Biblioteka


11.03.2019 r.
W bibliotece nowy kiermasz, tym razem wydawnictwa Drugi Tom.
Są nowe, bardzo ciekawe tytuły do zakupienia po bardzo niskich cenach.
Zapraszamy do oglądania nie tylko w internecie!


1.03.2019 r.
W bibliotece wystawka kolejnych nowości. Są książki dla każdej grupy wiekowej naszych Uczniów. Początki nowych serii, książki o autentycznych dzieciach i ich (s)prawach, cykl o wielkich miastach Polski…
Są też niewystawione serie komiksów: o Asteriksie i Obeliksie, o Antku Srebrnym i jego wojennych perypetiach, coraz więcej Kaczorów Donaldów…
Zapraszamy!


13.02.2019 r.

W bibliotece pojawiła się nowa poczytna seria książek podróżniczych dla dzieci i młodzieży pt. „Nela, mała reporterka”.
Nie zdążyłam zrobić zdjęcia, jak już dwa wolumeny zostały wypożyczone. Na fotkach to, co zostało jeszcze w bibliotece.
Seria będzie uzupełniana w miarę możliwości.


Kolejna autorka książek odwiedziła naszą Szkołę na zaproszenie biblioteki.
15.01.2019 r. spotkała się z uczniami klas 0-1 Elżbieta Czajka – autorka książeczek edukacyjnych, a konkretnie wierszy o różnych gatunkach ptaków. W książkach wiersze przeplatane są kolorowankami ptaków, a ich zdjęcia przedstawione są na okładkach – dzięki temu dzieci uczą się wizerunków poszczególnych gatunków.
Książeczki miały duże powodzenie wśród uczniów.
Pani Czajka przeczytała kilka wierszy (także o czajce), przeprowadziła pogadankę o ptakach, a na zakończenie – ciekawe warsztaty: wykonywanie ptaków z bibułek, papieru kolorowego, ścinków filcu i innych tkanin, tektury, barwnych piórek. Dzieci wykonały mnóstwo ptaków, wiele prac było naprawdę pięknych i dowodzących wielkiej wyobraźni wykonawców.

 


W bibliotece atmosfera zimowa. Oprócz tradycyjnych dekoracji i choinki – wystawka kilku naszych książek polsko- i angielskojęzycznych, związanych z tematyką zimy, Świętego Mikołaja i Świąt Bożego Narodzenia.

 


Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki w dniach kiermaszu Księgarni i Hurtowni Taniej Książki Tuliszków. Znajdziecie tu pozycje dla każdej grupy wiekowej od zerówki przez całą podstawówkę, gimnazjum, aż po ludzi dorosłych.
W tym roku wyjątkowo dużo książek i cała masa nowości. Są materiały zabawowo-edukacyjne dla maluchów i dla starszych dzieci, także dla gimnazjalistów. Są lektury szkolne w ładnych wydaniach. Kilka książek kulinarnych, kilka poradników rysowania i innych prac plastycznych. Dużo fajnych kolorowanek dla młodszych i starszych, zeszytów edukacyjnych z naklejkami, książeczek do nauki czytania, pisania, liczenia, angielskiego.
Z beletrystyki: wiele pięknie ilustrowanych baśni i opowiadań dla dzieci, wesołe oraz mroczne powieści dla nastolatków (przygoda i fantastyka), jedna powieść dla dorosłych.
Są też poradniki hodowli roślin, kolędy z nutami, książka do wypełniania przez świeżo upieczonych rodziców na temat ich maleństwa, encyklopedia zwierząt, książka o znanym piłkarzu dla dzieci, książki o samolotach, o zwierzętach… Bardzo dużo jest tytułów związanych z nadchodzącym Bożym Narodzeniem.
Kiermasz będzie czynny co najmniej przez miesiąc, czyli do 20 listopada. W tym czasie będą zbierane zamówienia na poszczególne tytuły oraz wpłaty na zamówione książki, które zostaną przysłane po zamknięciu kiermaszu (a na pewno przed przerwą świąteczną).


Zapraszamy serdecznie.


W Dąbrowski z neta (Copy)

Naszą Szkołę odwiedził 26 kwietnia 2018 roku na zaproszenie biblioteki Wojciech Dąbrowski – poeta, satyryk, piosenkarz, kompozytor melodii, wieloletni nauczyciel i dyrektor jednego z warszawskich gimnazjów.
W czasie spotkania z uczniami klas 7. oraz 2. i 3. Gimnazjum śpiewał piosenki własnego autorstwa, zarówno zabawne, jak też poważne, czasem sentymentalne, z muzyką własną oraz – jedną, poświęconą matce – napisaną do poloneza F. Chopina. Czytał też swoje wiersze, głównie humorystyczne.
Sporo opowiadał o swym aktywnym, kolorowym życiu. Jest synem krakowskiej aktorki, więc od dziecka obracał się w środowisku artystycznym. Nauczycielem został z zamiłowania i nigdy nie żałował swojego wyboru. Był współorganizatorem jednego z festiwali piosenki w Opolu. Obecnie prowadzi w Warszawie i Krakowie cykl imprez muzycznych pt. „Spotkania z piosenką – wspólne śpiewanie”, Festiwal Piosenki Retro oraz Muzyczny Kabaret Wojtka Dąbrowskiego.
Więcej można się dowiedzieć o naszym Gościu pod tym linkiem:
http://www.spotkaniazpiosenka.org/

Joanna Jankowska

 


15.02.2018 r.
W bibliotece pojawiło się kilka nowości.
Te na zdjęciu to nie wszystko, ale pozostałe będą wystawione wraz ze starszymi książkami na wystawce poradników do rękodzieła.
Zapraszam do wypożyczania.

