koty i niedźwiedzie a na kanapie siedział … Wilkołak! Wyjątkowo przyjaźnie nastawione stwory krążyły wokół gimnazjalistów i chętnie brały udział w lekcjach, nawet wyręczając zmęczonych uczniów przy odpowiedziach.

Halloween poprzedził konkurs na robienie dyń. W tej trudnej dyscyplinie zwyciężyła klasa 3ag, która wykonała DYNIĘ – PAJĄKA! Wszystkim bardzo podobała się ta niecodzienna zabawa…

Dorota Michasik Stępniak,

Opiekun SU


Ignacy Bobrowski Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum!!!

W czwartek 21 września 2017 roku w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.
W szranki stanęło  czterech kandydatów: Ignacy Bobrowski, Mateusz Haftarczyk, Kacper Kaźmierczak i Ewa Ponińska. Wybory poprzedziła debata kandydatów, którzy przedstawili swoje programy i odpowiadali na pytania wyborców. Atmosfera była gorąca, gdyż gimnazjaliści wyjątkowo wnikliwie przeczytali ulotki i wysłuchali autorskich propozycji w kwestii reform w szkole.

Następnie odbyło się  głosowanie, w którym  wzięło udział 96 uczniów, czyli frekwencja wyniosła 80%.
Zwycięzcą okazał się Ignacy Bobrowski, któremu gratulujemy i czekamy na spektakularne akcje.


Akcja Samorządu Uczniowskiego PG nr 2!

IMG_7277

Samorząd Uczniowski ogłasza Konkurs na znak/logo miejsca korzystania z telefonów komórkowych.
Propozycje proszę składać do Opiekuna SU do 3.10.17 w dowolnej formie z możliwością wydrukowania.
Na zwycięzców czeka nagroda!!!
Opiekun SU, Dorota Michasik Stępniak

 


„Mały człowiek rośnie, gdy zrozumie swoją małość.

Wielki człowiek maleje, gdy zapatrzy się w swoją wielkość”

IMG_6408

Gra terenowa „Szlakiem legend warszawskich”

przygotowana przez gimnazjalistów dla młodszych kolegów

                Jak co roku uczniowie z Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum przygotowali grę terenową dla uczniów z klas młodszych. Tematy bywały różne, tym razem wybrano „Legendy warszawskie”. 13.06.2017 organizatorzy postanowili pokazać młodszym kolegom znane i  mniej znane legendy, ale  w taki sposób, by trzecioklasiści zapamiętali nie tylko ich treść, ale także przesłanie.

Na początku gry uczestnicy zostali podzieleni na osiem  grup. Każdą z grup opiekowało się dwóch gimnazjalistów. Witając drużynę, starsi koledzy przedstawili się i wybrali ze swojej ekipy lidera(miał on za zadanie pilnować karty drużyny i wpisywania zdobytych punktów ) a takżewytypowali pilota(otrzymał on mapę ze wskazówkami). Następnie wszystkie grupy  wyruszyły do punktów z zadaniami, podążając jednak innymi trasami według wytycznych na mapach. Po drodze należało odnaleźć dwa listy i wykonać zawarte w nich zadania. Nad wszystkim czuwali organizatorzy pod bacznym okiem wychowawcy klasy. A punkty przedstawiały się następująco:

Legenda „Wars i Sawa” – (miejsce: w zakamarkach Barbakanu) Alicja, Zuzanna i Natalia przedstawiały w ramach  scenki rodzajowej znaną legendę. A zatem…Przed oczyma młodego rybaka z fal wynurzała się piękna dziewczyna- syrena, by wzbudzić w biednym chłopcu wielką miłość. Powoli z opowiadanej historii wyjaśniała się etymologia nazwy Warszawa. A zadaniem dla grup było….zwinne i szybkie wyławianie rybyna wędkę.

Legenda „ O królewnie Wisełce”(ul. Brzozowa obok Teatr Małego Widza) – Marta, Olga i Gaba zapoznały swoich widzów z tajemniczą historią nieszczęśliwej dziewczyny i w ramach zadania przygotowały niepełny tekst piosenki „Płynie Wisła, płynie…”do uzupełnienia przez drużyny.

Legenda „Złota kaczka”(miejsce: Kanonia 12, Dzwon Braci Jezuitów)– ta znana opowieść została przygotowana w zupełnie nowatorski sposób, gdyż rymowany tekst owej baśni ułożyła Zosia,natomiast Krysia, Kasia i Marysia pokazały swoim młodszym kolegom uwspółcześnioną językowo wersję. Zadania na tym punkcie miały charakter sprawnościowy – trzeba było trzykrotnie i jak najszybciej okrążyć Dzwon Jezuitów a potem wrzucić jak najwięcej monet do miski z wodą. Nie było to łatwe, bo samo „wrzucanie” poprzedzały przecież wyczerpujące ćwiczenia gimnastyczne, czyli…bieg.

Raz, dwa, trzy! Bazyliszek patrzy! Legenda „O Bazyliszku” (miejsce: Krzywe Koło /Kamienne Schodki)–– tu należało się szybko ukryć przed złowrogim wzrokiem potwora. A Janek skutecznie straszyłodwiedzających jego kryjówkę . Krzyki i tupot uciekających nóg zatrzymywał wielu turystów.

Legenda „O warszawskiej Syrence” – na Rynku Starego Miasta  Wiktoria, Olga i Lena witały graczy opowieścią o warszawskiej Syrence, aby potem namówić do wspólnego tańca a’la discona cześć warszawskiej bohaterki.

O kamiennym niedźwiedziu”(miejsce: Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, rzeźba  niedźwiedzia)- nieznaną historię tej „postaci” opowiadali Pola i Robert, zaś mali słuchacze na dany znak sami musieli zamienić się w kamienny posąg…..

Bez wątpienia podczas tej dydaktycznej gry na warszawskiej Starówce równie dobrze bawili się najmłodsi jak i gimnazjaliści. Trafnie ilustrują to słowa jednego z uczestników: „Prosę Pani, to była najfajniejsawyciecka w tym roku!”.

Organizator i opiekun SU PG nr 2,

Dorota Michasik Stępniak


Dyskoteka pod hasłem: „Kochamy lata siedemdziesiąte!” Zabawa z uczestnikami programu  Erasmus+

12 maja do naszej szkoły zawitały lata siedemdziesiąte. Oryginalne stroje typu dzwony, suknie w kwiaty, buty na koturnie i okularki- lenonki  stały się niejako wizytówką gości dyskoteki. Uczniowie, czując klimat zabawy, nie zawiedli w swoich kreatywnych przebraniach. Dziewczyny ubrały srebrną  lub wykonaną ze sznurków, rzemieni i koralików, biżuterię:. W makijażu pojawił się tzw.„California look”, którego podstawą był… brak makijażu lub niebieskie, rzucające się w oczy cienie na powiekach. Podziwialiśmy też klasyczne fryzury z tamtego okresu, modne i dziś, czyli  rozpuszczone włosy, najlepiej ozdobione opaską lub kwiatami.Należy zaznaczyć, że nie tylko gimnazjaliści wykazali się pomysłowością.  Nikt bowiem w dwóch hipiskach nie rozpoznałby opiekunek Samorządu, pani Magdy i Doroty.

