Dzień Kredki w klasie 0a

22 listopada w sali klasy 0a swoje urodziny obchodziła kredka. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, ponieważ dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje uczucia, przeżycia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Uczniowie przekonali się, że nasza bohaterka nie służy jedynie do kolorowania czy też rysowania, ale kredki to przede wszystkim świetna zabawa. Z tej okazji w dniu dzisiejszym odbywały się zabawy z kredką w roli głównej. Na początku dzieci poznały i przeliczały różne rodzaje kredek, następnie w grupach miały za zadanie ułożyć puzzle i piękne serce. Najwięcej uśmiechu wywołał na buziach zerówkowiczów ,, wyścig temperówek” . Uczniowie bawili się przy piosence „Kolorowe kredki”, a przy pomocy różnych środków plastycznych wykonane zostały ulubione kolory kredek, które ozdobiły naszą salę. Każdy uczeń na zakończenie zabaw i konkursów otrzymał medal i słodką niespodziankę.

Sylwia Przyborowska

Renata Mirkowska