Zielona szkoła klas IV

Uczniowie klas IV wybrali się w dniach 22 – 26 mają do Baranowa Sandomierskiego. Po kilku godzinach męczącej podróży wysiedliśmy z autokaru i zobaczyliśmy przepiękny pałac położony w magicznym ogrodzie. Po zakwaterowaniu w pokojach podzieliliśmy się na dwie grupy, jedna zwiedziła pałac – piękne komnaty, podziemia z porcelaną, kaplicę, a druga grupa trochę pobiegała po ogrodzie. Wieczorem w programie była dyskoteka, na początku niechętnie poszliśmy ale pani wodzirej była super przygotowana i cała grupa świetnie się bawiła – nie tylko w tańcu ale również w różnych zabawach. Zmęczeni nie mielimy problemów z zaśnięciem!
Drugiego dnia będzie zajęcia odbywały się w ogrodzie pałacowym, były gry i zabawy zespołowe ale również jeżdżenie Quadami, strzelanie z łuku czy chodzenie po linie. Po obiedzie również mieliśmy zajęcia na terenie pałacu. W sali konferencyjnej odbyły się warsztaty ekologiczne ECO Fashion show. Do naszych zadań należało ułożyć krzyżówkę z hasłem Recykling, ułożyć jak najwięcej słów że słowa recykling (po polu i po angielsku) oraz
wykonać stroje z przygotowanych wcześniej materiałów (gazety, reklamówki, papier toaletowy). Zabawy było co nie miara – na koniec odbył się pokaz mody!
Kolejny dzień rozpoczął się od zajęć sportowych – nie jest już dla nas problemem jazda na segwayu czy strzelanie do celu z łuku. Po obiedzie wybraliśmy się na wycieczkę do Kurozwęk. Piękny pałac z muzeum 4 rodzin położony w malowniczym miejscu skrywał wiele pięknych miejsc. Zobaczyliśmy również jedyna w Polsce hodowlę bizoni .
Czwartek spędziliśmy w Sandomierzu. Obeszliśmy stare miasto, weszliśmy do zbrojowni, gdzie wspaniały przewodnik wprowadził nas w tajniki stroju rycerskiego. Później na własnej skórze mogliśmy się przekonać jak to jest być rycerzem, lub dama dworu! Przeszliśmy podziemną trasę Sandomierza, najgłębiej byliśmy na 12 metrach! Po powrocie i chwili odpoczynku mieliśmy warsztaty a zaraz po nich ognisko z kiełbaskami i piankami! Ostatni dzień był zaplanowany jako turniej klas. Mierzyliśmy się w kilku kategoriach: dwa ognie, piłka nożna w specjalnych strojach, strzelanie do celu czy wyścigi z zadaniami. Baranów Sandomierski pożegnał nas deszczem – chyba jednak dobrze nam tam bylo..

Ewa Tomaszewska

Czytaj więcej

Spotkanie z Waldemarem Cichoniem

Jak zachęcić dzieci do czytania? Zorganizować spotkanie z pewnym sympatycznym, zabawnym, ciepłym i rozgadanym pisarzem. Najlepiej, gdyby pisał książki o zwierzętach. Wspaniale, gdyby książki miały ziarno humoru, albo całe wiadro żartów. Wszystkie warunki, a nawet więcej, zostały spełnione dziś rano podczas spotkań z Waldemarem Cichoniem, autorem bestsellerów o kocie Cukierku, w których uczestniczyli uczniowie klas 0-3. Najpierw sala gimnastyczna rozbrzmiewała dziecięcym śmiechem, a po spotkaniu w szkole zapadła niespotykana cisza. Dzieci czytały. Niektóre nie chciały nawet pójść na obiad. Udało nam się zaszczepić czytelniczego bakcyla. Bardzo dziękujemy Panu Waldemarowi Cichoniowi oraz jego żonie za spotkanie, uśmiech, otwartość na dziecięce pytania i pomoc w naszej literackiej misji.

Czytaj więcej

Sukces naszego ucznia

27 maja, w Piasecznie, rozegrany został turniej szachowy “Szachylice dla dzieci”. Udział wzięło łącznie 22 uczestników w tym 5 uczniów z naszej placówki.  W zawodach zwyciężył Mateusz Macios, uczęszczający do klasy 5 Szkoły Marzeń. Zdobył on 5,5 punktu na 6 możliwych, wygrywając pierwsze 5 partii oraz remisując w ostatniej rundzie. Na miejscu 6 uplasował się Igor Massalski, Karol Klich był 9 a Wiktor Dębski 10. Lokatę 13 zajął Szymon Dębski, który był jednym z najmłodszych uczestników zawodów. Nie jest to pierwszy sukces w turnieju szachowym w tym roku szkolnym. W marcowej edycji zawodów z tego samego cyklu, miejsce 3 zajął Szymon Trzosiński.
Link do strony internetowej z wynikami: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_2950/final_standings&6.html

Czytaj więcej

Europe Day

Na zajęciach języka angielskiego uczniowie klas trzecich świętowali Dzień Unii Europejskiej, który przypada 9 maja. Lekcja rozpoczęła się od krótkiej prezentacji, która przedstawiła dzieciom początki powstania Unii, zalety płynące z członkowstwa w UE oraz najważniejsze symbole. Następnie wszyscy uczniowie wzięli udział w quizie, w którym mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat UE. Pod koniec lekcji każdy miał okazję zaprojektować wygląd maskotki Unii Europejskiej – Syriusza.