Na deskach naszej dyskotekowej imprezy królował, funk, rythm’n’blues, hard rock i disco a nawet muzyka elektroniczna. DJ Wojtuś uraczył nas muzycznie największymi hitami grupy ABBA „Dancing Queen”,  bawiliśmy się przy  Eurythmics ”Sweet dreams”, Boney M „Sunny”, Wham „Wake me up before you go go”. Oczywiście była też Madonna i „La isla bonita”.

Nie zabrakło również  konkursów, ale najważniejszym okazał się wybór królowej i króla balu. Wybraliśmy więc Królową  balu, którą została Natalia Czerw i Króla balu – Turka, Meliha. Zwycięzcy otrzymali polskie czekolady Wedla i uczcili zwycięstwo wspólnym tańcem.

Bawiliśmy się  szampańsko  a teraz pojawiło się pytanie: Jaki będzie przewodni temat następnej dyskoteki?;)

piekunki SU,

Dorota Michasik-Stępniak i Magda Sławińska


„Jajeczko wielkanocne” w Gimnazjum

W dniu 12 kwietnia Samorząd Uczniowski podzielił się życzeniami i tradycyjnym jajkiem  z nauczycielami i uczniami naszej szkoły. Życzymy wszystkim spokojnych, pogodnych Świąt  przy rodzinnym stole.

Wesołego Alleluja!

Samorząd Uczniowski PG nr 2


 Wieczór ciekawej chemii

Wieczór ciekawej chemii… na Hawajach – akcja klas trzech pod patronatem Samorządu Uczniowskiego

W dniu 24 marca odbyła się impreza pod hasłem „Wieczór ciekawej chemii”. Uczniowie klas trzecich pod czujnym okiem naszej nauczycielki, pani Magdy Sławińskiej, przygotowali zjawiskowe doświadczenia, aby pokazać, że chemia nie musi być nudnym przedmiotem szkolnym.

W atmosferze tropików podziwialiśmy egzotycznie  ubranych młodych naukowców, którzy na chemicznej wyspie tajemnic dokonywali cudów. Zobaczyliśmy wulkany tryskające lawą, unikalną rafę koralową, chemicznego kameleona, a nawet płonące banknoty.

Do słonecznej krainy wprowadziła widzów Blanka z piosenką „Chodź pomaluj mój świat”. Następnie, razem z motorniczym Kostkiem i utworem „Wsiąść do pociągu”, widzowie wyruszyli w podróż ku chemicznej przygodzie. A było co oglądać…. Fani z klas młodszych otwierali ze zdziwienia buzie a gimnazjaliści nagradzali młodych chemików gromkimi brawami. Największą atrakcja okazała się płonąca ręka pani Magdy(udokumentowana na zdjęciu), kolorowa pastado zębów dla słonia i fontanna wodna(niespodzianka przygotowana przez  Leona i Agatę).

W trakcie zabawy członkowie SU sprzedawali upieczone przez wolontariuszy ciastka, z których dochód zostanie przeznaczony na akcję charytatywną „Dzwonek na obiad”.

Opiekunki SU,

Dorota Michasik Stępniak i Magda Sławińska


„Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli,
Którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli”.

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

Jak co roku obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. I choć ten czas przez niektórych nazywany jest Dniem Wagarowicza, nasi gimnazjaliści stawili się do szkoły, by wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.

Na pierwszych dwóch godzinach odbył się konkurs „Mam talent”. Czego tam nie było…Występ ABBY, wokalne popisy indywidualne i zespołowe, „suchary” jednego z uczniów klas trzecich, jedzenie na czas pierożków(ugotowanych przez przewodniczącą SU, Maję Gryc) a nawet wyganianie demona z….drugoklasisty Bartka.

Największą atrakcją okazały się jednak występy naszych nauczycieli. Pan Zbigniew Dziekan wykazał się znajomością telepatii a pani Magda Sławińska pięknie wyrecytowała balladę Adama Mickiewicza.

W tej sytuacji jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Tyle talentów a nagrody tylko trzy. Po wielce burzliwych obradach przyznano I nagrodę Majce Gryc za całokształt występów, II nagrodę – Zuzannie Jabłońskiej   za malowanie majonezem wizerunku Magdy Gessler w dość oryginalnym stroju, zaś  III nagroda trafiła do Leny Lipieckiej za ciekawe aranżacje znanych piosenek.

Na 3. lekcji gościliśmy finalistę ogólnopolskiego konkursu „Mam talent” – magika Just Edi Show, który zaczarował uczniów nie tylko zręcznością palców, ale i umiejętnością kontaktu z widownią. Znikające karty, rozmnażanie pieniędzy i czarodziejskie sztuczki sprawiły naszym uczniom nie lada radość.

Po tej dawce śmiechu trzecioklasiści ruszyli na rajd „Szlakiem Kamieni na szaniec” a pozostali uczniowie, obejrzeli występ naszych Odyseuszy. Następnie, wykazując się kreatywnością  wykonali piękne kukły Marzanny i utopili ją wraz z okrzykami pożegnania zimy. Każda grupa miała również za zadanie ułożyć piosenkę o wiośnie i tu pokonała wszystkich klasa 2a, przygotowując utwór z oryginalnym tekstem.

Na ostatniej godzinie lekcyjnej uczniowie prowadzili lekcje, bezlitośnie przepytując nauczycieli siedzących pokornie w ławkach. Oj, działo się, działo…

Można śmiało stwierdzić, że pożegnaliśmy zimę a powitaliśmy wiosnę!!!

Opiekunki SU,

Dorota Michasik Stępniak i Magda Sławińska


Walentynki w gimnazjum

“Kiedy naprawdę zapragniesz miłości – będzie ona czekać na ciebie” – powiedział
Oskar Wilde.

A u nas w szkole można było dyskretnie wyrazić uczucia już 10 lutego br. W formie listu, czyli  tzw. „walentynki” lub dedykując piosenkę w radiowęźle – wielu nieśmiałych zakochanych ujawniło swoje emocje, sympatię lub po prostu przekazało ciepłe słowa dla kogoś bliskiego. Przeciwnicy komercji tego dnia zamilkli i sami wzięli udział w naszej zabawie.

