Dzień Świętego Patryka

W piątek 17 marca klasy 0-3 obchodziły St. Patrick’s Day, czyli Dzień Świętego Patryka. To święto narodowe Irlandii, dlatego wszyscy chętni uczniowie ubrali się na zielono.  Na zajęciach języka angielskiego prowadzone były warsztaty kulturowe, na których dzieci dowiedziały się rozmaitych ciekawostek związanych z tym świętem – poznały symbole wyspy, nauczyły się o historii tego święta, kto mieszka na końcu tęczy i do czego św. Patryk wykorzystywał trzylistne koniczyny . Tego dnia nie zabrakło również pasjonujących quizów, zagadek, wielobarwnych prac plastycznych oraz eksperymentów.

Magdalena Orzełowska

Czytaj więcej

The longest, the highest, the biggest

Ostatnio, na lekcjach języka angielskiego, uczniowie klas 3 uczyli się stopniowania przymiotników. Po wykonaniu wielu ćwiczeń i kart pracy, dzieci miały okazję wykorzystać zdobytą wiedzę podczas wykonywania plakatów dotyczących różnych państw Unii Europejskiej. Zadaniem każdego ucznia było wyszukanie informacji o najdłuższej rzece, najwyższej górze, największym mieście, oraz najsłynniejszych potrawach, symbolach i postaciach w wylosowanym przez siebie kraju. Następnie uczniowie wykonali plakaty i zaprezentowali przygotowane przez siebie ciekawostki w klasie. Wszystkie prace były kolorowe i staranne a z prezentacji dowiedzieliśmy się wielu nowych i interesujących rzeczy.

Małgorzata Golec

Czytaj więcej

Warszawska Syrenka

W lutym w naszej szkole odbyły się eliminacje przed 46.edycją Konkursu Recytatorskiego “Warszawska Syrenka”.
Istotą tego konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury.

W naszej szkole udział w tym wydarzeniu to już wieloletnia tradycja. Co roku w marcu nasi uczniowie godnie reprezentują Szkołę Marzeń w eliminacjach gminnych oraz pojawiają się w konkursie finałowym w Warszawie.
W tym roku nasza reprezentanci to: – w kategorii klas 0-3 Antoni Kida z 1c, Maria Woźniak z 1c, Maria Przyłucka z 2a, Ksenia Łoś z 2b oraz Ignacy Domagała z 2b. – w kategorii klas 4-6 Hanna Gawłowska z 4b, Stefania Wojciechowska z 4c, Igor Masalski z 4d, Aleksander Wcisło z 5a oraz Tola Łoś z 6b.

Z dumą i przyjemnością informuję, że w obu kategoriach wiekowych mamy pierwsze miejsca, których zdobywcy przechodzą do wielkiego finału.
1.MIEJSCE W KATEGORII KLAS 0-3

IGNACY DOMAGAŁA

1.MIEJSCE W KATEGORII KLAS 4-6

STEFANIA WOJCIECHOWSKA

Ponadto wyróżnienia otrzymały: MARIA PRZYŁUCKA, KSENIA ŁOŚ, HANNA GAWŁOWSKA TOLA ŁOŚ.

Wszystkim reprezentantom, jak i pani Mirze Nyckowskiej, która przygotowywała dzieci, serdecznie gratulujemy. Mocno trzymamy kciuki za Ignacego i Stefanię, którzy w kwietniu zmierzą się z konkurencją z całego Mazowsza w wielkim finale.

Barbara Kowalska – Majkut, Marta Obrębska

Czytaj więcej

Erasmus+

“Szkoła Marzeń” bierze udział w wielu programach europejskich, stawia na rozwój kompetencji językowych i międzykulturowych swoich uczniów. W ramach programu Erasmus+  klasę 1c odwiedziły panie Mabel i Carol, nauczycielki z zaprzyjaźnionej szkoły z Hiszpanii. Pierwszaki pokazały w jaki sposób bawimy się, śpiewamy oraz utrwalamy nowe słówka na lekcjach języka angielskiego, a następnie zaprosiły panie do wspólnej zabawy. Chętnie zadawały pytania dotyczące hiszpańskich rówieśników oraz chwaliły się znajomością hiszpańskich zwrotów. Na koniec panie nauczyły nas ulubionej piosenki swoich uczniów.

Marta Kamińska-Wójcik

Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Matematyki

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Matematyki uczniowie klas 0-3 zmagali się z rozwiązaniem nietypowych zadań. Każda klasa wylosowała matematyczne wyzwania, ukryte w kolorowych balonach. Zmierzono długość i szerokość boiska, wysokość pająka znajdującego się na placu zabaw, odmierzono 35 dag piasku. Sprawdzono ile waży najcięższy plecak, oraz kto ma najdłuższe włosy. Dużym wyzwaniem było ułożenie działania matematycznego za pomocą swoich ciał.

