Sobota w Leśnej Krainie Szkoły Marzeń

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ

Czytaj więcej

The UK

W ubiegłym tygodniu klasy 3 wzięły udział w projekcie kulturowym na temat Zjednoczonego Królestwa. Uczniowie poznali historię powstania kraju, nazwy regionów, z których się składa oraz charakterystyczne dla nich symbole. Ponadto trzecioklasiści mieli okazję doskonalić umiejętność odmiany czasownika być przez osoby, w czasie teraźniejszym.

Projekt był również szansą na wzmocnienie tożsamości narodowej i kulturowej uczniów, rozbudzenie ich ciekawości poznawczej, kształtowanie postawy otwartej wobec świata i innych kultur.

Zastosowanie metody projektu miało na celu rozwijanie wśród uczniów samodzielności i odpowiedzialności uczestników. Wsparło integrację zespołu klasowego, w którym uczniowie, dzięki pracy w grupie, uczą się rozwiązywania problemów, aktywnego słuchania, skutecznego komunikowania się, a także wzmacniają poczucie własnej wartości.

 

Autor: Magdalena Materek-Jabłońska

 

Czytaj więcej

Projekt Cross the Street Safely

Na początku września uczniowie zerówki, w ramach nauki języka angielskiego, uczestniczyli w projekcie „Cross the street safely”. Najpierw nauczyliśmy się słownictwa oraz zwrotów w języku angielskim związanych z bezpiecznym przechodzeniem przez jezdnię, np. turn right, turn left, go. Następnie wyruszyliśmy na wycieczkę po okolicy. Ćwiczyliśmy poznane zwroty w praktyce – jak przechodzić przez przejście z sygnalizacją świetlną, a jak gdy jej nie ma. Na koniec każde dziecko mówiło kolegom i koleżankom czy i w jaki sposób mogą przejść przez ulicę przed naszą szkołą.

Magdalena Materek-Jabłońska

Czytaj więcej

Dzień Chłopaka w klasach 0-3

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Koleżanki przywitały swoich kolegów w holu szkoły wesołymi życzeniami:

Z okazji Dnia Chłopaka
życzymy Ci,
abyś był pomocny jak komputer,
szybki jak japoński skuter,
sympatyczny jak maskotka
i słodziutki jak szarlotka!

Dodatkowo każdy chłopiec otrzymał słodkie co nieco i miłą niespodziankę. Dziewczynki z Małego Samorządu Uczniowskiego ogłosiły dzień 30 września Dniem Eleganckiego Mężczyzny. Chłopcy, którzy tego dnia założyli krawat lub muchę otrzymali bony – niespodzianki, które mogą wykorzystać w ciągu roku szkolnego. Jest to np. jednorazowa możliwość braku zdania domowego, dodatkowy 1 punkt na kartkówce lub też zwolnienie z odpowiedzi.
Na koniec chłopcy wzięli udział w quizie, w którym sprawdzali swoją znajomość marek samochodów. We wszystkich klasach był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy na łamach naszej strony najserdeczniejsze życzenia!

Sylwia Przyborowska
Mały Samorząd Uczniowski

Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Muzyki

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji uczniowie najmłodszych klas przygotowali nam niespodziankę. Wspólnie z p. Kasią Piątkowską zaśpiewali piosenkę z musicalu Dźwięki muzyki. Wynikiem tego jest nagrany wspólnymi siłami filmik. Jak zaprezentowali się nasi uczniowie? Zapraszamy do wysłuchania!

Czytaj więcej

Wrzesień – miesiącem zajęć adaptacyjnych w klasach 0 – 3

Cały wrzesień odbywały się w naszej szkole zajęcia  adaptacyjne. W klasach 0 – 1 rozmawialiśmy o naszych obawach związanych z pójściem do szkoły. Pomogła nam w tym zabawa „Schowaj stracha do pudełka”. Mówiliśmy też o tym, jak należy się zachowywać, aby wszystkim w szkole było dobrze.  Klasy drugie rozmawiały o tym, co to znaczy zgrana paczka i pomimo tego, że różnimy się od siebie, powinniśmy szanować się nawzajem i zgodnie się bawić. W klasach trzecich uczniowie dyskutowali kogo można nazwać dobrym kumplem, dobrą kumpelką. Okazało się, że jest to osoba, która chętnie pomaga innym i nigdy nie dokucza. Uczyliśmy się również jak należy bronić się przed dokuczaniem. Wszystkie te spotkania miały na celu ułatwienie uczniom rozpoczęcia  nowego roku szkolnego.

Jolanta Koziełło – szkolna pedagog

Czytaj więcej

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w niecodzienny sposób. Komisja Egzaminacyjna przeprowadzała krótkie ustne egzaminy wśród uczniów klas 4-8, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. W klasach 2-3 uczniowie sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując przykłady na czas.
Dzięki tej akcji, udało nam się wyłonić wielu Ekspertów Tabliczki Mnożenia.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Koordynatorzy akcji:
Renata Tarasiuk
Natalia Górska

Czytaj więcej

Friendship Bracelets

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 1a wzięli udział w projekcie podsumowującym pierwszy rozdział podręcznika Bugs Team 1. Pierwszoklasiści w ramach projektu samodzielnie wykonali bransoletki z muliny, którymi później wymienili się między sobą na dowód przyjaźni i koleżeńskiej postawy. Projekt miał za zadanie wprowadzić uczniów w świat wartości takich jak: ofiarność, współpraca, cierpliwość i kreatywność.

Projekt był też świetną okazją do doskonalenia małej motoryki, koordynacji ręka-oko i ćwiczenia rytmów. Przy okazji utrwaliliśmy nazwy kolorów w języku angielskim i kierunki left, right, in the middle.

 

Magdalena Materek-Jabłońska

Czytaj więcej

Sprzątanie Świata

We wtorek 28.09.2021r. nasza szkoła wzięła udział w Akcji Sprzątania Świata. Uczniowie klas 0-3 sprawdzili swoją wiedzę na temat ekologii w quizie “Eco – Milionerzy”. Wykonano prace z wykorzystaniem surowców wtórnych. Wytwory naszych uczniów były bardzo oryginalne i pomysłowe. Na zakończenie akcji wszystkie klasy otrzymały szczotki wraz z szufelkami, aby sprzątanie zacząć od swojego najbliższego otoczenia – swojej klasy.

Renata Tarasiuk

Czytaj więcej

Zajęcia plastyczne w świetlicy

Za oknami deszczowo, ale w świetlicy nie pozwalamy, aby zepsuło nam to humory. Podczas zajęć plastycznych klasy 0 i 1 próbowały rozgonić chmury za pomocą kolorowych parasolek. W naszej pracy wykorzystaliśmy farby, folię bąbelkową, papierowe talerzyki i plastelinę. Efekty cieszą oko na wystawie w szkolnym korytarzu. Teraz jesienna pogoda nam nie straszna!

Katarzyna Piątkowska

Czytaj więcej

Zielona szkoła

We wrześniu dzieci z młodszych klas uczestniczyły w trzydniowej wycieczce do Serocka. Dla większości był to pierwszy, dłuższy, samodzielny wyjazd. Pomimo tego ,że pogoda pod koniec lata przypominała raczej późną jesień, uczniowie bawili się znakomicie.
Organizator zadbał o to, aby było dużo atrakcyjnych gier i zabaw integracyjnych. Humory dopisały, chociaż czasami łezki tęsknoty za rodzicami też się pojawiały. Zapraszamy do obejrzenia filmiku.


Agnieszka Skolimowska-Gryc

Czytaj więcej

XV Gminna Olimpiada Młodzieży Szkolnej kl. I-IV Szkół Podstawowych w Piasecznie

Po dwóch tygodniach przygotowań i międzyklasowych eliminacji, udało się wyłonić reprezentantów „Szkoły Marzeń” do Lekkoatletycznej Olimpiady Młodzieży Szkolnej.
Konkurencje w których braliśmy udział to :
bieg na 50m przez płotki; bieg na 60 m; skok w dal; rzut oszczepem; sztafeta.
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny z dominującą przewagą punktową zdobyli I miejsce.  Serdecznie gratulujemy! Poniżej relacja z zawodów.

Barbara Biedrzycka-Białonoga

Czytaj więcej
Najnowsze komentarze