Erasmus + 2018-20

Regulamin rekrutacji

Projektu  Erasmus+ We In Europe, Europe in us- REGULAMIN KONKURSU NA LOGO

Erasmus+ w polskiej szkole

W pierwszym tygodniu kwietnia odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli z Francji, Niemiec i Polski, biorących udział w realizacji projektu „We in Europe, Europe in us”. Gospodarzem była Prywatna Szkoła Podstawowa nr 72 „Szkoła Marzeń” w Piasecznie (Polska). Była to pierwsza wizyta z udziałem uczniów (wcześniej, w listopadzie 2018 r. w szkole niemieckiej odbyło się spotkanie organizacyjne nauczycieli).

Młodzież oraz nauczyciele podczas pobytu w Polsce zastanawiali się nad wspólną europejską przeszłością: tym, co nas łączy, ale również tym, co może nas dzielić, czyli stereotypami dotyczącymi naszych krajów.  Poświęcone temu zostały 3 działania projektowe:

1. Famous people in fiction and reality.

2. The world around us.

3. Personal experience.

Poza pracą nad projektem w szkole, uczniowie i nauczyciele poznali historię Warszawy, zwiedzając stolicę Polski z anglojęzycznym przewodnikiem zabytkowym autobusem z roku 1974 (tak zwany ogórek) oraz spacerując po Starym Mieście. Z kolei w Muzeum „Polin” uczestnicy projektu zapoznali się z dziejami polskich Żydów.

Nadmiar energii zaś młodzież mogła zużyć na lekcjach tańców, w trakcie których uczniowie z Francji, Niemiec i Polski opanowali niełatwe kroki m. in. poloneza i „belgijki”.

Produktami finalnymi tego spotkania projektowego są m. in. filmy oraz  plakaty. Wartością dodaną zaś, której nie da się przecenić, są zawarte przyjaźnie pomiędzy uczniami i nauczycielami.

Kolejne spotkanie odbędzie w Paryżu w październiku 2019 r.

Kazimierz Stankiewicz

Koordynator projektu

Konkurs na logo projektu rozstrzygnięty!

Podczas spotkania projektowego w Polsce rozstrzygnięto konkurs na logo naszego projektu. Rywalizacja była bardzo zacięta, bowiem projekt autorstwa Juli Zapały z polskiej szkoły wygrał zaledwie 0,5 punktu z konkurencyjnym logiem niemieckim.

Oto zwycięska praca:

erasmus

Teraz oficjalne logo będzie się znajdowało na wszystkich dokumentach, materiałach promocyjnych oraz stronie internetowej projektu.

Kazimierz Stankiewicz