10 lat Polski w Unii Europejskiej

DSC_0511-A

Obchody 10 – lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej rozpoczęliśmy jeszcze przed Wielkanocą ogłaszając konkurs plastyczny adresowany do rodziców i dzieci – 10 lat polski w Unii Europejskiej , co to dla nas znaczy? 7maja spotkaliśmy się na szkolnej uroczystości , na której poznaliśmy historię Unii Europejskiej i korzyści płynące z  członkostwa w niej.  Obejrzeliśmy też zdjęcia z najpiękniejszych miejsc Europy. Po uroczystości pierwszaki obejrzały film „Lolek i Bolek w Europie”, a potem każda klasa otrzymała zadanie, aby wykonać plakat – Kraj, który chcielibyśmy wspólnie odwiedzić”. Klasy II i III natomiast napisały konkurs – Co wiemy o Unii Europejskiej? Rozstrzygnięcie konkursów odbyło się 9 maja podczas apelu podsumowującego obchody 10 – lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej:

W konkursie plastycznym – 10 lat Polski w UE, co to dla nas znaczy? nagrody zdobyli:

I miejsce  – Oliwia Mojsa z kl. III e i  Bruno Hilczer z kl. II e

II miejsce – Julia Rybarczyk z kl. I c i Tosia Bury z klasy I c

W konkursie wiedzy – Co wiemy o Unii Europejskiej?  – nagrody  uzyskali:

I miejsce  – Jan Wasiak z kl. II d i Ignacy Dąbrowski z kl. II e

II miejsce – Maks Romanowski z kl. II c, Jagoda Francik z kl. II d, Franek Ekiert z kl. II c

III miejsce – Ola Czarnecka z kl. II d, Michał Łącki z klasy II d, Filip Mularski

z kl. II d, Karol Radzikowski z kl. II e, Julia Sławomirska z kl. II c, Igor Kudła

z kl. III c, Weronika Bieńkowska z kl. II c

Klasy Pierwsze również  zostały nagrodzone za swoje piękne prace.

Klasa I c – chciałaby wspólnie pojechać  do Francji

Klasa I d – chętnie odwiedziłaby  Grecję

Klasa I e – najbardziej chciałaby zobaczyć Hiszpanię.

Nagrody ufundowała Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Dziękuję również Paniom nauczycielkom, które pomogły mi w zorganizowaniu imprezy:
Pani Julii Burskiej, Pani Aleksandrze Baniewicz i Pani Annie Leśniewskiej. Dziękuję także moim uczniom z klasy II e i ich Rodzicom, którzy cały rok pracowali ze mną nad  projektem
Poznajemy Kraje Unii Europejskiej.

Jolanta Koziełło – organizatorka szkolnej imprezy

Najnowsze komentarze