Opiekunki SU,

Dorota Michasik Stępniak i Magda Sławińska


„Jak karnawał to …karnawał!” –  bawimy się po ciężkiej pracy…

1 lutego, zmęczeni procesem dydaktycznym gimnazjaliści – postanowili zaszaleć na parkiecie. A ponieważ to karnawał, gościliśmy w naszej szkole piękną tygrysicę, wesołego clowna, chodzące pudełko, jednorożce, zakonnika, Chaplina, jaskiniowca i konia z transparentem ”Szczęśliwy numerek 17”. Urokiem czarowały dziewczyny w kolorowych sukienkach z lat 70. oraz elegancko ubrani młodzi mężczyźni w melonikach. Frekwencja dopisała a nasz DJ Wojtuś spełnił muzyczne oczekiwania. Dominowała ABBA ( na życzenie klas trzecich), ale nie zabrakło też muzyki współczesnej i „belgijki”, którą zatańczyli nawet nauczyciele.

Konkurs na najoryginalniejsze stroje wygrała Klementyna Tatarska(tygrysica) i Wiktor Milewczyk(zadumany clown). Gratulujemy!

Opiekunki SU,

Magda Sławińska i Dorota Michasik Stępniak


Nasza współpraca z Młodzieżową Radą Gminy Piaseczno

Od kilku lat współpracujemy z Młodzieżową Radą Gminy.  Jednak nasi uczniowie nie do końca mieli świadomość, czym jest ta  organizacja i w jaki sposób wpływa na działanie samorządów szkolnych a nawet na życie kulturalne Piaseczna. Ku walce z „tą niewiedzą” pospieszył nasz przedstawiciel w MRG, Mateusz Haftarczyk, który  przygotował prezentację dotyczącą działalności MRG i zapoznał gimnazjalistów z tym tematem.

27 lutego w Ośrodku Kultury odbyło się również spotkanie władz MRG  z przedstawicielami Samorządów szkolnych z rejonu Piaseczna. Uczniowie mieli okazję wyrazić swoje  refleksje dotyczące problemów w codziennej pracy samorządu i podzielić się z kolegami spostrzeżeniami. W tym czasie opiekunowie SU mieli spotkanie z b. Przewodniczącym MRG i w podobnej konwencji opowiadali o sukcesach i porażkach związanych z pełnieniem tej funkcji .

Władze MRG zadeklarowały przed obecnymi na spotkaniu chęć owocnej współpracy i wypełnienie obietnic wyborczych.

Opiekun SU,

Dorota Michasik Stępniak


Uczniowie dla WOŚP

Bez tytułu

W tym roku 15 stycznia w ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nasi wolontariusze pracowali „dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Do akcji włączyło się aż 77 uczniów naszego gimnazjum, toteż od rana kwestowali w różnych miejscach Piaseczna i okolic. Spotkaliśmy się z różną postawą ludzi, ale większość hojnie wspierała inicjatywę Jurka Owsiaka. Mimo zimna(szczególnie doskwierało grupom popołudniowym) nikt nie narzekał. Wiedzieliśmy, że cel jest szczytny i wymaga poświęcenia.
Bez wątpienia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków i tych chorych jak i tych zdrowych.Chcemy pomagać!

Koordynator akcji w naszej szkole,

Dorota Michasik Stępniak


 „Nalejcie wosku na wodę, ujrzycie swoją przygodę” – jak co roku gimnazjaliści wróżą młodszym kolegom

DSC_0016

30 listopada z okazji  Andrzejek nasi uczniowie wróżyli maluchom ze szkoły podstawowej. Przebrani za wróżbitów, Cyganki i czarodziejów gimnazjaliści – zostali mile przyjęci przez  swoich słuchaczy. Najpierw jednak członkowie Samorządu zapoznali  uczestników zabawy z  genezą  tego święta. Okazało się, że młodsi koledzy mają dużą wiedzę teoretyczną na ten temat, toteż chętnie powróżą sobie, by poznać  i odkryć tajemnice przyszłych  losów. Wróżono z fusów, z kart i z ręki, wystawiano buty za próg i wreszcie lano wosk, którego wytwory wywoływały burzę pomysłów interpretacyjnych.

Wszyscy bawili się doskonale i dowiedzieli się, co ich czeka już niebawem… Andrzejki w gronie gimnazjalnych wróżbitów  mają swój urok. Zapraszamy za rok!

Samorząd Uczniowski z opiekunkami

Dorotą Michasik Stępniak i Magdą Sławińską

 


I my jesteśmy małymi mikołajami… loteria fantowa w gimnazjum-zakończona!

 IMG_4751

25 listopada odbyła się Loteria fantowa w gimnazjum. Komisja artystyczna Samorządu Uczniowskiego miała nie lada problem, by zdążyć z przygotowaniem losów i oznaczeniem wszystkich fantów, którychotrzymaliśmy bardzo dużo. Dzięki hojności Rodziców i pomysłowości naszych uczniów na loterii można było znaleźć płyty, pendrive’y,  notesy, długopisy, breloczki  oraz  akcesoria dekoracyjne i biżuterię.Niektórzy chłopcy, zdobywszy bransoletkę i naszyjnik, z wdziękiem  prezentowali swoje „zdobycze”. A szczęśliwcy wylosowali nawet świecznik, który okazał się hitem świątecznej akcji.

Wszyscy pamiętaliśmy jednak o celu tej loterii – pomocy najuboższym Rodzinom Fundacji „Pomóż dorosnąć”.I w ten sposób zebraliśmy prawie 1200 zł.


Święto Zmarłych

IMG_4638

„Gdy ku pamięci zapalisz świecę
Nie płacz, bo zga­sisz ten dob­ry płomień
Skończ to­pić zmarłych gorzki­mi łzami
Jut­ro, po­jut­rze, to nas na grobie
Ogrzeją gorącymi zniczami”.

Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych, popularnie zwany Świętem  Zmarłych, zmobilizował członków Samorządu Uczniowskiego do odwiedzenia cmentarza i uprzątnięcia kilku zaniedbanych grobów. W tym roku zajęliśmy się grobami dzieci.Wybraliśmy najbardziej zaniedbane miejsca – posprzątaliśmy je  i postawiliśmy  znicze. W ten sposób oddaliśmy hołd zmarłym.

Członkowie samorządu Uczniowskiego z opiekunkami,

Dorotą Michasik Stępniak i Magdą Sławińską


28 października – imieniny Tadeusza i Szymona, a u nas… Halloween!

IMG_4675

Zmęczeni żmudną pracą i codzienną szkolną egzystencją, postanowiliśmy uatrakcyjnić dzień smutnym  gimnazjalistom. Samorząd Uczniowski zaproponował formę konkursu w duchu Halloween , a pomysł wszystkim się spodobał.

