Nasze gimnazjum w roku 2018 zajęło 4. miejsce w rankingu ogólnopolskim Próbnego Egzaminu Gimnazjalnego z Operonem, 2. miejsce – na Mazowszu.


SUKCESY UCZNIÓW NASZYCH SZKÓŁ W ROKU SZKOLNYM 2017-18
Tytuły laureata lub finalisty konkursów przedmiotowych i tematycznych i olimpiady matematycznej (tzw. kuratoryjnych) w roku szkolnym 2017/18 zdobyli:
1. język polski: Pola Saganek – laureatka konkursu przedmiotowego;
2. język angielski – laureatki konkursu przedmiotowego: Aleksandra Bąk, Gabriela Potoczek, Kinga Turczyńska; finalistka konkursu: Nina Haftek-Lis;
3. matematyka – Ryszard Markowski – finalista olimpiady przedmiotowej;
4. historia – Aleksander Bierut, Paweł Sternicki – laureaci konkursu tematycznego.
Uczniów przygotowywały nasze Panie Nauczycielki: Hanna Banaszak, Aleksandra Grobelna, Dorota Michasik-Stępniak, Kaja Surman oraz Julita Węgrzyn.
Konkursy przedmiotowe oraz tematyczne, organizowane pod auspicjami Kuratorium Oświaty, mają najwyższą rangę spośród wszystkich szkolnych zawodów wiedzy i umiejętności.


Doskonałe wyniki egzaminów gimnazjalnych w roku 2017

Podaję poniżej wyniki tegorocznych egzaminów gimnazjalnych (średnie wyniki procentowe dla: szkoły (PG2), województwa mazowieckiego oraz powiatu piaseczyńskiego – na podstawie danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w W-wie).

Nasze gimnazjum w tym roku bez trudu utrzymało swoją pozycję w 9. staninie, czyli w grupie ok. 4% najlepszych polskich szkół.

Zwracam uwagę na to, iż należy pamiętać o tym, że poziomy trudności na egzaminach z poszczególnych przedmiotów mogą się różnić. Dlatego nie należy porównywać wyników z różnych egzaminów (np. j. angielski i przedmioty przyrodnicze), lecz  z tego samego egzaminu na tle wyników innych szkół.

I tak np. rezultat z przedmiotów przyrodniczych w naszej szkole jest o ponad 23 punkty procentowe lepszy niż w województwie i o ponad 18 pkt. procentowych wyższy niż w powiecie piaseczyńskim.

1.J. polski:
PG2: 88,3; województwo mazowieckie: 72,4; powiat piaseczyński:  77,6.

2.Historia:
PG2: 87,8;  województwo mazowieckie: 61,8; powiat piaseczyński:  68,2.

3.Matematyka:
PG2: 80,3; województwo mazowieckie:  50,9; powiat piaseczyński: 59,1.

4.Przedmioty przyrodnicze:
PG2: 78,3; województwo mazowieckie: 54,9; powiat piaseczyński: 59,9.

5.J. angielski – poziom podstawowy:
PG2: 99,0; województwo mazowieckie: 71,1; powiat piaseczyński:80,6.

6.J. angielski – poziom rozszerzony:
PG2:  92,7;  województwo mazowieckie: 53,2; powiat piaseczyński:63,5.

7.J. niemiecki  – poziom podstawowy:
PG2: 100;  województwo mazowieckie: 54,3; powiat piaseczyński:55,1.

8.J. niemiecki – poziom rozszerzony:
PG2:  99,0; województwo mazowieckie: 57,3; powiat piaseczyński:73,5.

Są zatem powody do satysfakcji. Gratuluję serdecznie Uczniom oraz Nauczycielom, którzy przygotowywali młodzież do egzaminów!

Kazimierz Stankiewicz
Dyrektor Szkół


 

SUKCES NASZEGO GIMNAZJUM


MAMY KOLEJNEGO FINALISTĘ

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Conrad Rybicki, uczeń klasy 3D, uzyskał tytuł finalisty konkursu przedmiotowego z wiedzy o społeczeństwie.

