Warszawska Syrenka

W lutym w naszej szkole odbyły się eliminacje przed 46.edycją Konkursu Recytatorskiego “Warszawska Syrenka”.
Istotą tego konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury.

W naszej szkole udział w tym wydarzeniu to już wieloletnia tradycja. Co roku w marcu nasi uczniowie godnie reprezentują Szkołę Marzeń w eliminacjach gminnych oraz pojawiają się w konkursie finałowym w Warszawie.
W tym roku nasza reprezentanci to: – w kategorii klas 0-3 Antoni Kida z 1c, Maria Woźniak z 1c, Maria Przyłucka z 2a, Ksenia Łoś z 2b oraz Ignacy Domagała z 2b. – w kategorii klas 4-6 Hanna Gawłowska z 4b, Stefania Wojciechowska z 4c, Igor Masalski z 4d, Aleksander Wcisło z 5a oraz Tola Łoś z 6b.

Z dumą i przyjemnością informuję, że w obu kategoriach wiekowych mamy pierwsze miejsca, których zdobywcy przechodzą do wielkiego finału.
1.MIEJSCE W KATEGORII KLAS 0-3

IGNACY DOMAGAŁA

1.MIEJSCE W KATEGORII KLAS 4-6

STEFANIA WOJCIECHOWSKA

Ponadto wyróżnienia otrzymały: MARIA PRZYŁUCKA, KSENIA ŁOŚ, HANNA GAWŁOWSKA TOLA ŁOŚ.

Wszystkim reprezentantom, jak i pani Mirze Nyckowskiej, która przygotowywała dzieci, serdecznie gratulujemy. Mocno trzymamy kciuki za Ignacego i Stefanię, którzy w kwietniu zmierzą się z konkurencją z całego Mazowsza w wielkim finale.

Barbara Kowalska – Majkut, Marta Obrębska

Czytaj więcej

Tytuł finalisty dla Olka i Borysa

Uczniowie naszej szkoły Borys Majorczyk i Aleksander Siatkowski uzyskali tytuł finalisty Konkursu Kuratoryjnego z języka angielskiego i znaleźli się w gronie 150 najlepszych uczniów w całym województwie mazowieckim. Aby tego dokonać musieli się zmierzyć z zadaniami w trzech etapach konkursu o najwyższym poziomie trudności.

Filip Łopuski

Czytaj więcej

Spelling Bee

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4,5 i 6 do udziału w szkolnym konkursie z języka angielskiego Spelling Bee.

Konkurs składa się z 2 etapów. W pierwszym etapie biorą udział wszyscy uczniowie klas 4-6 i odbywa się on na lekcjach języka angielskiego w ostatnim tygodniu marca.

Regulamin szkolnego konkursu języka angielskiego

baza słów klasa 4

baza słów klasa 5

baza słów klasa 6

Czytaj więcej

Taniec irlandzki

Czytaj więcej

Lekcja biologii klas 7 w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego Polskiej Akademii Nauk

Uczniowie klas 7 mieli szansę już kolejny raz zagościć w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego Polskiej Akademii Nauk. Lekcję zatytułowaną  “Nowotwory – utrata kontroli nad harmonią w naszym ciele” prowadziła dr Katarzyna Leszczyńska. Dowiedzieliśmy się czym są nowotwory, jaka jest różnica między rakiem a nowotworem, jak one powstają i co zwiększa ryzyko rozwinięcia się zmiany w organizmie? Ta lekcja na długi czas pozostanie w naszej pamięci.

Lekcja dofinansowana ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Biologia bez tajemnic – największe odkrycia z dziedziny Biologii, numer projektu SONP/SP/550811/2022.

Dziękujemy za możliwość uczestnictwa.