Klasy miały więc za zadanie przystroić sale a uczniowie przebrać się zgodnie z duchem tej magicznej zabawy. Nasi gimnazjaliści prześcigali się w pomysłach – gościliśmy więc potwory, wiedźmy, duchy, kocice, szkielety, gnomy i pokrwawione hipiski(zdjęcia najlepiej ilustrują przekrój naszych postaci z zaświatów i nie tylko z zaświatów).
W salach lekcyjnych pojawiły się dynie z „palącymi” paszczami, szkielety,  latające nietoperze, części ciała, babeczki z „urwanymi rękami” i halloweenowe balony. Powiało grozą tak mocno, że nawet nauczyciele poczuli przerażającą atmosferę i… bali się pytać(niektórzy z Grona pedagogicznego wręcz chowali się ze strachu przed straszną zemstą szkolnych potworów –ilustruje ten fakt zdjęcie „ukrytą kamerą”).
Konkurs na najpiękniejszą a właściwie najstraszniejszą klasę wygrała klasa 3c i 3 d (zamieszczamy zdjęcia ).

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do naszych kolejnych akcji.


Samorząd Uczniowski

z opiekunkami, Dorota Michasik Stępniak i Magdą Sławińską


Zakończyliśmy akcję „Dzwonek na obiad”!

IMG_4629
21 października zakończyliśmy akcję „Dzwonek na obiad”! Celem akcji było sfinansowanie obiadów dla biednych dzieci ze wszystkich typów szkół na terenie całej Polski. Jest to akcja pod patronatem Fundacji “Być bardziej”. Zbieraliśmy pieniążki do specjalnie przygotowanych puszek w myśl zasady: Każdy grosz się liczy!
Zwycięzcami okazała się klasa 1d – uczniowie zebrali 260 zł. W ten sposób pokazali, że mają dobre serca i interesuje ich los innych ludzi. Pieniądze zostały wysłane na konto fundacji. A nasi wolontariusze otrzymali słodką nagrodę od opiekunek Samorządu.

Magdalena Sławińska
Dorota Michasik Stępniak


Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno – zakończone! Mamy przedstawiciela!

IMG_4620

W dniu 19.10.2016 odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno. Frekwencja w okręgu nr 8, czyli naszej szkole, wyniosła 89%.

Komisja Wyborcza w składzie:

Maja Gryc – przewodnicząca

Maja Danielewska – członek

Kacper Kaźmierczak – członek

zgodnie z procedurami wytyczonymi przez Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej , skrupulatnie przestrzegała, by nie doszło do niezgodności i uchybień podczas kampanii i samych wyborów. Uczniowie-wyborcy  zostali poinstruowani jak należy wypełnić kartę wyborczą, by głosy były ważne.

O funkcję przedstawiciela do MRG ubiegało się  dwóch kandydatów.  Wygrał Mateusz Haftarczyk. Zyskał 73%, czyli 122  głosy naszych gimnazjalistów.

Gratulujemy i mamy nadzieję, że Mateusz będzie godnie reprezentował nasze gimnazjum w Młodzieżowej Radzie Gminy Piaseczno.

Dorota Michasik-Stępniak, opiekun SU


OTRZĘSINY … DLA INTELEKTUALISTÓW!!! KLASY PIERWSZE W SZPONACH STARSZYCH KOLEGÓW – COROCZNA AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

IMG_4560

14 października 2016 r. po uroczystym ślubowaniu klas pierwszych odbyły się otrzęsiny. Uczniowie wzięli udział w grze dydaktycznej na temat naszej szkoły i nie tylko.

Już na pierwszym punkcie rozwiązywali zagadki i rebusy przygotowane przez członków SU. Nie było łatwo, bo musieli odpowiedzieć na pytania typu: Jak ma imię Haftar? Jakie słodycze lubi pan Dziekan? Gdzie uczniowie najbardziej lubią przebywać podczas przerw szkolnych? Jakie zwierzę ma pani od chemii? Jaki spektakl najbardziej lubi pani Dorota? i- równie trudne – inne pytania. Następnie  rysowali  plan drogi ewakuacyjnej, uzupełniali bajki Tuwima i wspólnie ,dzieląc się na role, mieli nauczyć się Inwokacji z Pana Tadeusza.

Kolejnym wyzwaniem były zagadki matematyczne przygotowane przez naszego geniusza, – Rysia. Liczenie przerosło wielu naszych pierwszoklasistów. Scenki teatralne – parodie lekcji i naszych nauczycieli okazały się już przysłowiową „łatwizną”.

O wiele trudniej było jednak na boisku, gdzie pierwszaki musiały znaleźć „rozrzucone puzzle” i ułożyć z nich fotografie zabytków. Następnie zbierali informacje na temat ułożonych zdjęć i popisywali się swoją wiedzą przed strażnikami pytań:  Marysią i Niną.

Uwieńczeniem zabawy stało się wręczenie przez Przewodniczącą Samorządu „Certyfikatu gimbusa” z oryginalną pieczęcią z… buraka.

Witamy więc wszystkich pierwszoklasistów w gronie naszego gimnazjum!!!


Dzień tematyczny… na filmowo! Akcja SU!

IMG_4515
Dziś naszą szkołę odwiedziły postacie z filmów. Dominowały bajki – kolorowe jednorożce, pokemony, Myszki Miki i wesołe, kolorowe zwierzątka. Zawitały do nas uczennice z Hogwartu i zabawna PippiLangstrumpf .
Na przerwach budzili grozę wojownicy Ninja i rycerze Jedi ze świetlnymi mieczami. Nie zabrakło też wampirów, mrocznych zakonników i bohaterów najstraszniejszych horrorów . Na szczęście po korytarzu przechadzały się też eleganckie damy rodem z lat sześćdziesiątych w towarzystwie…Leonardo DiCaprio. Było bardzo ciekawie…


Opiekun SU,
Dorota Michasik Stępniak


Mamy już nowego Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego!!!

A oto Nasza przewodnicząca

A oto Nasza przewodnicząca

23.09.2016 odbyły się wybory na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Komisja Wyborcza w składzie: Kostek Zaremba, członkowie; Maja Danielewska i Kacper Kaźmierczak skrupulatnie wypełniali swoje obowiązki, pilnując wszystkich procedur. Uczniowie, po podpisaniu list,  otrzymywali karty do głosowania i wrzucali je do przygotowanej  urny.

Frekwencja wyniosła 69%, czyli głosowało 137 uczniów.

W wyborach na funkcję Przewodniczącego SU wygrała Maja Gryc(otrzymała 70% głosów).

Gratulujemy i czekamy na owocne rządy.
Dorota Michasik Stępniak, opiekun SU


Debata kandydatów na funkcję Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Od kilku dni trwa kampania dwóch kandydatów starających się o zaszczytną funkcję Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.
W szranki stanęli Maja Gryc i Jakub Walczak, samorządowcy znani wielu uczniom z aktywnej pracy w zeszłym roku szkolnym. Swoje plakaty wyborcze z chwytliwymi hasłami rozwiesili na korytarzu a dziś tj.22.09.2016 odbyła się debata wyborcza, na której kandydaci przedstawili programy i udzielali odpowiedzi swoim wyborcom.
Jutro wybory! Niech wygra lepszy!


