Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

9 maja to święto wspólnoty europejskiej – Dzień Europy.

Jeżeli idee wspólnoty europejskiej, poszanowania wartości są Państwu bliskie, zapraszamy do wspólnych obchodów tego święta, tym razem w wąskim gronie, ale ze świadomością że wiele osób w całej Europie świętuje w ten sposób. Odnajdźmy w tej niecodziennej formie świętowania siłę, który wzmocni naszą jedność.

Jak będą wyglądały obchody tego święta w naszej szkole?

  1. 8 maja rozpoczęliśmy omawianie zagadnień związanych z Unią Europejską, zapraszając uczniów na, zorganizowane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, spotkanie online w ramach Dialogu Obywatelskiego: Unia Europejska – rzeczywistość czy mit?

 

  1. Dzień Europy otworzyła ciekawa wystawa ożywionych obrazów. Podczas wirtualnej wędrówki po europejskich muzeach uczniowie wybierali dzieła, które następnie odwzorowywali, wcielając się w namalowane postacie. https://youtu.be/PuS3n-iqKqw

Portret

Portret

Kolejne działania w ramach obchodów Dnia Europy organizujemy wspólnie z Fundacją Schumana.

9 maja zapraszamy Państwa do przyłączenia się do projektu Fundacji Schumana. Organizatorzy zachęcają do udziału w tych obchodach słowami: […] W Dniu Europy  ̶  9 maja  ̶  wywieszamy w oknach i na balkonach flagi Unii Europejskiej  ̶  symbol demokracji, jedności, wolności i równości! Razem przetrwamy ten kryzys!

Jeśli nie mają Państwo flagi UE, mogą ją Państwo:

  1. wydrukować, korzystając z adresu: https://drive.google.com/file/d/1rUevoBuhSPabhrai3rPGURZWOfPL1y59/view?usp=sharing
  2. wydrukować i pokolorować wspólnie z dziećmi (wersja do kolorowania): https://drive.google.com/file/d/1idb9tV3w-4-FtsDaF-UmIdg7ptsoAEPg/view?usp=sharing

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do przyłączenia się do wspólnych obchodów Dnia Europy i refleksji nad wartościami, które wydają się oczywiste, chociaż oczywiste nie są.