Plan pracy klubu w roku szkolnym 2018/19

W klubie 4,5,6 staramy się mile spędzać czas. Oprócz zajęć integracyjnych, gier zręcznościowych i planszowych bawimy się twórczo.


PLM Solutions

DSC_0048

W poniedziałek (20 czerwca) w naszej szkole gościliśmy firmę PLM Solutions, która tworzy zaawansowaną technologię VR (Virtual Reality). W spotkaniu z gośćmi i wirtualną rzeczywistością uczestniczyli zwycięscy szkolnego konkursu plastyczno technicznego „Plac Zabaw Moich Marzeń” Kuba Koperski z klasy 5a oraz Wojtek Ławnikowicz z klasy 6e. Uczniowie byli zachwyceni możliwościami, które otwiera przed nimi nowa technologia.

„Maszyna do Przetwarzania Odpadów”

DSC01618

W dniu 11 lutego 2015r. nastąpiło rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu plastyczno -technicznego „Maszyna do Przetwarzania Odpadów”. W Konkursie organizowanym przez Klub 4,5,6 Naszej Szkoły wzięli udział również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1  oraz Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie. Pierwsze miejsce zajęła praca uczennic Julii Jedynak oraz Natalii Kędzierskiej ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Piasecznie. Uroczyste wręczenie nagród z rąk Pani Dyrektor odbyło się w dniu rozstrzygnięcia Konkursu, natomiast od piątku nagrodzone prace można podziwiać wystawione w korytarzu Szkoły przed salą nr 13.


Joanna Jurek

MAKULATURKA DLA BURKA

Clipboard01
Miło nam ogłosić, że piesek Pupil, którego w ubiegłym roku poprzez zbiórkę makulatury wspierał Klub 4,5,6 znalazł swój dom. W tym roku również klub angażuje się w pomoc dla nowego czworonoga.
Zachęcamy wszystkich uczniów do systematycznego przynoszenia makulatury, ponieważ wiemy jak pożytecznie wykorzystać niepotrzebny papier (przekazujemy do skupu surowców wtórnych a uzyskane pieniądze przekazujemy Fundacji Przytul Psa w Piasecznie). Zbiórka makulatury jest prowadzona przez cały rok w Klubie 4,5,6 w sali nr 13.

UCZYMY SIĘ OD STARSZYCH

Natalia Józefara oraz Justyna Hołownia – Malinowska z klasy 5 d w
ramach akcji Uczymy się od starszych organizowanej przez Klub 4,5,6,
odwiedziły świetlicę klas 1-3 z pokazem iluzjonistycznym.
Natalia wprowadziła do świetlicy klas młodszych nutkę magii i
zaskoczenia. Młodsi koledzy i koleżanki podpatrywali zmagania dziewczyn:
sprawdzali rekwizyty, wybierali karty.
Występ Natalii był niepowtarzalnym wydarzeniem, które na pewno
pozostanie przez długi czas w pamięci uczniów.

Wychowawcy z Klubu 4,5,6

Klub 4,5,6 ma swoje logo !
W wyniku konkursu zostało wytypowane logo dla Klubu 4,5,6. Logo jest połączeniem obszaru artystycznego i sportowego, a to cechuje Klub 4,5,6.
Logo jest autorstwa uczennicy klasy 4 d, Kingi Głódź.

logo klubu
To miejsce bezpieczne i twórcze, w którym uczeń klas 4-6 rozwija swoje zainteresowania i zdolności, integruje się z innymi, czuje się pewnie. Uczniowie stale wdrażani są do rozmaitych aktywności – zajęcia plastyczne, techniczne, muzyczne, ruchowe, jak również gry i zabawy, konkursy i turnieje, np. szachowe, sportowe.
Potrzeba aktywności ruchowej dzieci zaspokajana jest poprzez prawie codzienne przebywanie na placu. W klubie kształtowana jest kultura dnia codziennego, wzmacniane są właściwe postawy i zachowanie, prowadzone są mini wykłady na tematy intrygujące młodzież.

