I WIOSNA BY TAK NIE SMAKOWAŁA, GDYBY PRZEDTEM ZIMY NIE BYŁO
Uwaga!
Uczniowie naszej szkoły są już gotowi na nadejście Wiosny! 21 marca wszyscy dzielnie przeganiali Zimę, a skutki nawoływania Wiosny są widoczne za oknem!

Wszystkim Uczniom klas 4-6 należą się wielkie gratulacje za ogrom pracy, który włożyli w przygotowanie wiosennych zaklęć przedstawionych w tegorocznych występach.
Samorząd Uczniowski nagrodził tych, którzy do pojawienia się dywanu kwiatów na polach i łąkach przyczynili się w największym stopniu, czyli klasy: IV b, V c oraz VI c.

Jury przyznało także nagrodę klasie V b, która wykazała się gościnnością (z uwagi na piękne przystrojenie sali lekcyjnej, w której rozgości się Wiosna) oraz zdolnościami organizacyjnymi (ponieważ błyskawicznie i skutecznie przeprowadzili wiosenne porządki).
Zazieleniły się więc i sale lekcyjne, w których ślad po śnieżnych porach roku zaginął…

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Wspólne kolędowanie

20161222_115647

PIERWSZE ZEBRANIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W środę (14/09/2016) odbyło się pierwsze spotkanie Samorządu Uczniowskiego, na którym zostali wybrani : Przewodniczący i Zastępca SU :
1. Sebastian Lasowy – nowym Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego
2. Aniela Kuczeriszka – została wybrana Zastępcą Przewodniczącego SU
Dodatkowo :
Zostały utworzone sekcje oraz odbyło się przypisanie osób do każdej z sekcji.

Przed nami sporo pracy! Życzcie nam powodzenia :)

Olaf Dziwulski, sekretarz SU,
klasa Ve

Konkurs międzyklasowy z okazji Pierwszego Dnia Wiosny rozstrzygnięty!

Klasy 4 i 5 walczyły o koszyk z wiosennymi niespodziankami w 3 kategoriach: wielkanocne jajko, wiosenna piosenka i klasowe przebranie \”Żegnaj zimo, witaj wiosno\”.

Po zliczeniu punktów jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce klasa 5a
II miejsce klasa 5d
III miejsce klasa 5c

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim klasom za udaną zabawę.

Samorząd Uczniowski klasy 4-6

Puchar Czystości

W tym semestrze Puchar Czystości, przyznawany przez Samorząd Uczniowski za wyjątkową dbałość o porządek w sali lekcyjnej, zdobyła klasa 5e!
Gratulujemy!
Samorząd Uczniowski klas IV-VI
K. Naruszewicz,
K. Surman

”Mam talent”

W ostatnim tygodniu czerwca nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć występy swoich kolegów w konkursie pt: „Mam talent”.
Zwyciężczynią klas IV została Wiktoria Janisiewicz z kklasy IVc
Zmagania klas V i VI zakończyły się zwycięstwem Leny Lipieckiej z klasy Vb

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

K. Surman

Tegoroczni zwycięzcy

Tegoroczny Konkurs Czystości wygrała klasa VIC, która zebrała największą ilość punktów w tabeli!
Klasa VIC pokonała inne klasy zdobywając 34 punkty.
Gratulujemy klasie VIC zdobycia Pucharu Czystości!

Klasa VIc wygrała również konkurs, w którym należało zebrać jak największą ilość nakrętek, które mogą pomóc chorej Basi. Zwycięzcy nie dali szans innym klasom, ponieważ udało im się zebrać aż 88 kilogramów nakrętek!
Serdecznie gratulujemy!

Kaja Surman

„Dzień szalonych fryzur”

Podczas tegorocznego Dnia Szalonych Fryzur nasi uczniowie zaprezentowali swoje pomysły na kreatywne i odważne stylizacje.
Dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w konkursie :)

Najbardziej szalone fryzury zaprezentowali:
Maks Gorgoń, kl. Ve
Matylda Boue, kl. VIa
oraz Magda Hołub, kl. IVb

Justyna Gondek, Kaja Surman

„Pierwszy dzień wiosny”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W tym roku przywitaliśmy wiosnę występami artystycznymi, które oceniało jury pod przewodnictwem Pani Marty Jędrzejczyk.
Nagrody na najciekawszy występ otrzymały klasy:
4d, 5a oraz 6a.
Jury przyznało również wyróżnienia klasom: 4c, 5b oraz 6d.

K. Surman, J. Gondek

BAL KARNAWAŁOWY – FOTORELACJA

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

12 października klasy 4-6 hucznie obchodziły święto Komisji Edukacji Narodowej. Hucznie i z humorem. Szkolny chór, Aleksander Leszczyński z kl. VIa oraz klasa Vd dały niezły popis:  Zaczęło się od niewinnej piosenki, a potem… Janek Jastrzębowski wcielił się w rolę nauczyciela i poprowadził prześmieszną lekcję. Było rzucanie kulkami, wesołe wierszyki, pała w dzienniku, a nawet… drapanie po plecach profesjonalną drapaczką:) Na koniec chór założył nauczycielski okularki i zaśpiewał własną wersję przeboju „Wsiąść do pociągu byle jakiego” – wersję szaloną i pełną humoru. Później pan Dyrektor powiedział nam wszystkim kilka cennych i miłych słów. A na koniec miał miejsce show! Wystąpili uczniowie przebrani za nauczycieli (hm… głównie za pana Dyrektora:) – było na co popatrzeć. Nasi uczniowie mają przeogromną wyobraźnię. I w taki oto zabawny sposób uczciliśmy radosne święto naszej oświaty. Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało.

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

20 września odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Głosowanie poprzedzone było przedstawieniem przez kandydujące „ugrupowania” swoich programów wyborczych.
Młodzi samorządowcy, zasypani gradem pytań, przekonali się, że nie będzie łatwo spełnić oczekiwania wyborców.

W wyniku głosowania wyłoniono nowy Samorząd Szkolny, w skład którego weszli uczniowie klasy V D :)