SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA „IUTUM”

Dnia 23 października 2013 roku, w naszej szkole odbyło się spotkanie z niezwykłą osobą, założycielką Fundacji Pomóż Dorosnąć – Panią Ewą Lubianiec. Nasz gość przedstawił założenia fundacji, wartości, jakie stanowią najważniejszy aspekt podjęcia się pracy wolontariusza oraz zadania jakie należą do osób zainteresowanych tą szczytną działalnością. Pani Ewa przybliżyła nam również szczególne cele obozów oraz wyjazdów, poświęconych dzieciom poszkodowanym w wyniku trudnych doświadczeń. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za ogrom nauk jakie wynieśliśmy z tego spotkania oraz ukazanie szansy działania, które dla wielu staje się źródłem szczęścia oraz własnego spełnienia.

Zosia Zapiec – uczennica klasy 3C

Gra terenowa dla podopiecznych fundacji „Pomóż Dorosnąć”

8 czerwca wolontariusze z „Iutum” przeprowadzili  na polanie „Spalona” grę terenową dla podopiecznych fundacji „Pomóż Dorosnąć”. Jej celem było pokazanie rodzicom, jak aktywnie spędzać czas z dziećmi. Trudność zadań była bardzo zróżnicowana. Na zakończenie spotkania zostały rozdane dyplomy. Wszyscy mieli satysfakcję z zaliczonych zadań. Dziękujemy organizatorom za możliwość przyłączenia się do akcji.

Ewa Hawro i Borys Sidorkiewicz

XXI FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W tym roku uczniowie gimnazjum z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję WOŚP. W tygodniu poprzedzającym wielki finał uczennice klas pierwszych oraz drugich kwestowały w naszej szkole, zaś w piątkowy wieczór uczestnicy koła teatralnego wystawili „Zemstę” według scenariusza Weroniki Zwierz. Dzięki pięknej scenografii wykonanej przez Panią Julię Burską, oprawie muzycznej przygotowanej przez Michała Szweda oraz pomocy Pani Doroty Michasik-Stępniak, która czuwała nad całością przedstawienia, młodzi aktorzy przenieśli widownię w czasy schyłku Rzeczpospolitej szlacheckiej.

W dniu finału najstarsi uczniowie gimnazjum kwestowali w miejscach wyznaczonych przez organizatorów akcji.
W sumie Prywatne Gimnazjum nr 2 zebrało kwotę 28 tysięcy złotych. Nasi uczniowie w dużej mierze przyczynili się do sukcesu piaseczyńskiego sztabu WOŚP, który zgromadził kwotę 148 tysięcy złotych. Serdecznie dziękuję wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, którzy wsparli akcję, a tym samym potrzebujących i tych dużych i tych zupełnie małych.

Szkolny Klub Wolontariusza „IUTUM” zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy są wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka

Nasza aktywność jest ukierunkowana na wspieranie środowiska lokalnego. Współpracujemy z fundacją „Pomóż Dorosnąć”, „Radosną Wigilią”, Centrum Kultury w Piasecznie. Pomagamy młodszym kolegom w odrabianiu lekcji, bierzemy udział w charytatywnych happeningach, spotkaniach artystycznych, kiermaszach. Organizujemy pomoc materialną. Włączamy się w ogólnopolskie akcje charytatywne.

Spotykamy się we wtorki i czwartki na pierwszej długiej przerwie w pokoju pedagoga szkolnego.

Kwesta na rzecz Radosnej Wigilii

W sobotę (24.11.2012) Karolina, Kinga, Marta, Jagna, Basia, Julka, Magda, Kaira, Kamila ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Iutum” kwestowały na rzecz Radosnej Wigilii na terenie sklepu Decathlon. Zebrana kwota 2.200 złotych będzie przeznaczona na zakup paczek dla najuboższych rodzin z gminy Piaseczno.

Gimnazjaliści dla dzieci z Leonowa

Młodzi artyści ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Iutum” wykonali piękne prace metodą decoupage. Biżuterię, świeczniki, pudełeczka było można kupić podczas dnia otwartego 14 listopada 2012.
Ozdoby świąteczne będą również licytowane podczas spotkania w dniu 27 listopada 2012 roku, o godzinie 17.00. Zebrane środki przeznaczymy na zakup paczek świątecznych dla dzieci ze szkoły w Leonowie.

Sztuką jest pomagać człowiekowi, o którym nic nie wiesz, ponad to, że jest w potrzebie.”

Pod tym hasłem przebiegło piątkowe spotkanie uczniów Prywatnego Gimnazjum nr 2 z Ewą Lubianiec, psychologiem, założycielem fundacji „Pomóż Dorosnąć”. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się jakie predyspozycje powinien mieć wolontariusz oraz jakie powinien zadać sobie pytania zanim zdecyduje się nieść pomoc innym.