It’s my birthday!

Ostatnio, na lekcji języka angielskiego, uczniowie klas 2 mieli niepowtarzalną okazję zaplanować swoje wymarzone przyjęcie urodzinowe. Uczniowie samodzielnie stworzyli własne menu, jednocześnie powtarzając słowa z niedawno omawianego rozdziału: pastries, sweets, chocolate oraz cake. Następnie, dzieci miały za zadanie narysować i pokolorować pyszny tort urodzinowy, by finalnie napisać zaproszenie skierowane specjalnie do swoich kolegów i koleżanek z klasy. Wszyscy z zacięciem podeszli do zadania, by przyjęcie urodzinowe na pewno się udało.

Magdalena Orzełowska

Czytaj więcej

O Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego słów kilka

21 lutego 2024  roku w naszej placówce  po raz kolejny celebrowaliśmy     Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego . Na zajęciach języka polskiego uczniowie  wysłuchali nagrania z celowo niepoprawnie użytymi  wyrazami oraz próbowali wychwycić  błędy. Następnie młodzież pod opieką nauczycieli   wybrała się na spacer edukacyjny po szkole. Przy różnych stacjach zadaniowych uczniowie  stawiali czoła łamańcom językowym,  ocalili kilka słów od zapomnienia przy użyciu kodów kreskowych w telefonach, poznali pary  wyrazów  z oficjalnego języka polskiego i odpowiedniki z gwary poznańskiej, dostrzegali różnice między homofonami a homonimami, a także poczytali o ciekawostkach na temat rozwoju języka ojczystego.

Wszystkim sprawnie poszło. Ponadto cały tydzień, jak prawdziwi sportowcy,  uczniowie również  pod opieką swoich wodzów odbyli krótki trening : codziennie na pierwszej lekcji wykonywali różne zadania gramatyczne, leksykalne i stylistyczne. W międzyczasie miłośnicy pióra wzięli udział  w konkursie poetyckim pod nazwą „Mój język to moje zdrowie”.

Jak dobrze, że są takie dni, kiedy możemy się zatrzymać i  zastanowić nad tym, co jest niby tak oczywiste, bliskie  i zwykłe, a jednocześnie trudne, dalekie  oraz niepowtarzalne.

Natalia Primke

 

Czytaj więcej

Szkoła Marzeń w Teatrze Wielkim na balecie GISELLE

Chętni uczniowie naszej szkoły mieli okazję podziwiać balet „GISELLE” w Teatrze Narodowym. Balet to przecież przepiękna forma wyrażania uczuć i emocji. Ta romantyczna opowieść zachwyciła zarówno dzieci, jak i rodziców. Szkoda tylko, że tak smutno się kończy. Historia miłosna powinna zawsze kończyć się happy endem!

Inga Łoś-Elżanowska

Czytaj więcej

Heartfelt Verses – konkurs poezji w języku angielskim klasy 1 i 3

Uczniowie klas 1 i 3 wzięli udział w konkursie poezji w języku angielskim. Głównymi celami konkursu było zainteresowanie uczniów poezją anglojęzyczną, doskonalenie umiejętności recytatorskich i językowych oraz zachęcanie uczniów do prezentacji swoich umiejętności przed publicznością.
W finale reprezentanci klas pięknie zaprezentowali swoje wiersze. Było ciekawie, kolorowo i śmiesznie. Wszyscy byli doskonale przygotowanie i pokazali się z jak najlepszej strony prezentując przy tym stworzone przez siebie rekwizyty.
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia relacji z konkursu!

Ewa Tomaszewska
Magdalena Materek-Jabłońska

Czytaj więcej

Tkaninowy zawrót głowy na ART&FUN

Na ostatnich zajęciach Art&Fun mieliśmy niespodziankę. Mama jednej z uczennic przekazała nam wspaniałe tkaniny do twórczej pracy.
Na zajęciach wysypaliśmy wszystko z wielkich worków i cala grupa postanowiła posegregować kolorami te skarby. Tkaniny są przepiękne i posłużą nam do wielu wielu artystycznych działań.
Na Art& Fun będziemy szyć, wyklejać, tkać, wypychać i cieszyć się z efektów. Bo to i art i fun!
Bardzo bardzo dziękujemy mamie Lenki Gajdy za taki wspaniały podarunek.
Pani Małgosia od plastyki z czwartoklasistkami 🙂
Czytaj więcej

Zajęcia kulinarne

W tym tygodniu uczniowie z koła kulinarnego Fiki-miki smakołyki przygotowali szybkie, smaczne przekąski. Uczyliśmy się jak zrobić koreczki z żółtego sera, kabanosów, pomidorków koktajlowych, oliwek, ogórków. Każdy przygotowywał swoje ulubione zestawy koreczków korzystając z wcześniej przygotowanych przez dzieci składników. Pomysł na przekąskę bardzo przypadł małym kucharzom do gustu.
Agnieszka Karwasz
Czytaj więcej

Rękodzieło

Podczas zajęć Rękodzieła uczniowie korzystają z różnorodnego materiału plastycznego. Zajęcia te, oparte głównie na pracy manualnej, pomagają dzieciom rozwijać myślenie twórcze, wyobraźnię przestrzenną i spostrzeganie. Aktywność ta ułatwia też zapamiętywanie, uczy estetyki, cierpliwości i dokładności. To doskonały czas na integrację z dziećmi z innych klas oraz stworzenie pięknego dzieła. Niech sztuka mówi sama za siebie – fotorelacja poniżej.

