WASH YOUR HANDS

Ostatnio na lekcji języka angielskiego uczniowie zerówki zgłębili tajniki poprawnego mycia rąk podczas projektu „Wash Your Hands”. Projekt rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiego filmu edukacyjnego, w którym przedstawiono aż dziesięć kroków poprawnego sposobu mycia rąk. Następnie dzieci miały możliwość sprawdzenia i przećwiczenia zdobytej wiedzy teoretycznej w praktyce. W tym celu dzieci przeprowadziły eksperyment z wykorzystaniem jednorazowych rękawiczek oraz farb w płynie. Dzieci na własne oczy zobaczyły, że szybkie i powierzchowne mycie rąk nie usuwa wszystkich zarazków. Aby zapamiętać jak długo należy myć ręce dwukrotnie śpiewaliśmy piosenkę „Happy Birthday”.

Małgorzata Golec

Czytaj więcej

SWEET OR SOUR

W ostatnim czasie, na lekcjach języka angielskiego, uczniowie klas pierwszych uczyli się nazw warzyw i owoców. W ramach podsumowania rozdziału dzieci wzięły udział w projekcie, polegającym na próbowaniu różnych produktów spożywczych. Każde dziecko przyniosło z domu wcześniej wylosowany produkt, a podczas lekcji wszyscy mogli go spróbować. Następnie każdy decydował czy dany produkt był słodki, kwaśny czy gorzki. Wszyscy uczniowie odważnie próbowali nowych smaków, a przy okazji utrwalali słownictwo w języku angielskim takie jak: sweet, sour, bitter, apple, banana, orange, carrot, grapes, lemon, chocolate.

Małgorzata Golec

Czytaj więcej

SAVE OUR PLANET

Ostatnio, na lekcjach języka angielskiego, uczniowie klas trzecich zajęli się niezwykle ważnym tematem – ochrony naszej planety. Aby przedstawić swoje przemyślenia i pomysły dzieci wzięły udział w projekcie dotyczącym ochrony środowiska i recyklingu. Uczniowie pracowali w grupach i wykonywali plakaty lub makiety z przyniesionych wcześniej produktów odpadowych takich jak: butelki, korki, tektury, papiery. Część plakatów przedstawiała krajobraz zniszczony i zanieczyszczony, a część czysty i bezpieczny. Tworzeniu plakatów towarzyszyła również dyskusja na temat tego jak każdy z nas może wpływać na czystość Ziemi. Podczas projektu uczniowie ćwiczyli poznane wcześniej słownictwo takie jak: polluted, dangerous, clean, safe, ugly, beautiful.

Małgorzata Golec

Czytaj więcej

Turniej piłki nożnej o Puchar „Szkoły Marzeń”

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 72 „Szkoła Marzeń” w Piasecznie

SERDECZNIE ZAPRASZA

na Mikołajkowy Turniej piłki nożnej o Puchar „Szkoły Marzeń”, który odbędzie się w dniu 10 grudnia 2022 r. (sobota) o godz. 9.30 w hali sportowej w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 72 „Szkoła Marzeń” w Piasecznie przy ul. Zielonej 14.

Zgłoszenie drużyny

Czytaj więcej

Dzień Kredki w klasie 0a

22 listopada w sali klasy 0a swoje urodziny obchodziła kredka. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, ponieważ dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje uczucia, przeżycia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Uczniowie przekonali się, że nasza bohaterka nie służy jedynie do kolorowania czy też rysowania, ale kredki to przede wszystkim świetna zabawa. Z tej okazji w dniu dzisiejszym odbywały się zabawy z kredką w roli głównej. Na początku dzieci poznały i przeliczały różne rodzaje kredek, następnie w grupach miały za zadanie ułożyć puzzle i piękne serce. Najwięcej uśmiechu wywołał na buziach zerówkowiczów ,, wyścig temperówek” . Uczniowie bawili się przy piosence „Kolorowe kredki”, a przy pomocy różnych środków plastycznych wykonane zostały ulubione kolory kredek, które ozdobiły naszą salę. Każdy uczeń na zakończenie zabaw i konkursów otrzymał medal i słodką niespodziankę.

Sylwia Przyborowska

Renata Mirkowska

Czytaj więcej

Dzień Czytelnika

W minionym tygodniu uczniowie klasy 0a zaprzyjaźniali się z książką, rozbudzali zainteresowania literami i czytaniem, stawali się świadomymi czytelnikami, którzy wiedzą, jak o nią dbać. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione książki, bajki, wiersze, komiksy, oglądały je i wymieniały się w ciągu dnia swoimi wrażeniami. Zaprosiliśmy starszych kolegów z klasy 3a, którzy chętnie przeczytali wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Ludwika Jerzego Kerna. Dzieci z zerówki z radością przygotowały swoją zakładkę do książki techniką origami i poznały proces powstawania książki słuchając opowiadania i prezentacji. Następnie układały historyjkę obrazkową  pokazującą etapy powstawania książki. Był to dopiero początek naszej przygody czytelniczej, która choć trochę została zasiana w naszych młodych czytelnikach.