Opiekun SU, Dorota Michasik Stępniak


Gra terenowa dla maluchów „Szlakiem legend warszawskich” przygotowana przez gimnazjalistów z Samorządu Uczniowskiego – 9. 06.2016

„Dawno, dawno temu przypłynęły z Atlantyku na Bałtyk dwie siostry – syreny; piękne kobiety z rybimi ogonami, zamieszkujące w głębinach mórz… „ – tak zaczyna się legenda o warszawskiej Syrence.
Jak w każdym mieście tak i w Warszawie pełno jest legend, które stanowią wizytówkę stolicy. Każdy zapewne słyszał, że słynny Bazyliszek mieszkał w piwnicach kamienicy przy ul. Krzywe Koło 13,a Złota Kaczka próbowała sprowadzić na manowce biednego szewczyka. Legenda o Syrence, również jest bardzo dobrze znana, choć ma kilka wersji.
Jak co roku uczniowie z Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum przygotowali grę terenową dla uczniów z klas młodszych. Były to „Legendy warszawskie”. Organizatorzy postanowili pokazać młodszym kolegom także mniej znane opowieści w taki sposób, by uczestnicy zapamiętali nie tylko ich treść, ale także związane z nimi miejsca.
Na początku gry uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup. Każdą z grup opiekował się jeden gimnazjalista).Na początku zabawy wybrali ze swojej ekipy lidera(miał on za zadanie pilnować karty drużyny) i asystenta(otrzymał mapę), a następnie wszystkie drużyny wyruszyły do punktów z zadaniami, podążając innymi trasami.
Trzecioklasiści poznali:

Legendę „ O rudym lisie” w wykonaniu Mai i Kuby.

„O złym Bazyliszku” – gra: „Raz, dwa, trzy Bazyliszek patrzy!”(Krzysztof i Kostek). Niektórzy trzecioklasiści się wystraszyli.

O warszawskiej syrence – tu brylowała niebieskowłosa Syrena Marysia wzbudzająca zainteresowanie japońskich turystów, którzy bez przerwy robili sobie z nią zdjęcia.

„Jak powstała Wisła?…” bajka o królewnie Wisełce– przedstawienie w wyk. Blanki i Oli. Niezapomniane wrażenia…

A tutaj „O kamiennym lwie” – opowiadają Jagoda i Pola. Obok zasłuchane maluchy. Tu zadania miały charakter teatralny

Na każdym punkcie uczestnicy gry mogli napić się wody i chętnie odpowiadali na zadane pytania. Wszystkie grupy miały porównywalną ilość zdobytych punktów, toteż otrzymali słodkie nagrody od gimnazjalistów.
Zabawa sprawiła przyjemność zarówno maluchom jak i organizatorom z Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum.
Dorota Michasik Stępniak, opiekun SU i koordynator imprezy


„Jajeczko wielkanocne” w Gimnazjum

W dniu 23 marca Samorząd Uczniowski podzielił się życzeniami i tradycyjnym jajkiem  z nauczycielami i uczniami naszej szkoły. Życzymy wszystkim spokojnych, pogodnych Świąt  przy rodzinnym stole.

Wesołego Alleluja!

Samorząd Uczniowski PG nr 2


Oj, działo się! Pierwszy Dzień Wiosny w naszym gimnazjum…

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował święto w szkole. Na pierwszych trzech lekcjach uczniowie prowadzili lekcje a nauczyciele… grzecznie siedzieli w ławkach. Nie wszyscy Z Ciała Pedagogicznego byli dobrze przygotowani, ale przecież mogli zgłosić nieprzygotowanie.
W tym czasie członkowie Samorządu Uczniowskiego zastąpili pedagogów z nauczania zintegrowanego i poprowadzili lekcje w klasach drugich Szkoły Podstawowej . A były to nawet zajęcia z chemii – dysocjacja jonowa zasad w wykonaniu pani „profesor” Marysi bardzo podobała się maluchom. Kreatywna „profesor” Lena przeprowadziła debatę na temat: ”Jak wygląda wiosna oczyma bociana?” i w tle muzyki Vivaldiego dzieciaki próbowały odpowiedzieć na to ważne pytanie. Były też zagadki, kalambury, bo kto wie:
„Kto to jest: Powrócił do nas z dalekiej strony, ma długie nogi i dziób czerwony?”
Malowanie kurczaczków wielkanocnych w skorupkach a przede wszystkim zabawa z chustą wyzwoliła w dzieciakach kreatywność , jakiej nie spodziewali się nasi gimnazjaliści.
Od czwartej lekcji rozpoczęły się zawody sportowe w siatkówkę pod okiem naszych wspaniałych nauczycieli wychowania fizycznego(tu: Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje za pomoc). W turnieju wzięło udział 9 drużyn, czyli ok. 60 uczniów. Ostra rywalizacja zakończyła się sukcesem drużyny z 3b pod nazwą „Makarony z węgla”. Zawody zakończyły się meczem najlepszych sportowców-gimnazjalistów z kadrą. Nauczyciele… zwyciężyli.


Mniej zainteresowani sportem uczniowie w tym czasie wykonali piękne Marzanny i ułożyli wierszyki o wiośnie. A oto próbka literacka młodych poetów z 1a:
„Żegnaj Marzanno przeciętnej urody,
Niedługo wrzucimy Cię do wody,
Lecz nie smuć się, bo za rok
Powrócisz, przynosząc zimy mrok.
I znów się Ciebie pozbędziemy,
Bo na wiosnę oczekujemy.
Do zimy za Tobą zatęsknimy,
Mimo że Cię nie lubimy.
A więc top się w rzece
Cóż taki Twój los,
Bo chcemy już usłyszeć wiosny głos”.

A potem, wspólnie z maluchami, gimnazjaliści spalili Marzanny i tym samym pożegnali zimę.
Witaj nam wiosno!!!
Samorząd Uczniowski PG nr 2


Ze świąteczną wizytą – Mikołajki u maluchów 7.12.15

Wczoraj do uczniów z klas pierwszych naszej Szkoły Podstawowej zawitał Mikołaj ze Śnieżynkami. Nie tyle sam gość, ale worek prezentów zainteresował młodszych kolegów, którzy chętnie odpowiadali na pytania przybyszy z Laponii. Okazało się, że wszystkie dzieci …… były grzeczne, pomagają w domu i uczą się chętnie matematyki. I choć część z nich deklarowała, że nie wierzy w Mikołaja, to chętnie siadały mu na kolanach i opowiadały o swoich sukcesach. Wizyta świątecznych przyjaciół stworzyła miłą atmosferę.
Organizatorzy wizyty,
Samorząd Uczniowski


Loteria fantowa na rzecz świątecznego wolontariatu – zakończona!!! 2.12.2015

Dziś od godziny 11:10 trwała loteria fantowa. Uczniowie kupowali losy i choć nie zawsze fant spełniał ich oczekiwania, chętnie wsparli szczytny cel. Wszyscy wiedzieli, że robią to, aby pomóc potrzebującym. W losowaniu wzięli też udział nauczyciele, co można zaobserwować poniżej(pani Kasia Domaradzka w „fantowych” okularach).
Zebraliśmy 830 zł i przekażemy je do Fundacji pani Ewy Lubianiec.
Dziękujemy wszystkim uczniom i Rodzicom, którzy wsparli akcję.
Samorząd Uczniowski z opiekunem


  „Nalejcie wosku na wodę, ujrzycie swoją przygodę” – gimnazjaliści wróżą młodszym kolegom

30 listopada z okazji  Andrzejek nasi uczniowie wróżyli maluchom ze szkoły podstawowej. Przebrani za wróżbitów, Cyganki i czarodziejów gimnazjaliści – stanowili nie lada atrakcję dla swoich słuchaczy. Najpierw jednak „starszaki” zapoznały uczestników zabawy z  genezą  tego święta, które sięga bardzo głęboko w historię, bo wróżby praktykowano już od starożytności.

