Skład Samorządu Uczniowskiego

Nina Janiszowska-Downarowicz          klasa 1c

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/20

Szlachetna Paczka

Uczniowie Prywatnego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przygotowali w tym roku Szlachetną Paczkę, która w weekend cudów dotarła do potrzebującej rodziny. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Dzieci i ich Rodziców, udało się odpowiedzieć na wszystkie potrzeby zgłoszone przez małego chłopca  i jego tatę. Zaskakujący i chwytający za serce był fakt, że wszyscy zmobilizowali się niezwykle szybko i już po tygodniu akcji mieliśmy wszystko skompletowane: meble, ubrania, obuwie, żywność, dywan, komputer. Naprawdę długo by wymieniać. W imieniu Szlachetnej Paczki, rodziny chłopca (który niesamowicie się ucieszył z otrzymanych prezentów) oraz opiekunów Samorządu Uczniowskiego, gorąco dziękujemy za tak cudowną akcję i gratulujemy cudownych dzieciaków tak chętnych do pomocy.

Opiekunki SU PALO

Noc Filmowa

8 listopada 2019 samorząd uczniowski PALO zorganizował pierwszą w historii naszej szkoły Noc Filmową.

Maraton rozpoczął się o godzinie 21.00  od odśpiewania znanych nam wszystkim hitów filmowych. Później pochłonęły nas kolejno : ,,Volver” w reżyserii wielkiego Pedro Almodóvara z 2006 r., ,,Służące” - amerykańsko-indyjsko-arabski komediodramat z 2011 roku w reżyserii Tatea Taylora. Nocną projekcję kończyła  „Incepcja” – film, który na swoim koncie posiada, aż 4 Oscary – za   zdjęcia, dźwięk , montaż dźwięku i efekty specjalne.

Rzutnik wygasł o godzinie 5.30 – prawie wszyscy smacznie spali,  jakby nie dbając o to, że  pobudka  będzie, jak na sobotni poranek, bardzo wcześnie. O godzinie 6.40, a więc jeszcze przed wschodem słońca,  zaspani, zmęczeni i zdezorientowani nosiliśmy materace, ustawialiśmy ławki oraz zbieraliśmy śmieci. Ach, co to była za noc! Bo choć zwykle  jesteśmy zmęczeni po całym tygodniu, wszyscy bawiliśmy się znakomicie  i wychodziliśmy  zadowoleni,  z uśmiechem na twarzach i oczekiwaniem na….kolejny taki piątek.

Debata na przewodniczącego SU szkoły

W piątek 11 października odbyła się pierwsza debata na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Prywatnego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Do funkcji przewodniczącego startowało czterech uczniów naszej szkoły: Wiktor Demirseren z klasy 1a, Błażej Mazur z klasy 1b, Bartłomiej Szafrański z klasy 1c oraz Tymon Maciejewski z klasy 1c.

Kandydaci pokrótce przedstawili swoje programy i odpowiedzieli na pytania zadane przez uczniów z widowni. W poniedziałek 14 października odbyło się szkolne głosowanie, które miało na celu wyłonić nie tylko przewodniczącego, ale również wiceprzewodniczącego SU szkoły. Wyniki ogłoszono w dzień ślubowania klas pierwszych. Przewodniczącym SU został Wiktor Demirseren z klasy 1a, a wiceprzewodniczącym – Bartłomiej Szafrański z klasy 1c.

Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!

Magdalena Kamińska i Aleksandra Grobelna