LEKCJA W TERENIE – „WARSZAWA PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ”

20201016_120424

W piątek, 16 października, klasy 8c i 8e ruszyły corocznym szlakiem naszych najstarszych uczniów, uczestnicząc w lekcji w terenie pod hasłem „Warszawa podczas II wojny światowej”. Przy zachowaniu reżimu sanitarnego zwiedziliśmy specjalnie dla nas udostępnione miejsca związane z martyrologią Polaków i Żydów w czasach…

Kolejny sukces młodych lekkoatletów

20201007_105418
Niespełna tydzień po zawodach gminnych nasi młodzi zawodnicy rywalizowali w powiatowych zawodach w biegach przełajowych. W przepięknej scenerii „Górek Szymona” na linii
startu pojawili się najlepsi zawodnicy z całego Powiatu Piaseczyńskiego.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Awans do zawodów miedzypowiatowych wywalc…

Dzień Chłopaka w 4A

IMG_9314
Dzień Chłopaka obchodzimy 30 września. W Dzień Chłopaka dziewczyny z klasy 4A przygotowały dla swoich kolegów drobne upominki, przygotowały poczęstunek, zorganizowały zabawy i konkursy. Chłopcy byli zachwyceni.

Julita Węgrzyn

Gminna Olimpiada Młodzieży Szkolnej kl.1-4

IMG_20201002_095810

Z radością informujemy o zwycięstwie reprezentacji Szkoły Marzeń na XIV Gminnej Olimpiadzie Młodzieży Szkolnej klas 1-4.
Nasza drużyna startowała w składzie:
Olga Sidorzak, Aleksander Ziemski, Pola Klimczak, Alan Pękala, Julia Choroś, Jakub Jarząbek, Antonina Ślażyńska, Helena Petz, Wojciech Tarasiuk, …

Spotkania z ciekawymi ludźmi w ramach Festiwalu Nauki

20200923_130200

W ramach Festiwalu Nauki naszą szkołę odwiedzili naukowcy z Instytutu Zoologii Polskiej Akademii Nauk, Instytutu Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk oraz przedstawiciel Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Nietoperzy. Mogliśmy uczestniczyć w ciekawych warsztatach, które dla nas przygotowali. Zapr…

Festiwal Nauki w Szkole Marzeń

20200921_100706

W ostatnim tygodniu września już po raz kolejny w nasza szkoła uczestniczyła w Festiwalu Nauki w Warszawie. Jego celem jest pokazanie roli nauki, celów i wyzwań przed jakimi stają naukowcy największych warszawskich uczelni oraz centrów badawczych. W tym roku większość spotkań odbywała się on-line. Podczas lekcji z w…