Komunikat!

Szanowni Rodzice Uczniów!

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca w naszych szkołach nie będą się odbywały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w związku koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

To oznacza, że:
1. zajęcia w naszej szkole będą zawieszone na 2 tygodnie;
2. 12 i 13 marca br. – to dni, w których w naszej szkole podstawowej nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze, czyli dziecku, które w tych dniach przyjdzie do szkoły, zostanie zapewniona opieka w godzinach funkcjonowania szkoły (8.15 -1…

ThingLink w klasach 3

 

ThingLink – jest to aplikacja do tworzenia multimedialnych obrazów. Aplikacja ta daje użytkownikom możliwość naniesienia na zrobione przez siebie zdjęcie komentarzy w formie tekstu, nagrania, wideo, linku do innej strony lub innego zdjęcia. W edukacji aplikacja ta może znaleźć zastosowanie jako platforma do…

Biedronka

IMG-20200309-WA0013

W ostatnim czasie, na lekcjach języka angielskiego uczniowie zerówki z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem zgłębiali i poznawali niezwykły świat owadów. W ostatnim tygodniu, przyglądaliśmy się życiu biedronek. Uczniowie poznali cykl życia biedronki oraz uczyli…

How many drops are there?

Przyswajać wiedzę możemy tylko siedząc w szkolnej ławce? Nic bardziej mylnego. Uczyć się możemy wszędzie, a i sposobów na naukę jest mnóstwo. Uczniowi e klas 2 uczyli się pisowni liczb w bardzo nietypowy sposób bo za pomocą pipet oraz korowej wody.  Te tajemnicze rekwizyty służyły naszym pupilom do liczenia kropel wody na kartce z różnymi kształtami . Po skończonym eksperymencie wszyscy musieli zapisać swoje wyniki słownie. Zabawy nie było końca.

Kodowanie na dywanie

20200227_145827
Uczniowie podczas zajęć kodowali wyzwania biorąc udział w IV edycji Ogólnopolskiego Programu ,, Uczymy Dzieci Programować. IV edycja zakończyła się otrzymaniem przez uczniów dyplomów. Ta inicjatywa skierowana jest do szeroko rozumianej edukacji, wplatając ją do codziennych aktywności dydaktycznych: matematycznej, język…

Niecodzienna lekcja

dav

W klasie 0a odbyła się niecodzienna i wartościowa lekcja. W ramach tematu o naszych pupilach Vanessa wraz ze swoją mamą poprowadziły lekcję, na którą zabrały swojego psa rasy Papillon. Jest to jeden z najmniejszych psów. Dowiedzieliśmy się o jego upodobaniach żywieniowych, zasadach pielęgnacji oraz w jaki sposób należy s…