Bartłomiej Pędzich


KUBA ŁASZYN POWIĘKSZA GRONO LAUREATÓW

Uczeń naszego gimnazjum Jakub Łaszyn dołączył do grona tegorocznych laureatów – wygrał przedmiotowy konkurs j. angielskiego.
Z uczniem pracowały Panie Julita Węgrzyn oraz Aleksandra Grobelna.
Serdecznie gratuluję Kubie oraz Paniom Nauczycielkom!

Kazimierz Stankiewicz


PATRYCJA I ZUZANNA – LAUREATKAMI KONKURSU BIOLOGICZNEGO

Zuzanna Karwasińska oraz Patrycja Krysiak-Kropińska, uczennice naszego gimnazjum, uzyskały tytuły laureata konkursu przedmiotowego z biologii.

Serdecznie gratuluję młodym biolożkom!

Kazimierz Stankiewicz


RYSZARD MARKOWSKI- PODWÓJNYM LAUREATEM

Ryszard Markowski z klasy II naszego gimnazjum staje się klasą dla siebie. Właśnie otrzymaliśmy informację o tym, że został laureatem przedmiotowego konkursu matematycznego, czyli drugiego – po fizycznym.

Serdecznie gratuluję Ryszardowi oraz Pani Hannie Banaszak, która przygotowywała ucznia do konkursu!

Pomimo iż Ryszard wyrównał rekord ustanowiony kilka lat temu przez ucznia naszego gimnazjum Macieja Pawlusa, który również zdobył podwójne laury w tych samych konkursach, to tegoroczny laureat chyba jeszcze nie powiedział ostatniego słowa: czekamy na wyniki konkursu informatycznego. Należy też pamiętać o tym, że Ryszard jest uczniem dopiero klasy II.

Kazimierz Stankiewicz


SUKCES MŁODYCH TENISISTÓW

03.02.2017 reprezentanci naszej szkoły w składzie Wojtek Gabler i Bartek Szołkowski wywalczyli Mistrzostwo Gminy Piaseczno Szkół Gimnazjalnych w tenisie stołowym.

W drodze do mistrzowskiego tytułu nasi mistrzowie nie przegrali nawet jednego seta.

Gratulacje !


MAJA ANUSZEWSKA – LAUREATEM KONKURSU POLONISTYCZNEGO

Kolejny uczeń naszego gimnazjum stanął na podium konkursu przedmiotowego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Serdecznie gratuluję zwycięskiego tytułu Mai Anuszewskiej!

Wyrazy uznania dla opiekuna Laureatki – Pana Zbigniewa Dziekana!

Kazimierz Stankiewicz


 

KUŹNIA TALENTÓW W „SZKOLE MARZEŃ”

Obraz (21)poprawione

Sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2014-2015
Jan Bąk, uczeń klasy 2 został laureatem konkursu filozoficznego;

Maria Dowbor-Baczyńska. uczennica klasy 3 została laureatką konkursu filozoficznego;

Michał Poniński, uczeń klasy 3 został laureatem konkursu filozoficznego;

 Antoni Kania, uczeń klasy 3, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”;

• Julia Rudnicka, uczennica klasy 3B, zakwalifikowała się do III etapu wojewódzkiego w kuratoryjnym konkursie biologicznym;

• Hubert Miłkowski z klasy 3 naszego gimnazjum zakwalifikował się do ostatniego etapu kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z j. polskiego;

• Julia Pietuszyńska i Bianka Maurer zakwalifikowały się do II etapu Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego z j. niemieckiego;

• Adam Mońko z klasy 3C naszego gimnazjum zakwalifikował się do ostatniego etapu kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z fizyki;

