Wycieczka integracyjna klas 1

Klasy pierwsze udały się do Kawęczyna na warsztaty integracyjne “Od ziarenka do bochenka”. Dzieci chlebem i solą powitał gospodarz w stroju ludowym. Zobaczyliśmy jak dawniej w piekarni wypiekano chleb. Odbyliśmy przejażdżkę wozem traperskim. Zwiedziliśmy starą szkołę, kuźnię oraz wiejską zagrodę z izbą etnograficzną. Najwięcej radości sprawiło jednak karmienie danieli, kóz oraz owiec.

Renata Tarasiuk

Czytaj więcej

Papieroplastyka

Papier, tektura, rolki po papierze toaletowym, papierowe torebki czy talerzyki, to materiały wykorzystywane na zajęciach dodatkowych – Papieroplastyka. Uczniowie wycinajac, sklejając tworzą niezwykłe prace. Ostatnim wytworem uczniów klas 2-3 były sowy wykonane z papierowych torebek. Nie trzeba posiadać zdolności rysunkowych czy malarskich, by stworzyć wspaniałe prace. Serdecznie zapraszam.

Renata Tarasiuk

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo w drodze do szkoły

Bezpieczeństwo w drodze do szkoły i z powrotem jest bardzo ważne. Dlatego też uczniowie klas pierwszych wybrali się na pobliskie przejście dla pieszych, by w sposób praktyczny nauczyć się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Poznali zasady prawidłowego poruszania się poboczem bez chodnika. Omówili rodzaje znaków drogowych. Utrwalili posiadaną już wiedzę o tym, jak zachowywać się na przejściach z sygnalizacją świetlną.

Renata Tarasiuk

Czytaj więcej

Nowy rok szkolny zaczynamy nowym projektem – Ekochemią dla uczniów klas drugich i trzecich.

Zaczęliśmy od podstaw, czyli porządnej, wolnej od błędów segregacji odpadów.
Już wiemy, że karton po mleku musi trafić do worka z plastikiem i metalami (⚠️ tego żółtego ⚠️), a literatka, to taka mała szklaneczka, która zasili worek zielony 😁 Wiemy też, że obiadek dobrze jest zjeść w całości, a jeśli się nie uda, to mięso i kości wrzucamy do odpadów zmieszanych, a warzywa idą na kompost w brązowym worku bio😁

W ciągu roku szkolnego zapoznamy się działalnością kopalni węgla kamiennego i brunatnego, elektrowniami na paliwa kopalne, wiatrowymi, wodnymi i postaramy się polubić atomowe. Uzdatnimy też wodę do picia i oczyścimy ścieki.

Taki mamy plan – wykształcić świadomych ekologicznie Młodych Ludzi 💚

Czytaj więcej

Pierwsze dni w szkole

Nowy rok, nowe przygody! Najmłodsi uczniowie Szkoły Marzeń spędzili pierwsze dni w szkole na wspólnych zabawach pełnych radości i uśmiechu. Poznali swoich nauczycieli i nawiązali nowe znajomości z rówieśnikami. Tworzyli piękne konstrukcje, eksperymentowali i uczestniczyli w ciekawych zajęciach. Wspólna wycieczka z klasą 0a była doskonałą okazją do integracji. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne fascynujące wydarzenia.

Czytaj więcej

Przystanek eksperyment już karmi kryształy

W końcu, po ponad dwóch miesiącach dokarmiania naszych niebieskich “żarłaczy”, mam wsparcie w postaci dwudziestu kompletów malutkich, chętnych do pracy rączek 😁
Po zapoznaniu się z regulaminem zajęć i pracy z substancjami chemicznymi w pierwszym tygodniu. Po zgłębieniu wszystkich piktogramów ostrzegawczych w kolejnym tygodniu szkoły. Wreszcie weszliśmy do laboratorium, włożyliśmy rękawiczki i dotknęliśmy prawdziwej chemii 😁
Siarczan (VI) miedzi (II) – piękny, niebieski proszek, rozpuszczony w wodzie, przesądzony, pozbawiony zanieczyszczeń zaburzających krystalizację, trafił do akwarium i odżywia wzrastające kryształy.

Czytaj więcej

The guitar

Na lekcji j. angielskiego klasa 1b i 1c wykonała gitarę z pudełek po chusteczkach oraz gumek recepturek. Było to świetne zakończenie pierwszego rozdziału naszego podręcznika Bugs Team 1, w którym drużyna robaczków zorganizowała koncert. Uczniowie poznali i utrwalili główne części gitary w j. angielskim, przećwiczyli słownictwo związane z rozdziałem oraz zaaranżowali koncert gitarowy. To była bardzo muzykalna lekcja!

