Sobota w Leśnej Krainie Szkoły Marzeń

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ

Czytaj więcej

Zielona szkoła klas VII

Nie ma to jak zacząć rok szkolnych od małego leniuchowania! Choć właściwie ten wypoczynek z leżeniem na kanapie nie miał nic
wspólnego!

Uczniowie klas VII mieli okazję podziwiać malownicze krajobrazy miejscowości Serwy, położonej w samym sercu Puszczy Augustowskiej.
Przez pięć dni aktywnie spędzali czas na świeżym powietrzu, brali udział w zabawach, konkursach i zajęciach przygotowanych przez animatorów. Było trochę rywalizacji i okazja, aby sprawdzić się w różnych dyscyplinach sportowych. Nie zabrakło też nauki, ale takiej naprawdę bardzo ważnej – Pani Dorota Strzyżewska przeprowadziła dla wszystkich zajęcia z pierwszej pomocy.

Beata Chodkiewicz

Czytaj więcej

Zielona szkoła klas 8

Młodzież klas 8 na Zielonej Szkole bawiła się świetnie!
Byliśmy w bardzo malowniczym miejscu położonym nad Jeziorem Serwy. W pobliżu znajduje się największy europejski leśny kompleks Puszcza Augustowska, wyjątkowy zabytek hydrotechniki Kanał Augustowski, czy wspaniałe spływy kajakowe i szklaki rowerowe.

Czytaj więcej

Zielona Szkoła klas 5

W dniach 20-24.09. uczniowie klas 5 brali udział w Zielonej Szkole. Wyjazd ten odbył się w malowniczych okolicach Podlasia w Lipowym Moście. Atrakcji podczas pobytu było mnóstwo. Uczniowie mogli uczestniczyć w różnego rodzaju grach i zabawach zespołowych.
Jesienna aura zachęcała do spacerów po lesie. Zwieńczeniem naszego pobytu było wspólne ognisko. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 🙂

Justyna Zaręba

Czytaj więcej

XV Gminna Olimpiada Młodzieży Szkolnej kl. I-IV Szkół Podstawowych w Piasecznie

Po dwóch tygodniach przygotowań i międzyklasowych eliminacji, udało się wyłonić reprezentantów „Szkoły Marzeń” do Lekkoatletycznej Olimpiady Młodzieży Szkolnej.
Konkurencje w których braliśmy udział to :
bieg na 50m przez płotki; bieg na 60 m; skok w dal; rzut oszczepem; sztafeta.
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny z dominującą przewagą punktową zdobyli I miejsce.  Serdecznie gratulujemy! Poniżej relacja z zawodów.

Barbara Biedrzycka-Białonoga

Czytaj więcej

Zielona szkoła klas IV

W dniach 20-24 września uczniowie klas IV wraz z opiekunami uczestniczyli w zielonej szkole. Czas spędzili w malowniczym hotelu ,,Lipowy Most”, który położony jest w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej na Podlasiu. Wyjazd uczniów był idealną okazją do nauki samodzielności, odpowiedzialności oraz zdobycia wiedzy przyrodniczej. Dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach i konkursach, ucząc się przy tym zasad tzw. zdrowej rywalizacji. Organizatorzy zadbali o bogaty wachlarz atrakcji w postaci gier strategicznych, gier terenowych, dyskotek oraz ogniska. Zielona szkoła okazała się świetnym sposobem na integrację zespołów klasowych.

Marta Obrębska

Czytaj więcej

Wyniki egzaminu FCE

Niezmiernie miło mi jest poinformować, że wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu FCE w czerwcu, otrzymali wyniki pozytywne. Życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Julita Węgrzyn

Czytaj więcej

Egzamin FCE

Egzaminy Cambridge są dobrze znane na całym świecie i uznawane przez szkoły, uniwersytety oraz pracodawców z sektora prywatnego i publicznego we wszystkich krajach anglojęzycznych.
Egzamin FCE pokazuje, że zna się angielski wystarczająco dobrze, by pracować lub studiować w anglojęzycznym środowisku. 25 czerwca w naszej szkole odbył się egzamin FCE w którym uczestniczyło 21 uczniów z klas 7-8 oraz liceum. Trzymamy kciuki za dobre wyniki.

Julita Węgrzyn

Czytaj więcej

Egzamin Ket for Schools klasy 5

26 czerwca uczniowie klas 5 przystąpili do egzaminu Ket for Schools Cambridge. Uczniowie musieli zmierzyć się z trzema częściami egzaminu: reading and writing, listening i speaking. Wyniki dopiero pod koniec sierpnia. Trzymamy kciuki za Naszych uczniów i życzymy samych wysokich wyników.
Nasi uczniowie w końcu mogą się udać na zasłużone wakacje! Do zobaczenia we wrześniu!

 

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Naruszewicz

Czytaj więcej

Wycieczka klas 7 w Góry Świętokrzyskie

Tuż przed wakacjami uczniowie klas 7 wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Dzień rozpoczęliśmy od gry miejskiej na kieleckiej starówce. Wszystkim grupom udało się odnaleźć na pomnikach i tablicach nazwiska słynnych Polaków związanych z regionem i rozwiązać hasło. W nagrodę, po spacerze czekały na nas lody w jednej z kieleckich kawiarenek. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Jaskini na Kadzielni. Podobały nam się nie tylko wyrzeźbione przez wodę skalne korytarze i nacieki skalne, ale także możliwość ochłodzenia się w upalny dzień. Po obiedzie ruszyliśmy w góry. Ścieżką dydaktyczną wiodącą przez Świętokrzyski Park Narodowy weszliśmy na Łysą Górę. Podziwialiśmy piękny widok roztaczający się na okolicę z punktu widokowego przy gołoborzu, a także zwiedziliśmy znajdujący się na szczycie klasztor.

Czytaj więcej

Wycieczka do Julinka

Uczniowie klas 4 wzięli udział w zajęciach sportowych w Julinku, w ramach wyjazdu uczniowie grali w golfa, skakali na dmuchańcach, wspinali się w parku linowym oraz piekli kiełbaski. Zabawy nie było końca.

Julita Węgrzyn, Monika Przyłucka-Polakowska

Czytaj więcej

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 4-7

25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 klas 4-7. Niestety i w tym roku rodzice uczniów nie mogli wziąć udziału w zakończeniu ze względu na reżim sanitarny. Uczniowie, nauczyciele i rodzice zostali pożegnani przez Pana Dyrektora Kazimierza Stankiewicza oraz obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli Naszej szkoły.
Na uczniów, oprócz oczywiście świadectw i nagród czekała słodka niespodzianka. Wszyscy uczniowie i wychowawcy otrzymali kupony na lody, które można było od razu zrealizować!;)
To było słodkie zakończenie trudnego dla wszystkich roku szkolnego.
Życzymy wszystkim udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Chciałybyśmy także serdecznie podziękować nauczycielom i uczniom, którzy wzięli udział w tworzeniu filmu na zakończenie roku szkolnego.

Katarzyna Naruszewicz i Barbara Pietrus

Czytaj więcej
Najnowsze komentarze