Dzieciaki z otwartymi buziami wpatrywały się we wróżbitów przepowiadających przyszłość

i odkrywających tajemnice ich  losów. Quiz na temat: „Dlaczego właśnie Andrzej jest patronem tego święta?” okazał się dla uczestników  łatwym zadaniem. Wróżono z fusów, z kart i z ręki, wystawiano buty za próg i wreszcie lano wosk, którego wytwory wywoływały wielkie kontrowersje i kreatywność interpretacji.

Zarówno maluchy jak i wróżbici  świetnie się bawili. A wszyscy poznali swoją przyszłość.

Bez wątpienia warto organizować takie imprezy.

Samorząd Uczniowski z opiekunem,

Dorotą Michasik Stępniak

 


„NA ŚWIĘTEGO ANDRZEJA BŁYSKA PANNOM NADZIEJA” – ANDRZEJKI W NASZYM GIMNAZJUM 25.11.2015

„Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze”


Niezależnie od epoki, realiów społecznych i politycznych – człowiek, zawsze chciał wiedzieć, co go czeka w przyszłości. I właśnie w Dzień świętego Andrzeja nasi gimnazjaliści próbowali odkryć te prawdy, bo według wierzeń, wróżby o tematyce matrymonialnej, wykonane właśnie w tym czasie, mają magiczną moc.
Nasze Cyganki – Ola i Ania wróżyły „z mąki”, wieszczka Jagoda „widziała” przyszłe losy na dłoni. Wróżbici – Maja i Kuba, patrząc w fusy herbaciane, przepowiadali naszym gimnazjalistom, co ich spotka za kilkanaście lat. Zaś najsłynniejszy tarocista Kacper oznajmił wielu z nas, iż zaznamy szczęścia i prawdziwej, spełnionej miłości a także spotkamy na swojej drodze kogoś ważnego, kto pomoże nam zrealizować marzenia…
Uwieńczeniem miłego wieczoru była dyskoteka andrzejkowa, a muzyka brzmiała tak głośno, że… spaliły się głośniki. Niestety, nikt z wróżbitów tego nie przewidział.
Jeżeli podobała się zabawa, zapraszamy na imprezę karnawałową.
Organizator imprezy, Samorząd Uczniowski z opiekunem


29 października, w naszym gimnazjum, uczyniliśmy „świętem” Halloween.
Klasy miały za zadanie przystroić sale a uczniowie przebrać się zgodnie z duchem tej magicznej zabawy. Nasi gimnazjaliści prześcigali się w pomysłach – gościliśmy więc potwory, wiedźmy, duchy, koty, szkielety, gnomy i zakrwawione pielęgniarki(zdjęcia najlepiej ilustrują przekrój naszych postaci z zaświatów).
W salach lekcyjnych pojawiły się dynie z „palącymi” paszczami, latające nietoperze, części ciała, babeczki z „urwanymi rękami” i halloweenowe balony. Powiało grozą tak mocno, że nawet nauczyciele poczuli przerażającą atmosferę i… bali się pytać.
Konkurs na najpiękniejszą a właściwie najstraszniejszą klasę wygrała klasa 3b(zamieszczamy zdjęcia ).
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do naszych kolejnych akcji.
Samorząd Uczniowski


„Gdy ku pamięci zapalisz świecę
Nie płacz, bo zga­sisz ten dob­ry płomień
Skończ to­pić zmarłych gorzki­mi łzami
Jut­ro, po­jut­rze, to nas na grobie
Ogrzeją gorącymi zniczami”.

29 października członkowie Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum udali się na Cmentarz w Piasecznie, aby przed świętem 1 listopada oddać hołd zmarłym.

Wybraliśmy najbardziej zaniedbane groby – posprzątaliśmy je  i postawiliśmy  znicze. Z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku wróciliśmy do szkoły i postanowiliśmy wpisać takie akcje jako obowiązkowy punkt w Planie pracy Samorządu. Miło jest pomyśleć, że swoim działaniem mogliśmy uczcić to ważne święto.

Dorota Michasik Stępniak, opiekun SU


W imieniu MGOPS Piaseczno 24.10.15 zapraszamy w sobotę o godz. 15:00 na koncert “Antydopalacze” promujący walkę z dopalaczami.
W programie Rap koncert, Graffiti Jam i DJ Skrzydlaty.

Koordynator akcji, Filip Misztal, podarował naszym uczniom gadżety promujące powyższą akcję.

Cel szczytny, warto go poprzeć swoją obecnością na koncercie.

Samorząd Uczniowski Gimnazjum


Samorząd Uczniowski rozpoczął akcję “Nakrętka”. Do specjalnie przygotowanego pudła prosimy wrzucać plastikowe nakrętki. Firma, która skupuje nakrętki, środki finansowe przekazuje do Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, działającego przy Zespole Szkół Specjalnych w Łbiskach. Towarzystwo przekazuje pieniądze osobom potrzebującym.
My zbieramy na drugą operację serca dla Pauli i zabiegi rehabilitacyjne dla Basi.

nakrętki 2015

Z góry dziękujemy za wsparcie.
opiekun SU,
Dorota Michasik Stępniak


W  naszym Gimnazjum 28 września ogłosiliśmy Dniem walki z wulgaryzmami!!! Akcji patronował przewodniczący Samorządu, Bartek Pluta.

Na korytarzu pojawiły się plakaty autorstwa Diany, Kuby i Rysia –  uczniów 3b. Podjęliśmy walkę o czystość i kulturę języka polskiego, piętnując łamanie etyki słowa przez naszych uczniów. W formie autorskich haseł namawialiśmy do przestrzegania zasad kulturalnego wysławiania się i używania poprawnej polszczyzny.

To dopiero początek wielkiej akcji Samorządu o kulturę słowa!