• Uczniowie, którzy przeszli do II etapu konkursu Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego z j. angielskiego: Mateusz Nowakowski, Aleksandra Zalewska, Alicja Kozieja, Piotr Kukulski, Agata Chrzanowska, Antek Kotarba, Maja Żakowska, Julia Pietuszyńska, Wojtek Wlazłowicz, Jakub Niedziela, Bartek Sulich, Jaśmina Podkościelna, Jan Bąk, Lesley Motherwell, Dominika Węgierek, Jakub Zalasa, Dominika Handzlik;

• Adam Mońko (3C) zakwalifikował się do II etapu kuratoryjnego konkursu z matematyki;

• Maja Żakowska (3B) i Hubert Miłkowski (3B) zakwalifikowali się do II etapu kuratoryjnego konkursu z języka polskiego;

• Leon Thau (1C), Robert Lainer (1D), Dominika Handzlik (2C), Bianka Maurer (3B), Boris Maurer (3B) zakwalifikowali się do II etapu kuratoryjnego konkursu z języka niemieckiego;

• Patrycja Krysiak – Kropińska (1C), Zofia Burak (2A), Katarzyna Sosnowska (3B), Julia Rudnicka (3B), Natalia Biedrzycka (3C), Alicja Kozłowska (3C), Julia Żórańska (3C), Piotr Kukulski (3B) zakwalifikowali się do II etapu kuratoryjnego konkursu z biologii;

• Julia Rudnicka (3B) i Jakub Niedziela (3B) ) zakwalifikowali się do II etapu kuratoryjnego konkursu z chemii;

• Jakub Zalasa (2B) i Lesley Motherwell (2A) zakwalifikowali się do II etapu kuratoryjnego konkursu z języka angielskiego;

• Mikołaj Winiarski (3A) i Julian Wzorek (3C) zakwalifikowali się do II etapu kuratoryjnego konkursu z geografii;
Adam Mońko (3C) zakwalifikował się do II etapu kuratoryjnego konkursu z fizyki;

• Maria Dowbor-Baczyńska, uczennica klasy 3c, jako jedyna niepełnoletnia autorka opublikowała swoje wiersze o Powstaniu Warszawskim w książce pt. „Ostatni świadkowie. Wspomnienia i wiersze o II wojnie światowej”, wydanej przez Dom Wydawniczy Księży Młyn w Łodzi: http://www.ksiezy-mlyn.com.pl/oferta.php?groupid=26&idk=266

 

Sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2013-2014

Adam Mońko, uczeń klasy 2C, został laureatem konkursu fizycznego Lwiątko. Adam uzyskał wyróżnienie i honorowy tytuł Kaona- przyznawany przez organizatorów.

• Filip Kolasiński, uczeń klasy Ib uczestniczył w dniach 4-7.01.2014 w Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski w tenisie Młodzików w Pabianicach. Wraz z drużyną KT Legia Warszawa zdobył złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Polski. To już trzeci tytuł Filipa w rozgrywkach drużynowych w ostatnich dwóch latach.

• Bartosz Chotkowski wziął udział w XXII Letnich Igrzyskach Olimpijskich Głuchych, które na przełomie lipca i sierpnia odbyły się w bułgarskiej Sofii. W rywalizacji indywidualnej zajął m.in. wysokie 9. miejsce, a w sztafecie uplasował się na 5. miejscu;

• Klara Jędrzejczyk jest tegoroczna finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w jeździectwie. Znalazła się wśród 12 najlepszych jeźdźców z całej Polski. Olimpiada ta odbyła się w Bogusławicach i Klara oraz jeszcze jedna dziewczynka w mazowieckiego jako dwu osobowa drużyna zdobyły złoto. Klara została I-szą wicemistrzynią Warszawy i Mazowsza;

• siedmioro uczniów zakwalifikowało się do II (rejonowego)etapu Konkursu Polonistycznego. Gratulujemy: Hubertowi Miłkowskiemu, Natalii Pieniążek, Aleksandrze Plucie, Leonowi Powałce, Weronice Sromek, Zosi Zapiec i Mai Żakowskiej;

• Weronika Sromek z klasy III B dostała się do etapu rejonowego Konkursu Przedmiotowego z Chemii;

