Osiem planet – poznajemy planety Układu Słonecznego

Najmłodsi uczniowie bardzo lubią temat kosmosu, planet i wszystkiego, co z nim związane. Nie jest łatwo wytłumaczyć najmłodszym dzieciom, w jaki sposób działa Wszechświat.  Dlatego też uczniowie zerówki ,,wybrali” się w kosmos podczas zabaw ruchowo-naśladowczych, muzycznych, prezentacji i wspólnego wykonania Układu Słonecznego. Każda grupa przygotowała swoją planetę, którą w odpowiedniej kolejności umieściła w Układzie Słonecznym.

Ciekawą zabawą było odczytywanie nazw planet ( ćwicząc przy tym czytanie globalne ), wymieniając ich różnice i podobieństwa w wyglądzie. Podczas zabawy dydaktycznej dzieci również kształtowały pojęcie liczby ,,osiem”, poznając cyfrę 8, przyporządkowując planetom kartoniki z liczbami.  Uczniowie poszerzyli swoje wiadomości na temat kosmosu, ale również świetnie się bawili podczas wspólnej pracy plastyczno – technicznej, która widnieje w naszym klasowym kąciku tematycznym.

Sylwia Przyborowska

Najnowsze komentarze