Sylwia Przywara

Czytaj więcej

Konkurs wiedzy o Francji, Hiszpanii i Niemczech – Nagrodzeni

13 lutego odbył się w naszej szkole Karnawał Języków Obcych. Była to doskonała okazja, aby wręczyć nagrody zwycięzcom Konkursu wiedzy o Francji, Hiszpanii i Niemczech. Tegoroczny konkurs, który odbył się przed feriami, skierowany był do uczniów klas 6-8, a jego tematem przewodnim był sport i zdrowe odżywianie. Na każdym poziomie przyznane zostały nagrody za trzy pierwsze miejsca, nie rzadko ex aequo:
kl.6
I-e miejsce Gustaw Z. 6B i Szymon F. 6B
II-e miejsce Marcel P. 6C
III-e miejsce Aleksandra K. 6C

kl.7
I-e miejsce Maja S. 7B i Konstancja Ł.-M. 7A
II-e miejsce Szymon W. 7C i Michalina L. 7A
III-e miejsce Maja D. 7A

kl.8
I-e miejsce Michał K. 8C
II-e miejsce Szymon R. 8C i Szymon B. 8C
III-e miejsce Gaja W. 8A i Kajetan L. 8B

Serdecznie gratulujemy!
Nauczyciele francuskiego, hiszpańskiego i niemieckiego.

Czytaj więcej

OGÓLNOPOLSKA NOC BIOLOGÓW NA UNIWERSYTECIE WARSZAWSKIM

W piątek 12 stycznia, czyli przed samymi feriami zimowymi mieliśmy okazję uczestniczyć po raz pierwszy po pandemii w stacjonarnej ogólnopolskiej Nocy Biologów. Wybraliśmy się na Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania była „Biologia (wokół) czterech żywiołów. Tajemnice życia od komórek do biosfery”. Atrakcji było sporo: nie zabrakło ciekawych wykładów, warsztatów oraz pokazów. Mogliśmy obejrzeć stoiska, które prezentowały różne dyscypliny nauk biologicznych, samodzielnie wykonać doświadczenia, porozmawiać z naukowcami oraz studentami Uniwersytetu Warszawskiego. Była to ogromna dawka inspiracji oraz wiedzy.

Dorota Strzyżewska

Czytaj więcej

Bal karnawałowy

Tegoroczny bal karnawałowy przebiegł w bajkowej atmosferze, ponieważ tematem był Magiczny Świat Bajek. Podczas zabawy wszystkie dzieci tańczyły w rytm znanych i lubianych utworów. Uczniowie z zaangażowaniem brali udział w konkursach i uczyli się nowych układów tanecznych pod okiem wytrawnych instruktorów: Czerwonego Kapturka i DJ Goofiego, czyli pani Aldony i pani Agnieszki. Jak na prawdziwy bal karnawałowy przystało nie zabrakło pięknych strojów z różnych bajek i filmów. Na imprezie pojawiły się między innymi takie postacie jak: Wednesday, Harry Potter, Lilo i Stich, żołnierze ze Star Wars, smoki, księżniczki, Minionki, a nawet Różowa Pantera i Kapitan Ameryka.
Już nie możemy się doczekać, co będzie tematem przewodnim za rok!

Agnieszka Czernikowska

Czytaj więcej

Termometry

Najłatwiej uczymy się poprzez działanie. Wiedzą o tym doskonale uczniowie klas pierwszych, którzy ucząc się posługiwania termometrem, odczytywaniem i zapisywaniem jego wskazań oraz zaznaczaniem podanej temperatury, wykonali własny termometr demonstracyjny zgodnie z podaną instrukcją. Po skończonej pracy z chęcią ćwiczyli na własnych termometrach. Dodatkowym utrwaleniem poznanych wiadomości była gra matematyczna ,,Ile stopni?”, w której uczniowie pracowali w zespołach losując kartoniki z podaną temperaturą i ustawiając ją na swoich termometrach.

Sylwia Przyborowska

Czytaj więcej

Warsztaty „Świat niskich temperatur” w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk

Uczniowie klas 7 mieli ostatnio okazję uczestniczyć w zajęciach w Instytucie Fizyki PAN zgłębiając świat niskich temperatur. Została zaprezentowana nam historia rozwoju tej dziedziny oraz techniki otrzymywania niskich temperatur, które umożliwiły badanie nowych własności ciał stałych i cieczy. Mieliśmy okazję przeprowadzać doświadczenia, które ukazały zmieniające się własności ciał w niskich temperaturach. Prowadząca spotkanie Pani Beata Badowska porównała najniższe temperatury osiągane w sposób „naturalny” we wszechświecie i te które udaje się osiągnąć w laboratorium. Nasza młodzież miała okazję pracować z ciekłym azotem, który ma temperaturę -195,8 ºC, dlatego uczniowie wyposażeni byli w specjalne rękawice oraz okulary. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

Dorota Strzyżewska

Czytaj więcej
Najnowsze komentarze
    Archiwa