IMG-20200309-WA0013

W ostatnim czasie, na lekcjach języka angielskiego uczniowie zerówki z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem zgłębiali i poznawali niezwykły świat owadów. W ostatnim tygodniu, przyglądaliśmy się życiu biedronek. Uczniowie poznali cykl życia biedronki oraz uczyli się nazw poszczególnych stadiów jej życia w języku angielskim (eggs, larva, pupa, ladybird). Poznaliśmy także historię pewnej leniwej biedronki podczas czytania książki „The Very Lazy Ladybird”. Po zapoznaniu się z historią dzieci wykonały kartę pracy, dzięki której utrwaliły poznane słownictwo (ladybird, crocodile, bear, elephant, tiger, monkey, turtle, kangaroo, pouch, back, head, trunk, tail…). Na zakończenie tygodnia uczniowie wykonali biedronki z kolorowych papierowych talerzyków. Podczas pracy dzieci ćwiczyły słowny zapis cyfr oraz liczenie w języku angielskim.