Plan dnia w klubie jest następujący:
13:40 – 14:25 – otwarcie klubu; swobodne gry i zabawy w sali klubowej lub na podwórku szkolnym
14:25 – 14:45 – przerwa
14:45 – 15:30 – zajęcia cykliczne; wyjście na plac szkolny
15:30 – 16:20 – mini wykłady, zajęcia plastyczno – techniczne, rebusy, łamigłówki, gry planszowe, karciane, kalambury i inne;
16:20 – 16:25 – zbiórka na autobus szkolny – odjazd autobusu o godzinie 16:30
16:20 – 18:00 – samodzielne, spontaniczne zabawy uczniów, gry planszowe, karciane, porządkowanie sali

Zajęcia prowadzone w cyklu tygodniowym to:
kreatywne poniedziałki – na zajęciach powstają rozmaite wytwory uczniowskiej wyobraźni
muzyczne wtorki – w trakcie tych zajęć uczniowie słuchają własnych propozycji muzycznych, rozmawiają o muzyce, tworzą instrumenty muzyczne, grają na własnych instrumentach muzycznych
filmowe środy – uczniowie mają możliwość poznania wybranych pozycji z klasyki kina światowego i polskiego, każdą projekcje podsumowuje rozmowa na temat fabuły filmu, postaci i reżysera
plastyczne czwartki – zajęcia techniczno – plastyczne
komputerowe piątki – uczniowie pod kontrolą korzystają z bezpiecznych stron internetowych zatwierdzonych przez wychowawców z klubu

Klub współpracuje z biblioteką, w której uczniowie w ciszy mają możliwość odrobienia pracy domowej i skorzystania z zasobów bibliotecznych. Poza tym w godz. 14:50-15:35 (na ósmej godzinie lekcyjnej) pod opieką bibliotekarza odbywają się tzw. CICHE ZAJĘCIA w sali nr 16 – tam również można odrabiać lekcje, czytać książki biblioteczne i własne, rysować, pisać, a także uzyskać pomoc bibliotekarza w pracy domowej oraz w doborze materiałów bibliotecznych.


Klubowy Damsko Męski Turniej w Piłkę Nożną

31 października 2013 odbył się na sali gimnastycznej Damsko Męski Turniej w Piłkę Nożną. W turnieju wzięły udział cztery drużyny. Dwie drużyny z klas IV tj. Drużyna Pingwina (W.Kopciuch, P.Rukowiecka, K.Niedziela, K.Kuwałek, N.Lalik, O.Babiloński, M.Gorgoń, W.Handzelewicz) i Real Junior (D.Morawska, I.Wachowska, K.Krajewska, J.Sekuła, O.Sługocki, M.Stączek, K.Kwiatkowski, K.Domański). Z klas VI zgłoszone drużyny to Ostry Szczypior (B.Imiołek, M.Bacia, W.Ekiert, P.Górzyński, J.Jastrzębowski, M.Ranuszkiewicz, D.Rożek, R.Lainer, C.Rybicki, K.Kaźmierczyk) oraz Wściekłe Smerfy (N.Górzyńska, A.Busz, K. Hołownia Malinowska, F.Zawada, K.Łaszyn, A.Krupski, S.Szczepanik). W rozgrywkach zwyciężyła Drużyna Pingwina z wynikiem 3:0 oraz Ostry Szczypior z wynikiem 3:1. Grę wspierał jako sędzia główny p. Mirek Cisek, oraz sędziowie boczni, czyli K.Miętkiewicz i M.Kwiatkowski. Grze towarzyszyły emocje i silny doping. Dobra zabawa zapoczątkowała Klubową Ligę 4-6.

Dnia 25.01.2013 r przed feriami zimowymi w ramach akcji:,,Uczymy się od starszych” w świetlicy klas młodszych odbyły się warsztaty technichno- plastyczne. Przeprowadził je James Roscoe uczeń kl. 4 c. James krok po kroku, cierpliwie i bardzo profesjonalnie, objaśniał młodszym uczniom jak wykonać ozdobę świąteczną- płatek śniegu z papieru. Efekty były widoczne niemal od razu, powstało wiele pięknych, starannie wykonanych śnieżynek, które chętnie prezentowali ich autorzy.

Zimą podczas ,,plastycznych czwartków” kleiliśmy, malowaliśmy zimowe kompozycje, ozdabialiśmy karnawałowe maski. Kilku z naszych uczniów z inżynierską precyzją stworzyło nawet makietę, która posłużyła jako doskonałe ,,mikropole” żołnierzykowych działań militarnych.
Nasi uczniowie wzięli również udział w konkursie ,,Policjanci są wśród nas” i oprócz wiedzy dotyczącej znajomości zasad bezpieczeństwa mogli wykazać się znakomitą sprawnością fizyczną.
W kwietniu i maju słońce zaczęło świecić nad naszym boiskiem i grzać niemal jak w Hiszpanii, dlatego większość czasu po lekcjach spędzamy na świeżym powietrzu. Lubimy grać na szkolnym boisku w piłkę nożną (szkoda tylko tych wykopanych do sąsiadów piłek, oj szkoda), chętnie gramy też w koszykówkę i inne gry zespołowe. Czasem lubimy po prostu posiedzieć w cieniu drzew i odpocząć po całym dniu nauki.
Jednym słowem działo się i nadal dzieje – twórczo, sportowo i wesoło.