Ubieramy świąteczną choinkę online!

IMG_9731

Wraz z klasą 4a postanowiliśmy nie rezygnować z ubierania tegorocznej choinki, dlatego udekorowaliśmy choinkę online. Następnie zagraliśmy w gry świąteczne online.

Julita Węgrzyn

JAK NAPRAWDĘ WIDZIMY? Czyli cała prawda o iluzjach optycznych!

DSC_3469
Na dzisiejszym spotkaniu z panią Idą Raciorską z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego, dowiedzieliśmy się, w jaki sposób nasz mózg analizuje obrazy, które widzą nasze oczy. Pani Ida bardzo ciekawie opowiadała o iluzjach optycznych, zniekształceniach obrazu, percepcji ruchu czy wirujących okręgach. Usłyszeliśmy i doświadczyli…

Mikołajki w klasie 5a i 5b

received_857869241614348

Klasa 5 a i 5b w tym roku szkolnym, który jest inny niż wszystkie poprzednie, postanowiły wykonać własnoręcznie Krasnale podczas Mikołajek klasowych. Zabawy i śmiechu było co nie miara! Dzięki Naszym krasnalom w domach zapanowała świąteczna atmosfera.

Katarzyna Naruszewicz i Julia Zi…

MÓJ MIKOŁAJ DLA CIEBIE – Mikołajki online w klasie 7c

130745957_428574891506711_9073062097829116695_n

W tym roku klasa 7c obchodziła Mikołajki nieco inaczej niż zazwyczaj. Zamiast kupować upominki każdy uczeń wykonał dla wylosowanego kolegi projekt Mikołaja według własnego pomysłu i uwiecznił go na zdjęciu. Prez…

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI – akcja Samorządu Uczniowskiego 4-8

Dzień życzliwości 2
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego ostatni tydzień listopada został ogłoszony Tygodniem Życzliwości. Chcieliśmy w ten sposób przyłączyć się do obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, który obchodzony jest w Polsce od 2008 roku. Na lekcjach wychowawczych uczniowie rozmawiali o tym, jak ważne je…

Liternictwo

0 - pierwszy widok

Liternictwo to jeden z działów grafiki użytkowej dotyczący projektowania liter oraz ich wykonywania. Na przedświątecznych lekcjach plastyki uczniowie klas 7 projektowali i wykonywali bożonarodzeniowe literoobrazy. Była to zadanie polegające na  stworzeniu wystylizowanego pisma tak, żeby kształtem przypominało z…