Joanna Bulik

Czytaj więcej

Rośliny wokół nas

Uczniowie klas pierwszych zainspirowani zdobywaniem wiedzy o roślinach i o tym, czego potrzebują do prawidłowego rozwoju, przygotowali wystawę kwiatów doniczkowych w swoich salach. Przed swoimi koleżankami i kolegami dumnie prezentowali informacje dotyczące danej rośliny – jak się nazywa, jak należy o nią dbać, czyli jak często podlewać i jakie stanowisko dla niej wybrać. Dzięki temu dzieci potrafią rozpoznać rośliny omawiane podczas zajęć i wymienić ich nazwy. Znając potrzeby przyniesionych roślin doniczkowych pierwszaki starają się odpowiednio je pielęgnować, aby rosły nam jak najpiękniej.

Sylwia Przyborowska

Czytaj więcej

Od ziarenka do bochenka

Zerówkowicze rozpoczęli nowy tydzień pierwszą, wspólną wycieczką. Nasza destynacja to Kawęczyn i warsztaty „Od ziarenka do bochenka”.

Dzieci miały okazję obejrzeć starą szkołę w młynie, odwiedzić kowala, zmielić ziarna na mąkę i zdobyć wiedzę niezbędną do wypiekania chleba. Odwiedzili także skansen, gdzie zobaczyli wyposażenie starodawnych domów, porozmawiali z echem w studni, a także jeździli wozem ciągniętym przez traktor. Cudowne zwierzęta, takie jak daniele, kozy, owce i króliki umiliły nam pobyt w Kawęczynie.

Nie mogło zabraknąć pieczonej kiełbaski oraz zabaw na świeżym powietrzu.
To była wspaniała wycieczka.

Natalia Partyka
Sylwia Przywara

Czytaj więcej

Piktogramy w laboratorium małego chemika

Zakończyliśmy lekcje wprowadzające do laboratorium małego chemika. Omówiliśmy sobie z uczniami regulamin bezpiecznej pracy na zajęciach laboratoryjnych oraz poznaliśmy podstawowe piktogramy ostrzegawcze. Drugoklasiści brali bardzo aktywny udział w tych lekcjach, chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami, prawidłowo rozumieli obrazki ostrzegawcze i dawali przykłady zastosowań. Po obejrzeniu zbiorów szkolnych dostali pierwszą pracę domową z chemii:
Znaleźć podobne piktogramy w domu i pochwalić się rodzicom zasadą bezpiecznego zachowania z substancjami tak oznaczonymi.
Pamiętajcie – po wszystkim myjemy ręce!

Anita Grzęda

Czytaj więcej

Hang up some memories

Na pierwszych zajęciach języka angielskiego każdy uczeń miał niesamowitą okazję przywołać wakacyjne wspomnienia. Dzieci wykonały staranną pracę plastyczną przy okazji ćwicząc słownictwo wakacyjne. Każdy uczeń opowiadał gdzie był na wakacjach, czego się nauczył oraz jaka była pogoda. Na lekcjach nasi uczniowie mówili też o tym, co im najbardziej smakowało, a nawet opowiadali o swoim najśmieszniejszym wspomnieniu z tych gorących i parnych dni.

Z niecierpliwością czekamy na ich kolejne wspaniałe przygody!

Magdalena Orzełowska

Czytaj więcej

Certyfikaty Cambridge

W piątek, 8 września, nasi uczniowie, którzy w czerwcu podeszli do egzaminów YLE Cambridge Starters i Movers mogli oficjalnie odebrać swoje certyfikaty. Dzieci nadal pamiętały emocje, które towarzyszyły im podczas zdawania egzaminów i były niezwykle szczęśliwe, kiedy zobaczyły swoje imponujące wyniki.

Wszystkim uczniom klas 3 i 4 serdecznie gratulujemy!

Nasza szkoła posiada status Preparation Centre i przygotowuje do egzaminów Cambridge English Qualifications. Rejestrujemy swoich uczniów na sesje egzaminacyjne do autoryzowanego centrum egzaminacyjnego PL036 Angloschool w Warszawie, a same egzaminy odbywają się w przyjaznej atmosferze na terenie naszej szkoły. Kolejna sesja już w czerwcu! Zachęcamy do nauki i spróbowania własnych sił!

Magdalena Orzełowska

Czytaj więcej
Najnowsze komentarze
    Archiwa