Lekcja realizowana w ramach projektu Erazmus +.

Magdalena Orzełowska

Czytaj więcej

Zielona szkoła w Chłapowie

Było pięknie, słonecznie, intensywnie.
Wracamy do naszych mam zmęczeni, szczęśliwi i gotowi na kolejną przygodę.

Czytaj więcej

Uprzejmie informujemy – laboratorium zostało zdobyte!

Zaczynamy od klasyki – przygotowania pożywki dla Krystiana💙 i jego krewnych💙, czyli oczyszczamy roztwór siarczanu (VI) miedzi (II) metodą sączenia💧.

Czytaj więcej

Warsztaty kulinarne „Rozsmakuj się w Europie”

Kulinarnie zakończyliśmy obchody Święta Unii Europejskiej. Klasa I a zrobiła wielką ilość smacznej sałatki greckiej. Klasa I b – wspaniałą niemiecką sałatkę ziemniaczaną, sałatka szopska z Bułgarii klasy  I c też była pyszna. Dzieci zajadały się tiramisu klasy II a, a dorośli woleli chłodnik litewski przygotowany przez klasę II b. Ale największym powodzeniem cieszyły się gofry klasy II c, pierogi klasy III d i naleśniki Cesarza Austrii klasy III c. Było naprawdę smacznie i różnorodnie.

Dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom za zaangażowanie.

Iwona Puczka i Jolanta Koziełło

Czytaj więcej

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej w klasach 1- 3

Konkurs został rozstrzygnięty. Jesteśmy pod wrażeniem poziomu wiedzy, jaką nasi uczniowie mają na temat Unii Europejskiej.   Nagrody dla zwycięzców ufundowała Komisja Europejska.

Oto nasi zwycięzcy:

I miejsce

 1. Ignacy Domagała – II b
 2. Lena Pękala – II a
 3. Emilia Rożkowicz – II c
 4. Zosia Korulczyk – II c
 5. Antek Gorzewski – II c
 6. Tosia Bęben – 3 d
 7. Emilia Szczepanik – 3 a
 8. Naomi Vaknin – 3 a
 9. Kajetan Dziok – 3 c
 10. Szymon Nowok – 3 a
 11. Jędrek Mogiera – 3 d

 

II miejsce

 1. Staś Kobiałka – II b
 2. Marysia Karwowska – II c
 3. Ignacy Korkosz – II c
 4. Marysia Mikołajczak – II c
 5. Kajetan Porada – II b
 6. Ksenia Łoś – II b
 7. Julek Bargieł – II a
 8. Marysia Przyłucka – II a
 9. Pola Motyka – II a
 10. Oskar Kaźmierski – II a
 11. Janek Wołodźko – II b
 12. Romek Kozak – III d
 13. Wojtek Kapica – III d
 14. Hania Nadworska – III a
 15. Tomek Krajewski – III a
 16. Kamila Jędrzejwska – III a
 17. Alekx Ziemski – III a
 18. Blanka Wolanin – III b
 19. Axel Olszewski – Kurek – III d
 20. Oliwia Głebicka – III d
 21. Staś, Polakowski III b

 

III miejsce

 1. Natalia Wojciechowska – III b
 2. Zuzanna Ziółkowska – III b
 3. Zuzanna Nowak – III c
 4. Nikodem Wieczorek – III d
 5. Zosia Siemaszko – III d
 6. Julek Zawadzki – III d
 7. Leon Stanowski – 3 d
 8. Oliwier Topolski – III d
 9. Karim – Nowakowski – Metwali – III a
 10. Melania Stebnicki – III a
 11. Olga Sidorzak – Sidorzak – III a
 12. Natasza Ziółkowska – III a
 13. Stanisław Gromski – III a
 14. Tymon Tymiński – III a
 15. Ania Grabowska – III b
 16. Daniela Szulska – III b
 17. Mikołaj Wójtowicz – III b
 18. Mateusz Ziółkowski – III b
 19. Brygida Rybczyńska – III d
 20. Jeremi Wydra III c
 21. Kazimierz Szpojanowski – III c
 22. Maja Łaniec – III c
 23. Amelia Siatkowska – III c
 24. Lena Poziemska – III d
 25. Tymoteusz Renkas – III d
 26. Krzysztof Jeruzal – III c
 27. Franek Juhanowicz – III c
 28. Ewelina Gałkowska – II a
 29. Miłosz Szymczak – II a
 30. Emilia Gawłowska – II a
 31. Pola Ratyńska – II a
 32. Hania Stańczyk – II a
 33. Laura Kobiałka – II a
 34. Janek Wojtan – II c
 35. Maja Kuszpit – II c
 36. Pietrzak Aleksander – II c
 37. Tadeusz Banacki – II b
 38. Katarzyna Łomacka – II b
 39. Helena Banasik – II b

Serdecznie gratulujemy!