• Do II etapu Kuratoryjnego Konkursu Biologicznego 2013/2014, zakwalifikowały się następujące osoby: Kukulski Piotr 2B, Rudnicka Julia 2B, Pluta Aleksandra 3A, Sromek Weronika 3B, Syta Kinga 3B, Zapiec Zofia 3B;

•  Do rejonowego XI Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej przeszły następujące osoby: Marek Lasowy III B, Jakub Hała III A, Kinga Nguyen III B, Piotr Kukulski II B;

• Kamila Danielewska z klasy  kl.3B  zajęła 5 miejsce w kraju i uzyskała tytuł LAUREATA w matematycznym konkursie OLIMPUS;

• laureatami Konkursu Języka Niemieckiego „Olimpus” zostali: Dominika Handzlik (1C),Bianka Maurer (2B) i Bartosz Wolny (3C). Dyplomy uznania za bardzo dobry wynik otrzymują też: Filip Czernikiewicz i Aleksander Leszczyński, Boris Maurer, Julia Pietuszyńska i Jakub Górecki oraz Julia Pyszyńska, Julia Przybysz, Magdalena Bartosz, Natalia Stępień, Jakub Makowski, Marta Mitoraj i Kaira Rechnio;

• Bartosz Wolny z klasy 3C został laureatem wojewódzkiego etapu Kuratoryjnego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów;

• Natalia Stępień z klasy IIIC i Leon Powałka z klasy IIIA zostali finalistami kuratoryjnego Konkursu j. angielskiego;

Jan Bąk z klasy I został finalistą w konkursie kuratoryjnym „W drodze ku mądrości”. W rankingu młodych filozofów Janek zajął 17 miejsce w województwie.


Wyniki egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2012/2013

Wyniki egzaminu gimnazjalnego – plik pdf


Sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2012-2013

• Bianka Maurer oraz Boris Maurer z klasy 1b zdawali egzaminy z języka niemieckiego na poziomie KID2 w Instytucie Austriackim -wyniki wynoszą ponad 90% – co daje ocenę bardzo dobrą;

• Laureatami w wiosennym konkursie języka niemieckiego „Olimpus” zostali gimnazjaliści: Bianka MaurerBartosz WolnyWiktor Kulesza i Filip Łabaj;

• Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Olimpus”, w którym w listopadzie wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum: Wiktor Kulesza, 3 miejsce, 234 punktów; Filip Łabaj, 5 miejsce, 230 punktów; Blanka Maurer, 14 miejsce, 212 punktów; Albert Bagieński, 28 miejsce, 184 punktów; Piotr Kukulski, 38 miejsce, 164 punktów; Natalia Stępień, 42 miejsce, 154 punktów;

• W Warszawskim Konkursie Głośnego Czytania w języku niemieckim organizowanym przez Willy Brandt Schule pierwsze miejsce wśród uczniów zajął Wiktor Kulesza, miejsce czwarte i wyróżnienie otrzymał Filip Łabaj;

• W XVI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Angielskiej „March Hare” Mateusz Nowakowski, uczeń klasy Ib, otrzymał wyróżnienie drugiego stopnia, zaś wyróżnienie trzeciego stopnia otrzymał Borys Sidorkiewicz, uczeń klasy IIa oraz Bartłomiej Ryś, uczeń klasy IIb;

• Leon Powałka z klasy 2a zakwalifikował się do Przedmiotowego Konkursu z Języka Angielskiego i tym samym uzyskał tytuł finalisty;

• Do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów zakwalifikowali się Zosia van der Kroft, Michał Grążawski, Paweł Piątek, Maciej Piejko, Leon Powałka, Bianka Maurer, Natalia Stępień i Aleksandra Pawłowska;

• Zosia van der Kroft z klasy 2a gimnazjum uzyskała dyplom laureata Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier zajmując 3 miejsce w województwie mazowieckim i 5 miejsce w kraju,