Nowości (Copy)


mol_net

Od nowego roku w bibliotece naszej szkoły działa system MOL NET + dający możliwość poruszania się po katalogu księgozbioru w internecie, czyli wyszukiwania potrzebnych książek i sprawdzania, które z nich są dostępne, a które wypożyczone i do kiedy. Czytelnicy mają też dostęp do swoich kont i mogą rezerwować książki przez internet. Ponadto są mailowo powiadamiani przez system o zbliżającym się terminie zwrotu każdej książki oraz o karach za przetrzymania.


Do ogłoszonego wcześniej kiermaszu książek Tuliszkowa dołączył teraz jeszcze jeden kiermasz – Wydawnictwa Drugi Tom.

Oferta Drugiego Tomu:

przepisy kulinarne, także świąteczne;
książki z naklejkami dla dziewczyn i chłopaków;
nauka rysowania mangi;
seria książek o znanych piłkarzach;
seria albumów popularnonaukowych (cuda Polski, cuda świata, technika, samochody itd.);
seria książek o zdrowiu (Pierwsza pomoc, Dbaj o zdrowie itd.);
album o polskim dziedzictwie kulturowym;
Sztuka i religia;
Wybitni Polacy;
Polskie rośliny leśne;
książki przyrodnicze;
dużo bajek i książek edukacyjnych dla najmłodszych;
powieści i serie dla Uczniów klas 4-7 i gimnazjum;
lektury szkolne dla gimnazjum i liceum.

Większość książek widoczna na zdjęciach.
Zapraszam do oglądania i kupowania.


Biblioteka zaprasza na świąteczny kiermasz Księgarni i Hurtowni Taniej Książki TULISZKÓW.

W asortymencie:

powieści dla dorosłych i gimnazjalistów,
dużo bajek dla najmłodszych,
kolorowanki zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych (tzw. odstresowujące),
robótki ręczne dla najmłodszych (np. ozdoby choinkowe, maski karnawałowe),
łamigłówki, książki interaktywne dla dzieci (nauka alfabetu, liczenia, słowa – z naklejkami),
książki edukacyjne dla dzieci i młodzieży,
sporo przepisów kulinarnych,
poradniki rodzinne (wychowanie),
atlas grzybów, uprawa kwiatów,
książki dwujęzyczne (w wersji polskiej i angielskiej) dla gimnazjum i dorosłych,
Biblia dla dzieci,
słownik mitologii greckiej.

Niektóre publikacje są widoczne na zdjęciach.

Zapraszamy Rodziców, Nauczycieli i Uczniów po książki dla siebie i na prezenty gwiazdkowe.


W bibliotece już są pierwsze tegoroczne nowości: nowe, rozpoczynające się serie poczytnych autorów, oraz stare serie uzupełnione o najnowsze tomy.


Zapraszamy młodych, zdolnych i ciekawych wszystkiego Uczniów klas 1-4 do czytania interesującej serii książek popularnonaukowych dla dzieci. Wszystkie tytuły są widoczne na zdjęciu.
Naukowe


27 kwietnia 2017 r. na zaproszenie biblioteki odwiedziła po raz drugi naszą szkołę pani Iwonna Buczkowska – autorka książki pt. „O Doboszu, drewnianym ludku, który mieszkał w ogródku”.
Pani I. Buczkowska jest autorką opowiadań i baśni dla dzieci, wierszy i słów piosenek (również dla dorosłych; niektóre śpiewa sama), wierszy i monologów satyrycznych (które sama wykonuje), a także librett sztuk muzycznych dla dzieci.
Spotkanie miało charakter literacko-muzyczny: były wiersze, piosenki, opowieści o Doboszu – bohaterze ostatniej książki pisarki; książkę można było zakupić i otrzymać autograf.

 


Oto nowości dla wszystkich:

seria ZIELNIK: Rośliny leśne, Drzewa i krzewy owocowe, Runo leśne;,
ciekawa książka o rozpoznawaniu drzew;
nauka rysowania mangi;
książki o polskich miastach i przewodniki turystyczne po Polsce;
uzupełnienia wcześniej kupowanych, popularnych serii dla dzieci i młodzieży;
nowe serie, w tym także OSOBLIWY DOM PANI PEREGRINE (książka niedawno sfilmowana).


 Zapraszam do biblioteki na trzeci już w tym semestrze kiermasz książek – tym razem Grupy Wydawniczej Publicat.

Dla Dorosłych jest kilka tytułów, w tym 3 Kasi Bosackiej dotyczące zdrowych diet, kilka innych książek kulinarnych oraz biografia Henryka Sienkiewicza.

Więcej jest książek dla dzieci w różnym wieku oraz młodzieży gimnazjalnej: bajki, nauka pisania, czytania, liczenia, poradniki (dobrych manier, rysowania, różnych robótek ręcznych), książki o zwierzętach, repetytoria z różnych przedmiotów, beletrystyka dziecięca.

Ceny bardzo niskie dla naszej Szkoły jako stałego klienta Publicatu.

Kiermasz potrwa do 6 lutego lub może kilka dni dłużej (w zależności od zainteresowania książkami).

Zapraszam serdecznie!


Zapraszamy na wystawkę książek do wypożyczenia:

fantastyka autorstwa włoskiego pisarza dziecięcego Pierdomenico Baccalario.
W naszej bibliotece posiadamy dwa cykle tego autora:
Sklepik Okamgnienie oraz Ulysses Moore.