Organizatorki: Jolanta Koziełło i Iwona Puczka

 

 

 

Czytaj więcej

Głosowanie czas start!

Głosowanie publiczności w konkursie Pho3nix Active School rusza 17 maja 2022 o godzinie 00:00!🔥
Głos można oddać na stronie Pho3nix Kids:
WAŻNE❗️
1️⃣ Aby głos był ważny należy kliknąć w link potwierdzający, który otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail.
2️⃣ Z jednego adresu e-mail można oddać jeden głos.
3️⃣ Aby łatwo znaleźć swój film, skorzystaj z wyszukiwarki wpisując nazwę szkoły.
4️⃣ Gramy fair play! Wszystkie głosy są weryfikowane.
Zbierajcie siły, zwerbujcie do głosowania przyjaciół, rodzinę, kolegów, sąsiadów! 🥳 Każdy głos się liczy!🤞
Głosowanie trwa do 24 maja 23:59
#pho3nixactiveschool #glosowanie #konkurs

 

Czytaj więcej

Aerozole

Są doświadczenia, które wymagają wyjścia ze szkoły i dmuchania w słomki. Kto zrobi większą bańkę mydlaną? Kto zrobi więcej baniek na raz? Czyja bańka dalej poleci? A która pierwsza pęknie?
Mnożyliśmy pytania, odpowiedzi, bańki i radość bycia dziećmi w beztroskiej zabawie i nauce 😁 Czego starszym i dorosłym również życzymy!

Czytaj więcej

VIII Warszawski Piknik Klubów Młodego Odkrywcy

Po raz kolejny Kluby Młodego Odkrywcy z Warszawy i okolic zorganizowali wspólny piknik naukowy. W dniu 13 maja gościliśmy w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 157 im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Doświadczenia przygotowane do tegorocznej edycji pikniku dotyczyły zmysłów i tego, co dzięki nim możemy odbierać, czuć i poznać. Na stanowiskach klubów oraz gości było można poeksperymentować m.in. z dźwiękiem, smakiem, obrazem czy strukturą materiałów oraz różnego typu mikroskopami.

W tegorocznym pikniku udział wzięło 9 Klubów Młodego Odkrywcy: Wulkany Energii, Szaleni chemicy, Tak to szło, Odkrywcy 9-tki, Kolumbus, Szalony naukowiec, Eksploratorzy przyrody, Smykowi Odkrywcy, Prusaki oraz goście: Koło Naukowe Nanorurki Adam Zahler i Monika Jędrzejewska z Centrum Nauki Kopernik.

Była świetna zabawa, dziękujemy za zaproszenie!

Dorota Strzyżewska – opiekun klubu Eksploratorzy przyrody PSP nr 72 „Szkoła Marzeń” Piaseczno.

 

Czytaj więcej

My tam byliśmy – Dzień Odkrywców Kampusu Ochota Uniwersytetu Warszawskiego!!!

Mimo, iż była to sobota i w dodatku 1 kwietnia nie dla żartu, ale dla wiedzy pojechaliśmy na Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie wzięliśmy udział w Dniu Odkrywców! Dzień Odkrywców Kampusu Ochota to wspólne przedsięwzięcie Wydziałów: Biologii, Chemii, Fizyki, Geologii, Matematyki, Informatyki i Mechaniki i jednostek współpracujących. Mieliśmy przyjemność wziąć udział w multiwykładzie „Nauka to nie żart”, gdzie przedstawiciele pięciu Wydziałów z Kampusu Ochota opowiedzieli o badaniach, które na pierwszy rzut oka mogły wydawać się ciut niepoważne, ale było to „100 procent nauki w nauce” i to na wesoło!  Na Wydziale Chemii samodzielnie wykonywaliśmy eksperymenty i badania cukrów, białek i tłuszczy w laboratorium chemicznym. Na sam koniec udaliśmy się na strefę pokazową, gdzie były stoiska naukowe wydziałów prezentujące swoje badania. Zdobyliśmy nawet Indeksy Wzorowego Słuchacza J zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Dorota Strzyżewska

Czytaj więcej
Najnowsze komentarze
  Archiwa