Czas pandemii nie zatrzymał LUDZI PIÓRA! Nasza uczennica zajęła II miejsce w Konkursie Literackim!

I WARSZAWSKI KONKURS NA OPOWIADANIE SCIENCE FICTION INSPIROWANE TWÓRCZOŚCIĄ STANISŁAWA LEMA został rozstrzygnięty!

Do konkursu przystąpili uczniowie z warszawskich  szkół średnich. Opowiadania zostały ocenione przez członków jury w składzie: Wojciech Orliński (przewodniczący) –  znawca twórczości Stanisława Lema, Zbigniew Ślęzakowski – dyrektor XXII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí, nauczyciele z XXII LO.

Z przyjemnością informuję, iż Zofia Marciniak, uczennica 2c PALO, uzyskała w powyższym konkursie  II miejsce za opowiadanie „Sześćdziesiąt minut”.

Poniżej początek opowiadania:

Sześćdziesiąt minut

-Następny! – rozległ się donośny głos pracownika Centrum Robotyki i Badań nad Czasoprzestrzenią. Z wymuszonym uśmiechem na ustach i w kolorowym uniformie z wielkim logo wyglądał bardziej jak operator karuzeli niż osoba zatrudniona w placówce naukowej. Mężczyzna zachęcająco wskazał ruchem głowy na sporej wielkości maszynę z wbudowanymi na całej powierzchni czujnikami. Wykonana z alotropowych nanorurek węglowych, matowoczarna konstrukcja wyglądała jak element futurystycznego statku kosmicznego.

Dla zainteresowanych i zaciekawionych „co będzie dalej…”podaję link: https://josemarti.pl/WJMP/index.php/2021/04/23/wyniki-konkursu-na-opowiadanie-sci-fi/

Wszyscy jesteśmy dumni z naszej laureatki!

Dorota Michasik Stępniak, polonistka