Dorota Strzyżewska

Czytaj więcej

Test wiedzy o kobietach

Jak wiadomo 8 marca obchodzony jest Dzień Kobiet. Z tej okazji uczniowie klas starszych wzięli udział w teście wiedzy na temat sześciu znanych Polek. Wśród nich znalazły się m.in. Maryla Rodowicz, Maria Skłodowska- Curie i Iga Świątek.  Zadaniem uczniów było dopasowanie  nazwisk i opisów postaci do odpowiednich zdjęć. Wszystkim uczniom towarzyszył tego dnia doskonały nastrój.

Wiktoria Radziej

Justyna Kołakowska

Czytaj więcej

Zrób to sam – praktyczna lekcja techniki

Podczas ostatnich zajęć  uczniowie rozwijali swoje umiejętności techniczne w zakresie obróbki drewna i wykonywania zadań zgodnie z instrukcją. Praca wymagała samodzielności i cierpliwości. Uczniowie poradzili sobie doskonale. Zapraszam do obejrzenia efektów.
Natalia Baszkiewicz
Czytaj więcej

Warsztaty

W dniu dzisiejszym (16.03.2023) przedstawiciele Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce wraz z szkolnym psychologiem, prowadzili w naszej szkole warsztaty na temat tego czym jest tolerancja m.in. w kontekście kryzysu psychicznego dzieci i młodzieży. Była też to okazja do dowiedzenia się czym zajmuje się Stowarzyszenie i komu pomaga.
Czytaj więcej

Illustrating Idioms

Uczniowie klas ósmych realizowali na lekcjach angielskiego projekt pod tytułem ‘Illustrating Idioms’. Mieli za zadanie przedstawić graficznie i wyjaśnić znaczenie wybranych przez siebie wyrażeń idiomatycznych. Zachęcamy do obejrzenia wybranych prac umieszczonych w salach salach 111 i 202.

Szymon

Czytaj więcej

Drewno- cenny surowiec

Podczas lekcji techniki Uczniowie klas 5 omawiali właściwości i zastosowanie drewna. Poszerzyli swoją wiedzę na temat narzędzi niezbędnych do jego obróbki. Konstruowali również drewniane ramki na zdjęcia. Podczas lekcji musieli wykazać się dużą cierpliwością i precyzją. Zapraszam do obejrzenia galerii.
Natalia Baszkiewicz
Czytaj więcej

¡Hablamos español! (Mówimy po hiszpańsku!)

Na początku marca odwiedziły nas dwie hiszpańskie nauczycielki muzyki – Mabel i Carol. Pochodzą z Saragossy i uczą uczniów w różnym wieku, a w naszej szkole spędziły cały tydzień. Obserwowały, jak wygląda praca polskiej szkoły i jak prowadzimy lekcje. W pierwszy dzień zostały przywitane przez uczniów klas 4-8, którzy przedstawili prezentację o Polsce oraz oprowadzili nauczycielki po naszej szkole. Następnie przygotowały dla uczniów klas ósmych zajęcia muzyczne, dzięki którym mogli dowiedzieć się, jakiej muzyki słucha współczesna hiszpańska młodzież. Uczniowie mogli także porozmawiać z hiszpańskimi nauczycielkami po hiszpańsku o swoich preferencjach muzycznych i poćwiczyć rapowanie po hiszpańsku. Była to dla nich kolejna okazja do szlifowania języka hiszpańskiego – w grudniu odwiedziła nas inna hiszpańska nauczycielka, Estefanía. Czekamy na kolejnych gości!

Kamila Gądek-Kownacka

Czytaj więcej

Moje wymarzone miasto w klasie 6b

Ostatnimi czasy na lekcjach języka hiszpańskiego uczniowie z klasy 6b projektowali swoje wymarzone miasto. Po wykonaniu swoich modeli opowiadali, oczywiście po hiszpańsku, co się w ich mieście znajduje, gdzie to jest i jakie jest. Dzięki zrobionym makietom powtórzyliśmy sobie również, jak dojść z punktu A do punktu B. Myślę, że wszyscy dobrze się bawili 🙂

Czytaj więcej
Najnowsze komentarze
    Archiwa