• Maria Dowbor-Baczyńska z kl. 1c wyróżniona w I Międzynarodowym Konkursie Młodych Poetów o Statuetkę Szklanego Pióra, organizowanym przez Redakcję czasopisma „Głos Polskiej Kultury” w Birmingham oraz International Polish Artists Association (IPPA) z siedzibą w Londynie;

• Kacper Kowalski zajął II miejsce w Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka na terenie gminy;

Weronika Sromek została laureatką Konkursu Literackiego edycja 2013 ” Historie na krańcu świata”, którego patronem medialnym było Wydawnictwo G+J oraz National Geographic. Opowiadanie Weroniki zostało opublikowane w specjalnym wydaniu dwutygodnika „Gala”;

• Albert Bagieński i Marek Tomaszewski z klasy 3a zostali finalistami w Konkursie Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej;

• Paweł Piątek  uczeń klasy 3b, uzyskał tytuł laureata Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”;

• Marta Korba została finalistką konkursu MediaLog organizowanego przez Fundację Nowoczesna Polska i Mediatekę START-META. Uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie reklamy Internetu;

• Maciej Piejko, uczeń klasy III A, został finalistą Konkursu Kuratoryjnego z Chemii;

• Aleksandra Pluta uczennica klasy 2a została finalistką Konkursu Kuratoryjnego z Geografii;

• W X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko-Planeta” w kategorii prac indywidualnych: dyplom za bardzo dobry wynik oraz nagrodę książkową „Ptaki Polski” otrzymała Weronika Zwierz, w kategorii pracy testowej: dyplom za bardzo dobry wynik otrzymał Mikołaj Winiarski, dyplom z wyróżnieniem otrzymałJakub Niedziela, dyplom uznania otrzymali: Maciej Ołdakowski, Weronika Sromek, Zofia Zapiec, Maciej Głazek, Atilla Demirseren, Hubert Miłkowski, Julia Żorańska, Natalia Biedrzycka, Krystian Czerniawski, Marta Dąbrowska, Piotr Kukulski, Klara Jędrzejczyk;

• Bartek Chotkowski podczas Mistrzostw polski Pływaków Niesłyszących zdobył 2 tytuły Mistrza i 2 Wicemistrza Polski. Na Zimowych Mistrzostwach Polski 14 latków oraz Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców, Bartek poprawił znacząco swoje rekordy życiowe oraz ustanowił łącznie 5 rekordów Polski pływaków niesłyszących do lat 14. Wynik tego sezonu to razem 14 medali, w tym 5 złotych, zdobytych na 11 zawodach;

• Hubert Miłkowski z klasy 1b zajął I miejsce w swojej kategorii, w turnieju Karate Kyokushin o Puchar Mazowsza.

 

Uczniowie ze średnią 4,75 i wyższą ze wszystkich przedmiotów oraz zachowaniem bardzo dobrym lub wzorowym w pierwszym semestrze 2012/2013

Klasa I a
Katarzyna Sosnowska 4,78 – bdb
Bartłomiej Sulich 4,83- bdb
Klasa I b
Bartosz Chotkowski 4,76 -bdb
Krystian Czerniewski 4,82- bdb
Piotr Kukulski 4,82- bdb
Hubert Miłkowski 5,06- bdb
Mateusz Nowakowski 4,82- bdb
Julia Rudnicka 5,41- wzorowe
Maja Żakowska 4,76- bdb
Klasa I c
Maria Dowbor-Baczyńska
5,00- wzorowe
Klasa II a
Aleksandra Pluta 5,63 – wzorowe
Leon Powałka 5,20- bdb
Klasa II b
Kamila Danielewska 5,14 – bdb
Weronika Sromek 5,40- wzorowe
Zofia Zapiec 5,20- wzorowe
Klasa III a
Albert Bagieński 5,25 – wzorowe
Magdalena Kołodziejczyk 4,75 – wzorowe
Grzegorz Kuczmara 4,93 – bdb
Maciej Piejko 4,87 – wzorowe
Marek Tomaszewski 5,00 – wzorowe
Weronika Zwierz 5,00 – wzorowe
Klasa IIIb
Kacper Kowalski 5,00 – bdb
Aleksandra Pawłowska 4,75 – wzorowe
Paweł Piątek 4,81 – bdb