Dorota Michasik Stępniak, opiekun SU


22.09.2015 roku, zgodnie z terminarzem, odbyły się wybory na stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedziła debata kandydatów. Swoje programy przedstawili: Agata Chrzanowska, Maja Gryc, Bartłomiej Pluta, Jan Bąk i Aleksander Lipski. Bez wątpienia niektóre wystąpienia przypominały profesjonalne dysputy, inne miały bardziej farsowy charakter, ale nasi uczniowie byli zachwyceni. Gromkim brawami nagradzali każdą wypowiedź.

W drugiej części debaty wyborcy zadawali swoim kandydatom pytania na różne tematy, często odbiegające od planu pracy SU. Zapewne chcieli poznać nie tylko programy, ale i samych kandydatów.

Akcję zakończyły wybory.  Komisja Skrutacyjna policzyła głosy, zaś opiekun SU ogłosił wyniki. Gratulujemy nowemu Przewodniczącemu i czekamy na…działania.

W głosowaniu wzięło udział 142 uczniów, oddano 136 głosów ważnych i 6 nieważnych.
Frekwencja 85,02%.

Dorota Michasik Stępniak,opiekun SU

 


Gra terenowa dla maluchów „Szlakiem legend warszawskich” przygotowana przez gimnazjalistów – 11.06.2015

„Choć na wszystko mamy czas
tyle zabaw nas czeka
wiemy, że każdy z nas wyrośnie- każdy z nas-
na wielkiego, wielkiego na człowieka…”

Jak co roku uczniowie z Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum przygotowują grę terenową dla uczniów z klas młodszych. Tematy są różne, tym razem były to „Legendy warszawskie”. Organizatorzy postanowili pokazać młodszym kolegom także mniej znane legendy w taki sposób, by zapamiętali nie tylko ich treść, ale także przesłanie.

Na początku gry uczestnicy zostali podzieleni na siedem grup. Każdą z grup opiekował się jeden gimnazjalista(Franek, Krzysztof, Kostek, Michał, Weronika, Antek).Na początku zabawy wybrali ze swojej ekipy lidera(miał on za zadanie pilnować karty drużyny)  i pilota(otrzymał mapę), a następnie wszystkie drużyny  wyruszyły do punktów z zadaniami, podążając innymi trasami.

Legenda „ O rudym lisie” w wykonaniu Leny i Kuby.

Tradycyjna legenda „Wars i Sawa”, ale w ujęciu kukiełkowym(przygotowała Maja I Jula).

„Raz, dwa, trzy Bazyliszek patrzy!”(„łapią” Kasia i Krystian)

Warszawska syrenka i… trudno zrobić zdjęcie wśród  tłumu słuchających turystów, ale udało się!(punkt wiedzy o symbolu stolicy-prowadzili Julka i Mateusz)

„Jak powstała Wisła?…” – przedstawienie w wyk. Mai i Oli. Niezapomniany spektakl…

A tutaj „O kamiennym lwie” – opowiadają Hubert i Ola. Obok zasłuchane maluchy. Najtrudniejsze zadania – tak stwierdzili uczestnicy gry.

Na każdym punkcie uczestnicy gry mogli napić się wody i chętnie odpowiadali na zadane pytania. Wszystkie grupy miały porównywalną ilość zdobytych punktów, toteż otrzymali słodkie nagrody od gimnazjalistów.

Zabawa sprawiła przyjemność zarówno maluchom jak i organizatorom z Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum.

Dorota Michasik Stępniak, opiekun SU i koordynator imprezy


Z ekologią za pan brat! Czyli Wielka Akcja Samorządu  w sprawie zbiórki makulatury!

25 czerwca br.ogłoszony został konkurs na największą stertę zbędnego papieru. Nagrodą miał być dzień wolny od szkoły i możliwość wykorzystania czasu edukacyjnego na dowolną atrakcję. Wszyscy ochoczo i żwawo przystąpili do jakże atrakcyjnych zadań i cóż…wyniki okazały się imponujące. Niekwestionowanym zwycięzcą została klasa 1B – która wynikiem 623,5 kg zapewniła sobie miejsce na podium Szkoły Marzeń!
Poniżej tajemnicza historia pakowania materiałów (na szczęście nie wybuchowych). Zaangażowani w „Mission Impossible” członkowie SU – Maja G; Kuba W; Ola J; Janek J; oraz Kostek zważyli i posortowali makulaturę i ukryli ją do momentu przyjazdu firmy odbierającej produkty. Poniżej można ujrzeć przebieg całej akcji w formie zdjęć.
Samorząd Uczniowski


 

Dzień dziecka w gimnazjum

Nie ma ważniejszego święta niż Dzień Dziecka. Samorząd Uczniowski PG nr 2 , hołdując tradycji, zorganizował dla gimnazjalistów Dzień Dziecka na… świeżym powietrzu.
Wybitni sportowcy wybrali się rano do KS Piaseczno na mecze, by w zawziętej walce zdobywać trofea, zaś pozostali wyjechali na Zimne Doły, gdzie wzięli udział w grze terenowej. Należy nadmienić, iż twórcami leśnej zabawy byli uczniowie 2b – Nikodem i Kacper, którzy już od najwcześniejszych godzin czekali na swoich kolegów z gotowymi mapkami i kartami punktacji drużyn.
Rozstawieni na punktach nauczyciele egzekwowali od zawodników określone przez organizatorów zadania – bieg na czas po patyki, rzut kamieniem do kubka z wodą, „mapa pamięci” i równie trudne wyzwania. Po tych „męczarniach” można było odpocząć przy ognisku i upiec kiełbaskę. Do tubylców koło południa dołączyli sportowcy. O nastrojach uczniów świadczą zdjęcia…
Dorota Michasik-Stępniak,
opiekun SU


Wybory prezydenckie w naszej szkole

Dziś, 5 maja 2015 roku, odbyły się w naszej szkole wybory prezydenckie. Uczniowie w duchu obywatelskiego obowiązku przystąpili do głosowania. Na 148 uprawnionych do głosowania przystąpiło 125 gimnazjalistów.

Frekwencja 84%.

Oddano 14 głosów nieważnych.

Oficjalne wyniki podamy po konsultacji z Młodzieżową Radą Gminy, która jest oficjalnym organizatorem wyborów.

Komisja Skrutacyjna Okręgowej Komisji Wyborczej w PG nr 2 w składzie:

Bartłomiej Pluta

Ryszard Pilis

Jakub Walczak


Wielkanocne jajeczko

Zgodnie z tradycją 1.042015 r. uczniowie spotkali się, by podzielić świątecznym jajeczkiem z nauczycielami i kolegami. Wielkanocne specjały przygotowały nie tylko dziewczęta, ale i chłopcy z klas pierwszych i drugich. Po życzeniach ze strony SU wspólnie zajadaliśmy jajeczne przysmaki.


Miłość jest jak węgiel – kiedy płonie, parzy, kiedy zgaśnie, plami.

