Dzień Czytelnika

W minionym tygodniu uczniowie klasy 0a zaprzyjaźniali się z książką, rozbudzali zainteresowania literami i czytaniem, stawali się świadomymi czytelnikami, którzy wiedzą, jak o nią dbać. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione książki, bajki, wiersze, komiksy, oglądały je i wymieniały się w ciągu dnia swoimi wrażeniami. Zaprosiliśmy starszych kolegów z klasy 3a, którzy chętnie przeczytali wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Ludwika Jerzego Kerna. Dzieci z zerówki z radością przygotowały swoją zakładkę do książki techniką origami i poznały proces powstawania książki słuchając opowiadania i prezentacji. Następnie układały historyjkę obrazkową  pokazującą etapy powstawania książki. Był to dopiero początek naszej przygody czytelniczej, która choć trochę została zasiana w naszych młodych czytelnikach.

Sylwia Przyborowska

Najnowsze komentarze