Średnie wyniki klas na danych poziomach nauczania:
I GIM. – 4,44
II GIM. – 4,22
III GIM. – 4,52

Osiągnięcia uczniów w konkursach:

JĘZYK ANGIELSKI
TYTUŁ FINALISTY( III ETAP) KONKURSU KURATORYJNEGO Z J. ANGIELSKIEGO – Leon Powałka – II A
TYTUŁ FINALISTY OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO W – Zosia van der Kroft – IIA
OGÓLNOPOLSKI KONKURS ENGLISH HIGH FLIER – TYTUŁ LAUREATA -
3 m-ce w województwie i 5 m-ce w kraju – dyplom laureata Zosia van der Kroft – II A
Kilkunastu uczniów uzyskało bardzo dobry lub dobry wynik.

JĘZYK HISZPAŃSKI
WARSZAWSKI KONKURS JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO ORAZ WIEDZY O KRAJACH HISZPAŃSKOJĘCZYCZNYCH – tytuł laureatów – Leon Powałka – II A, Magdalena Kołodziejczyk – III A, Maria Gaj – IIIB

JĘZYK NIEMIECKI
OLIMPUS – Bianka Mauer IB – dyplom laureata
Piotr Kukulski IB- dyplom uznania
Natalia Stepień IB – dyplom uznania
Albert Bagieński IIIA- dyplom uznania
Wiktor Kulesza IIIA – dyplom laureata
Filip Łabaj III A – dyplom laureata
Wiktor Kulesza
1 MIEJSCE – WARSZAWSKI KONKURS GŁOŚNEGO CZYTANIA ( WILLY BRANDT SCHULE) – LAUREAT
TYTUŁ FINALISTY W KURATORYJNYM KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Filip Łabaj
4 MIEJSCE – WYRÓŻNIENIE WARSZAWSKI KONKURS GŁOŚNEGO CZYTANIA( WILLY BRANDT SCHULE
TYTUŁ FINALISTY W KONKURSIE GŁOŚNEGO CZYTANIA

BIOLOGIA
II ETAP KONKURSU KURATORYJNEGO – Filip Łabaj IIIA, Maciej Piejko IIIA

GEOGRAFIA
KONKURS KURATORYJNY Z GEOGRAFII – ETAP III – FINAŁOWY – Aleksandra Pluta IIA

MATEMATYKA
KONKURS MATEMATYCZNY ALFIK – wynik bardzo dobry Adam Mońko IC, wyróżnienie Paweł Piątek IIIB
II ETAP OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ DLA GIMNAZJUM – Albert Bagieński IIIA

CHEMIA
Maciej Piejko IIIA–III ETAP KURATORYJNEGO KONKURSU CHEMICZNEGO
Grzegorz Kuczmara IIIA, Kacper Kowalski IIIB – II ETAP KURATORYJNEGO KONKURSU CHEMICZNEGO

HISTORIA
Hubert Miłkowski IB– II ETAP KONKURSU HISTORYCZNEGO „ LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO”

WOS
KONKURS WIEDZY OBYWATELSKIEJ I EKONOMICZNEJ ORGANIZOWANY PRZEZ CEO
Marek Tomaszewski IIIA – III ETAP
Albert Bagieński IIIA – II ETAP

WYCHOWANIE FIZYCZNE /SPORT
Marta Korba IIIB- BIEGI PRZEŁAJOWE – 1 miejsce w powiecie i gminie, 6 miejsce w województwie
Bartek Chotkowski IB- PŁYWANIE
Srebrny medal – Od młodzika do olimpijczyka – 100 m styl klasyczny
Brązowy medal – Mistrzostwa szkół niepublicznych – 50 m styl klasyczny

Gratulujemy!