Grono pedagogiczne PALO

Gros nauczycieli PALO pracuje od lat w naszym gimnazjum, starszych klasach 8-letniej szkoły podstawowej. Mają oni doświadczenie w pracy zarówno w naszym ww. liceum, jak i innych szkołach średnich (np. LO im. St. Batorego, LO im. B. Prusa,  LO im. Witkacego – w Warszawie; LO im. W. Pileckiego w Piasecznie, Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej przy Ośrodku Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą) a także na uniwersytetach i innych wyższych uczelniach. W gronie naszych nauczycieli są egzaminatorzy i współpracownicy Okręgowej i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Nasze liceum ma w nazwie określenie „Akademickie”, ponieważ zatrudnia aktualnych oraz byłych nauczycieli-wykładowców, doktorantów uczelni wyższych (Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński,  Uniwersytet – SWPS).

Hanna Banaszak – matematyka
Paweł Bednarski – wychowanie fizyczne
Ray Doherty – native speaker j. angielskiego
Zbigniew Dziekan – pedagog, tutor