Walentynki w Szkole Marzeń

Trudno polemizować z takim stwierdzeniem, a jednak… Każdy z nas chce kochać i być kochanym. Dlatego 14 lutego mieliśmy okazję obdarować ukochane osoby walentynkami z miłosnym wyznaniem. A chętnych do wyrażenia uczuć było sporo… Można było kupić „walentynkę” albo przygotować własną i bardziej oryginalną. Oj, było cieplutko i radośnie tego dnia…..

Opiekun SU,

Dorota Michasik Stepniak

 


Nasi wolontariusze w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

WPVNAERR

Podobnie jak w zeszłym roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w akcji Jurka Owsiaka. Całą niedzielę kwestowali na rzecz „ podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.
Po raz kolejny uczniowie udowodnili, że wolontariat sprawia im przyjemność i zawsze mają czas, aby pomóc potrzebującym.

Koordynator akcji, Dorota Michasik Stępniak


„Zawsze, kiedy sam, nie mając wiele, potrafisz dzielić się z innymi i obdarzasz ich radością, jest Boże Narodzenie…” – wolontariusze w Gimnazjum Szkoły Marzeń.

Już po raz drugi uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w akcji zainicjowanej przez Fundację pani Ewy Lubianiec „Pomóż dorosnąć”. Nikt nie przeszedł obojętnie wobec pomocy tym, którzy jej naprawdę potrzebują. Spotkanie z panią Ewą Lubianiec uświadomiło nam, że my też możemy być świętymi Mikołajami, a praca na rzecz wolontariatu sprawia ogromną satysfakcję. Okazało się, że przyjemnie jest dawać, a nie tylko brać. Zorganizowaliśmy więc akcje:
1. Paczki dla Rodzin.
Już od listopada zajęliśmy się zbiórką odzieży, żywności, środków czystości dla potrzebujących Rodzin pani Beaty, pani Danuty i pani Izabeli. Opiekę nad Rodzinami podzieliliśmy na poziomy i efekt zbiórki przeszedł nasze oczekiwania. Chłopcy z 3c gimnazjum kilka godzin pakowali pudła z darami do samochodów fundacji.
2.Loteria fantowa.
Uczniowie przynosili fanty(reklamówki z firm Rodziców, własnoręcznie wykonane ozdoby, maskotki, książki, płyty itp.) i na loterii każdy mógł za przysłowiowy grosz(zakup losu) wygrać coś ciekawego a zatem wesprzeć akcję.
3. Kiermasz świąteczny.
Nasi gimnazjaliści wykazali się wielką kreatywnością – wykonali piękne bombki, które okazały się hitem i zostały szybko wykupione. Na świątecznym straganie ukazały się również nasze pierniczki i domowe przetwory.
4. „Cegiełka” dla potrzebujących Rodzin.
Piękne gimnazjalne Anioły sprzedawały na Wigilii szkolnej „cegiełki”. Zarówno Rodzice jak i uczniowie chętnie wsparli naszą akcję.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i choć troszkę umilić święta trzem Rodzinom.

Koordynator akcji w gimnazjum,
Dorota Michasik Stępniak


Otrzęsiny dla klas pierwszych!!!

Zgodnie z obyczajem po ślubowaniu klas pierwszych Samorząd Uczniowski przeprowadza otrzęsiny. Tak też było i w tym roku. Pierwszoklasiści z zawiązanymi oczami, ale pod opieką wychowawców i przewodników z klas trzecich, udali się w ustronne miejsce, by poddać się próbie „wejścia w świat gimbusów”. Trudne warunki topograficzne (przejście pod niskim wiaduktem, pokrzywy i strome zejście koło rzeczki) nie zatrzymały w boju nikogo. Dzielni uczniowie spożywali pokarm bogiń, odpowiadali na trudne pytania, na bosaka pokonywali kładkę i wreszcie z sukcesem odnajdowali kości i mięsko ptaków w dziwnej, galaretowatej substancji. Wszyscy bohatersko przeszli próby i od królowej Alicji otrzymali zaświadczenie o zdobyciu tytuły „gimbusa”.
Gratulujemy!

Samorząd Uczniowski PG nr 2 z opiekunem


Podziękowania od Kubusia Kozłowskiego z Rodzicami

podziękowania


„Na świętego Andrzeja budzi się w pannach nadzieja” – Andrzejki w gimnazjum

29 listopada( co prawda z jednodniowym wyprzedzeniem, ale równie hucznie) obchodziliśmy Andrzejki. Imprezę poprzedziły żmudne przygotowania związane z nadmuchiwaniem i wieszaniem balonów.

1

Niektórzy jeszcze przed zabawą byli zmęczeni…

2

A na Andrzejkach można było poznać przyszłość u wróżki Kairy, która niezmordowanie przez trzy godziny wróżyła z kart . Z porad słynnej wieszczki skorzystały nawet panie z grona pedagogicznego.

3

Tradycyjne lanie wosku także stało się atrakcją. Julia i Wika z 1b, z pomocą swoich mam, cierpliwie interpretowały woskowe twory, odkrywając przed naszymi gimnazjalistami tajemnice ich życia.

4
Jednak to nie koniec andrzejkowych atrakcji. Po korytarzu krążył wizjoner Oleandro i wróżył z ręki, zaś imię wybranego lub wybranej odkrywała wróżka Weronika za pomocą magicznego serca.

5
Wspólna zabawa przy muzyce i poczęstunek Samorządu Uczniowskiego uzupełnił ten wyjątkowy wieczór a przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, Klarze Jędrzejczyk, należą się duże brawa za tak sprawne przygotowanie imprezy.

6
Opiekun SU, Dorota Michasik Stępniak


Dzień Wszystkich Świętych – wizyta Samorządu Uczniowskiego na cmentarzu

Niektórzy 31.10 świętują Halloween, my zaś uczniowie Prywatnego Gimnazjum nr 2 w Piasecznie, jesteśmy tradycjonalistami. W przeddzień Swięta Zmarłych odwiedziliśmy cmentarz w Piasecznie, by uprzątnąć zaniedbane groby. Najbardziej wzruszyły nas zapomniane miejsca pochówku małych dzieci i im poświęciliśmy najwięcej uwagi. Zapaliliśmy znicze i oddaliśmy hołd zmarłym.
Wieczny odpoczynek…

Opiekun SU, Dorota Michasik Stępniak


Oj, działo się, działo!

Naczelny wampir Tadeo i wiedźma Klarea ostro wzięli się za pierwszaków. A pomagały im dzielnie wampirzyska i zmory ze Szkoły marzeń. Trudne zadania kondycyjne, kary – picie i jedzenie mało wykwintnych potraw, „tortury na szyszkach” i wreszcie wizyta w Toalecie strachów (ketchupowa krew lała się litrami) na pewno pozostaną w pamięci nowych uczniów naszego gimnazjum.
A teraz witamy już ich w naszym gronie.

Samorząd Uczniowski PG nr 2


OTRZĘSINY … DLA INTELEKTUALISTÓW!!! KLASY PIERWSZE W SZPONACH STARSZYCH KOLEGÓW – COROCZNA AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.