Renata Tarasiuk
Natalia Górska
Karolina Kosowska

Czytaj więcej

The Great Van Gogh

Sztuka jest nieodłącznym elementem naszego życia. Dla niektórych jest źródłem refleksji, dla innych jest sposobem na ukojenie nerwów, a dla jeszcze innych pomysłem na życie i karierę.

Właśnie takie przesłanie przyświecało jednej z lekcji edukacji przedszkolnej po angielsku w klasie 0a.

Podczas tej lekcji uczniowie poznali sylwetkę jednego z największych malarzy współczesnego świata – Vincenta van Gogha. Dowiedzieli się skąd pochodził,  kto podsunął mu pomysł zostania malarzem i jakie były jego ideały, którymi kierował się tworząc swoje obrazy. Uczniowie mieli również okazję przyjrzeć się technice, którą stosował van Gogh w swojej twórczości.

Na koniec zajęć uczniowie mogli stworzyć własną pracę inspirowaną obrazami van Gogha, próbując naśladować jego technikę.

Magda Materek-Jabłońska

Czytaj więcej

Warsztaty z kodowania dla uczniów klas 0-3

W lutym kolejny raz odbyły się warsztaty z kodowania dla wszystkich uczniów z klas 0-3. W tym roku uczestnicy zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi logicznego myślenia, rozwijającymi kompetencje matematyczne, dobrą współpracę w grupie i kreatywność. Dzieci, które uwielbiają matematykę miały ułożyć krążki w danym kolorze i z określonymi oznaczeniami na macie do kodowania tak, aby układ obrazków spełniał jeden warunek. Dany wzór nie mógł powtórzyć się ani w pionie, ani w poziomie. Było to zadanie przypominające grę logiczną – sudoku. Uczniowie, którzy wybrali taką aktywność matematyczną na macie, dzielnie starali się sprostać zadaniu.

Dużą popularnością cieszył się Ozobot, czyli mały robot, któremu dzieci tworzyły trasy według własnych pomysłów. Przyjmując oczywiście, że narysowana linia spełnia określone wymogi. Na zakończenia zajęć uczestnicy otrzymali dyplomy.

Mamy nadzieję, że zaproponowane zabawy i zadania podczas warsztatów spodobały się naszym uczniom, być może staną się początkiem pasji do kodowania i programowania.

Sylwia Przyborowska

Czytaj więcej

Kodowanie na dywanie

Wszystkie dzieci lubią bajki, prawda? A gdyby tak… wymyślić swoją, w której głównym bohaterem jest robot? Uczniowie klas 1 w trakcie zajęć Kodowanie na dywanie rozpoczęli projekt pt. „Bajki opowiadane przez ozobota”. Zapraszamy do obejrzenia filmu z przygotowań.


Natalia Górska

Czytaj więcej

Dzień Kobiet w klasach 0-3

8 marca zawsze uroczyście obchodzimy w naszej szkole Dzień Kobiet. To święto, w którym wszystkie damy ( i te małe i te duże) mogą pokazać, że są wyjątkowe. Przedstawiciele z Małego Samorządu Uczniowskiego przygotowali masę niespodzianek. Oprócz życzeń, słodkiego poczęstunku i drobnych upominków, chłopcy przygotowali dla dziewczynek zagadki i quizy.
Mimo, iż niektóre pytania dotyczyły znanych piłkarzy i popularnych marek samochodów, dziewczynki poradziły sobie z nimi fenomenalnie.
Ten dzień był z pewnością wyjątkowy!

Agnieszka Czernikowska

Czytaj więcej

Spring Show

Czytaj więcej

Arcymistrzowie bałaganu i dobrej zabawy

Zrobienie slime jest dziecinnie proste. Wystarczy wziąć skrobię ziemniaczaną i piankę do golenia i ugniatać jak ciasto. Tylko i aż tyle! Ale ile przy tym okrzyków, pisków i radości z konieczności bałaganienia. Dla celów naukowych warto było!
A potem grzecznie posprzątaliśmy 😁

Czytaj więcej

Piękna nasza Polska cała

W tym tygodniu uczniowie zerówki poznali wybrane zabytki i symbole Warszawy, Krakowa, Torunia, Gdańska i związane z miastami legendy. Największym zainteresowaniem cieszyła się legenda o piekarce Katarzynie i toruńskich piernikach, które również można było skosztować. Dzieci wykonywały w grupach działania matematyczne, których wyniki były wskazówką do odkrycia kolejnego ciekawego miejsca w Toruniu. Podczas ,,wizyty” w Gdańsku, zadaniem uczniów było odholowanie statków do portu gdzie otrzymywali informacje na temat oglądanych miejsc. Efektem ,,podróży” były wykonane albumy, w których znajdują się zdobyte informacje podczas naszych zajęć.

Sylwia Przyborowska

Czytaj więcej
Najnowsze komentarze
    Archiwa