22 marca ogłosimy wyniki rekrutacji

Serdecznie dziękuję uczniom i ich rodzicom, którzy wzięli udział w I etapie rekrutacji do PALO!

22 marca na szkolnej stronie internetowej w zakładce „Rekrutacja” opublikujemy listy kandydatów zakwalifikowanych zarówno do 3-letniego LO (po gimnazjum), jak 4-letniej szkoły (dla absolwentów szkoły podstawowej) i najprawdopodobniej – listę rezerwową (czyli kandydatów, którzy się zakwalifikują, ale zabraknie dla nich miejsc).

Zachęcam już teraz do ponownego przestudiowania wymogów formalnych związanych z zapisaniem ucznia do PALO (m. in. terminy złożenia dokumentów, dokonania opłaty rekrutacy…

PALO formalnie zarejestrowane

Właśnie otrzymaliśmy zaświadczenie Starosty Piaseczyńskiego o przekształceniu Prywatnego Gimnazjum nr 2 „Szkoły Marzeń” w Piasecznie w Prywatne Akademickie Liceum Ogólnokształcące z dniem 1 września 2019 r. Z dokumentem można się zapoznać poniżej lub w zakładce „Dokumenty”:

Zaświadczenie Starosty Piaseczyńskiego o wpisie PALO do ewidencji szkół

Kazimierz Stankiewicz

Formularz wyboru profilu – od 25 lutego

Formularz oświadczenia o wyborze profilu oraz II j. obcego będzie do pobrania ze szkolnej strony internetowej w poniedziałek, 25 lutego.

Przepraszamy za zwłokę. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu, by jak najlepiej dostosować ofertę PALO do oczekiwań Kandydatów, wyrażonych w licznych ankietach, które otrzymaliśmy po dniu otwartym.

Kazimierz Stankiewicz

Zmiany

Zgodnie z zapowiedzią (nowelizacja prawa oświatowego) PALO ma nowy, dostosowany do przepisów statut. Ponadto zaszły zmiany w regulaminie rekrutacji (m. in.: minimalna średnia ocen wynosi obecnie nie 3,5, lecz 3,4, ale z wybranych przedmiotów; nowe zasady dotyczące wpisowego) oraz harmonogramie rekrutacji. Wszystkie te dokumenty są dostępne na naszej stronie internetowej.

Konferencja dot. kształcenia średniego

22 stycznia z inicjatywy Piaseczyńskiego Porozumienia Rad Rodziców i z udziałem władz samorządowych odbyła się konferencja na temat rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w powiecie piaseczyńskim. Dopisali rodzice uczniów – sala konferencyjna urzędu pękała w szwach.
Relację z konferencji można obejrzeć poniżej (fragment dotyczący PALO – ok. 13. minuty relacji) :

Zapraszamy na dzień otwarty!

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 8. szkoły podstawowej oraz 3. gimnazjum na dzień otwarty do Prywatnego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego  (PALO)!

W  programie spotkania m.in.: lekcje otwarte /warsztaty, zwiedzanie szkoły, prezentacja oferty naszej szkoły, spotkanie z dyrektorem PALO oraz słodki poczęstunek.

Drzwi naszego liceum będą otwarte dla Was 16 lutego (sobota) o godzinie 10.00.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie e-formularza, który jest w zakładce „Rekrutacja”, co ułatwi nam organizację spotkania: