Badanie gotowości przedszkolnej i szkolnej

Zapraszamy na badanie gotowości przedszkolnej ( do kl.0 ) / szkolnej ( do kl.1 ) dnia 6 marca 2021, godzina 9.00 lub 11.00.

http://www.szkolamarzen.pl/podstawowa/rekrutacja/

Czytaj więcej

Warsztaty z kodowania dla klas 0-3

1 i 3 marca klasy 0-3 wzięły udział w warsztatach z kodowania. Uczniowie poznali tajemnice alfabetu binarnego, zakodowali wieżę z kubeczków oraz wzór litery na specjalnej macie. Dodatkowo przygotowali pingwiny do pokazu mody – ustawili zwierzęta według wskazanego kodu. Zabawa była świetna! Każda klasa otrzymała certyfikat. To był bardzo udany początek naszej przygody z kodowaniem.

Natalia Górska i Sylwia Przyborowska

Czytaj więcej

Jak powstaje porcelana

Pierwszoklasiści wybrali się na wirtualną wycieczkę do fabryki porcelany w Ćmielowie. Zobaczyli etapy wytwarzania porcelany od przygotowania masy, poprzez wykonywanie odlewów do procesu szkliwienia i zdobienia. Dowiedzieli się również dlaczego wyroby z porcelany nazywano białym złotem. Na koniec sale lekcyjne zamieniły się w małe manufaktury, w których powstały piękne talerze i wazony. Mamy nadzieję, że uda nam się pojechać do Ćmielowa i z bliska zobaczyć proces ręcznego powstawania porcelany.

Wychowawczynie klas pierwszych

Czytaj więcej

W świecie Astrid Lindgren

W ramach omawianej lektury „Dzieci z ulicy Awanturników” drugoklasiści zapoznali się z życiem i twórczością Astrid Lindgren. Z zaciekawieniem czytali komiks o dzieciństwie i latach młodości autorki. Okazało się, że wiele własnych przeżyć i przygód pisarka opisała w swoich książkach. Dzieci poznały także geograficzne położenie Szwecji, jej zwyczaje i tradycje. Na koniec wykonały kolorową pracę plastyczną przedstawiającą jedną z charakterystycznych pamiątek Szwecji – konika z Dalarna.

Agnieszka Czernikowska

Czytaj więcej

Dzień Dinozaura

W piątek obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Z tej okazji uczniowie Zerówki zgłębiali wiedzę na temat prehistorycznych stworzeń. Poznaliśmy dinozaury roślinożerne i stworzyliśmy ich portrety. Cześć z nich na portretach zaprezentowana jest w trakcie posiłku. Przy okazji utrwalaliliśmy pojęcia matematyczne “turlając” dinozaury. Taka nauka “przy okazji” i podczas zabawy to najlepszy sposób uczenia się.

Czytaj więcej

Gdzie schowało się powietrze?

Uczniowie z klas pierwszych podjęli się trudnego zadania, a mianowicie  odnalezienia niezwykłego gazu, jakim jest  powietrze. Gdzie ona się mogło ukryć? Pomocne okazały się balony z zabawy karnawałowej.

Dzieci dowiedziały się dlaczego organizmy żywe nie mogą funkcjonować bez powietrza? Jakie działania należy podjąć , aby oddychać świeżym powietrzem. Co je zanieczyszcza? I co należy zrobić ,żeby w przyszłości móc codziennie wychodzić na dwór i nie martwić się ,że jest smog.

 

Czytaj więcej

Konkurs na ,,Najpiękniejszy zeszyt – moja wizytówka” rozstrzygnięty

Konkurs na ,,Najpiękniejszy zeszyt – moja wizytówka ” w klasach 1-3 został rozstrzygnięty. Głównym celem konkursu jest zachęcanie uczniów do prowadzenia zeszytów systematycznie i starannie, dbając o czytelne, graficzne, przejrzyste pismo. Zwycięzcy prowadzący najpiękniejsze zeszyty otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Serdecznie gratulujemy! Pozostałych uczniów zachęcamy do jeszcze większej staranności w prowadzeniu zeszytów.

S.Przyborowska i A. Czernikowska

Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie klas 0-3 również wzięli udział w obchodach tego święta. Podczas spotkania na Zoomie dowiedzieliśmy się ile języków jest na świecie, dlaczego ludzie mówią różnymi językami. Wiemy już, że język polski jest jednym z najtrudniejszych języków. Na koniec udało nam się wykonać grę terenową. Każda klasa miała za zadanie odszukać skrzętnie ukryte litery i ułożyć jedno z trudnych słów, które nie pojawia się już w języku polskim. Dla uczniów dużą wartością była możliwość wspólnego spotkania i zobaczenia kolegów z innych klas.

Czytaj więcej

Projekt klas drugich- drzewo genealogiczne

Mottem dzisiejszej lekcji były słowa: ” Najważniejsza rzecz w życiu to rodzina. Najpierw ta, w której się urodziłeś, później ta, którą sam stworzyłeś”.

Oto efekty naszej pracy:

Wychowawczynie klas 2

Czytaj więcej

Akcja Bałwanek 2021

Czytaj więcej

Zawsze aktywni

Chcąc zachęcić Was do systematycznej aktywności fizycznej zespół wychowania fizycznego proponuje konkurs.
Od 1 do 31 marca wspólnie(choć osobno) spacerujemy.

Chętni uczniowie chcący wziąć udział w zawodach muszą pobrać na komórkę aplikację krokomierz ewentualnie korzystać z zegarka mierzącego kroki. Aplikacja krokomierz (dowolna wersja) do pobrania bezpłatnie w sklep play. Wystarczy wpisać w wyszukiwaniu – krokomierz.

Cały marzec rejestrujemy nasze spacery. Kroki zrobione w domu również liczymy. Przerwy między lekcjami spędzamy aktywnie. Każdy krok się liczy.

Poinformujcie nas o swoich wynikach robiąc screenshot z miesiąca mierzonych kroków(marzec), wyślijcie zdjęcie do 3 kwietnia na maila: zawszeaktywni1@gmail.com

Każdy uczestnik zawodów zostanie nagrodzony pochwałą oraz 6 z wf.
Przewidziane są również nagrody rzeczowe dla trzech osób z największą liczbą kroków z każdej kategorii.

Konkurs rozegrany będzie w kategoriach:
1. Uczniowie klas 0-3
2. Uczniowie klas 4-8
3. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji, uczniowie PALO.

W trakcie konkursu pamiętajcie o zaleceniach pandemicznych.
Wszelkie pytania w sprawie konkursu kierujcie do swoich nauczycieli wf

Pozdrawiamy,
Zespół Wychowania Fizycznego

Czytaj więcej

Przygotowanie do egzaminów

Nasza szkoła posiada status Preparation Centre i przygotowuje do Cambridge English Qualifications, a następnie rejestruje swoich uczniów na sesje egzaminacyjne do autoryzowanego centrum egzaminacyjnego PL036 Angloschool w Warszawie. W naszej szkole uczniowie mogą przygotowywać się do testów Cambridge English dla najmłodszych oraz egzaminów dla szkół wraz z egzaminami dla młodzieży, a także egzaminów ogólnych.

Zespół nauczycieli języka angielskiego

Czytaj więcej
Najnowsze komentarze