Sylwia Przyborowska

Czytaj więcej

Turniej rycerski

Trzecioklasiści pogłębiali wiedzę na temat średniowiecznych turniejów rycerskich. Dowiedzieli się kim był Zawisza Czarny i czym zasłynął. Jednak największą ciekawość wzbudził ekwipunek rycerza. Uczniowie wykonali swoje tarcze rycerskie. Wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Wszystkie prace wyglądają wspaniale.

Renata Tarasiuk

Czytaj więcej

Poranek z Julianem Tuwimem

Po omówieniu lektury pt. “Rany Julek, czyli jak Julian Tuwim został poetą” w klasie 2b został zorganizowany poranek z poezją Juliana Tuwima. Naszą szkołę odwiedzili rodzice, którzy razem z dziećmi prezentowali wybrane utwory wybitnego poety. Wysłuchaliśmy wspaniałych wykonań znanych utworów Tuwima we wspaniałych interpretacjach. Oto tytuły wybranych przez dzieci wierszy:”Cuda i dziwy”, “Skakanka”, “Raz, dwa, trzy”, “Lokomotywa”, “O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci”, “Zosia Samosia”, “Pan Maluśkiewicz i wieloryb”, “Słoń Trąbalski”, “Dwa wiatry”, “Rzepka”, “Okulary”, “W aeroplanie”, “Pan Tralaliński”, “Spóźniony Słowik”. Poszczególne wykonania były nagradzane gromkimi brawami. I duzi, i mali przekonali się, że wspólne czytanie daje wiele radości i może okazać się dobrą zabawą.

Czytaj więcej

Sublimacja suchego lodu

Z klasą 2b obserwowaliśmy sublimację suchego lodu w kolorowych roztworach wodnych. W wyniku tej przemiany fizycznej zaobserwowaliśmy gazowy dwutlenek węgla, który gwałtownie uwalniał się do atmosfery i rozpływał jak mgła wokół kolb. W ten o to sposób dowiedzieliśmy się, że dwutlenek węgla jest gazem cięższym od powietrza.

Brawo my!

Czytaj więcej

Jarzynowa awantura

Klasa 2b przygotowała teatrzyk kukiełkowy pt. “Jarzynowa awantura”. W przedstawieniu wystąpiły pomidory, buraki, marchewki, papryka, kapustą oraz seler. Na widowni zasiedli nasi najmłodsi koledzy i koleżanki – dzieci z klas pierwszych oraz zerówki. Młodzi aktorzy wspaniałe wcielili się w rolę skłóconych ze sobą warzyw, które spierały się ze sobą o to, które z nich jest najważniejsze. Widownia z zapartym tchem śledziła akcję. Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami. Na pewno wszyscy zapamiętali finał – aby być zdrowym i silnym, trzeba jeść jak najwięcej różnych warzyw.

Barbara Kowalska-Majkut

Czytaj więcej

PLASTYCZNY PROJEKT PROZDROWOTNY W KLASACH DRUGICH

W minionym tygodniu klasy drugie kończyły realizację projektu “Co lubią nasze zęby?”
Projekt uczniowie zaczęli już tydzień temu przygotowując portrety ząbków, których miało być jak najwięcej i jak najbardziej oryginalne.
Oczywiście zaangażowanie dzieci przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania i plakaty, które powstały prawie nie zmieściły się na szkolnym korytarzu.
W nagrodę czekał na każdą klasę słoik białych ząbków-cukierków, których co prawda ząbki nie lubią ale dzieci bardzo. I należała się taka mała słodycz za tak pięknie zrealizowany projekt.
Dziękuję drodzy drugoklasiści- BRAWO!!!
Wasza pani Małgosia od plastyki.
Czytaj więcej

Dzień gier planszowych

Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu. Nie tylko bawią, ale także rozwijają wyobraźnię, uczą zasad fair play, przewidywania i podejmowania decyzji. Mając to na uwadze, 17 i 18 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dni Gier Planszowych. W tym czasie uczniowie klas 0-3 mogli przynieść do szkoły swoje ulubione planszówki, zaprezentować je i zagrać z kolegami i koleżankami. Korytarz klas młodszych zamienił się w jedno wielkie pomieszczenie gier i zabaw. To były przyjemne, radosne dni, podczas których dzieci przekonały się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są świetną alternatywą dla nich. Z pewnością wkrótce to powtórzymy!

Agnieszka Czernikowska
Sylwia Przyborowska

Czytaj więcej
Najnowsze komentarze
    Archiwa