Poranek z Julianem Tuwimem

Po omówieniu lektury pt. “Rany Julek, czyli jak Julian Tuwim został poetą” w klasie 2b został zorganizowany poranek z poezją Juliana Tuwima. Naszą szkołę odwiedzili rodzice, którzy razem z dziećmi prezentowali wybrane utwory wybitnego poety. Wysłuchaliśmy wspaniałych wykonań znanych utworów Tuwima we wspaniałych interpretacjach. Oto tytuły wybranych przez dzieci wierszy:”Cuda i dziwy”, “Skakanka”, “Raz, dwa, trzy”, “Lokomotywa”, “O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci”, “Zosia Samosia”, “Pan Maluśkiewicz i wieloryb”, “Słoń Trąbalski”, “Dwa wiatry”, “Rzepka”, “Okulary”, “W aeroplanie”, “Pan Tralaliński”, “Spóźniony Słowik”. Poszczególne wykonania były nagradzane gromkimi brawami. I duzi, i mali przekonali się, że wspólne czytanie daje wiele radości i może okazać się dobrą zabawą.

Najnowsze komentarze