klasy 4-8

[pdf2]Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2015/16[/pdf2]

 

Nasi uczniowie – w finale konkursu historycznego

Ryszard Markowski z klasy 6 naszej szkoły podstawowej oraz Antoni Kania z klasy 3 naszego gimnazjum zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Konkursu Historycznego “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”.

Uczniom oraz ich Paniom Nauczycielkom – Kai Surman i Kamili Faszczy – gratuluję sukcesu i życzę powodzenia w finale.

Kazimierz Stankiewicz

 

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej najwyższe miejsce i tytuł laureata zdobył PIOTR WASZAK z klasy IV a.
Laureatami konkursu zostali także:
Jagoda Duszkiewicz
Agata Olszewska
Mateusz Haftarczyk
Kalina Kaliszczak
Julia Mirosław
Karolina Hołownia-Malinowska

Patrycja Krysiak Kropińska z klasy VI c i Maja Anuszewska z klasy VI a zakwalifikowały się do III etapu (wojewódzkiego) przedmiotowych konkursów kuratoryjnych (Patrycja z przyrody, Maja – język polski).

Z okazji Halloween uczniowie mieli napisać straszną historię, która
miał już swój początek, a do tego nie mogła pojawić się ani jedna kropla
krwi, ani broń palna…trudne zadanie! Nasi uczniowie mają jednak
ogromną wyobraźnię oraz talent plastyczny i powstały naprawdę ciekawe
historie z dreszczykiem. Niestety zwycięzca może być tylko jeden, a
wyróżnionych aż trzech.
Zwycięzcą Spooky Story 2013 została:
Maja Kazimierczyk z klasy 5b (po przeczytaniu tej historii trudno było
zasnąć;))
wyróżnienia poszły do:
Natalii Stępień z klasy 4d oraz do Mateusza Pruchnika z klasy 4c.

W Międzyszkolnym Konkursie Poezji Angielskiej w kategorii klas 4-6, drugie miejsce zajęła Hania Kolasińska, 3 miejsce przypadło Jasiowi Tarczyńskiemu, a Kalinka Kaliszczak została wyróżniona.

Certyfikaty Cambridge Movers (British Council)rozdane. Nasi uczniowie
znali już wyniki-wszyscy zdali!!!! ale nie mogli się doczekać dyplomów.
Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. A oto Nasi
„dyplomowani ” uczestnicy:
Miłosz Pruchnik, Mateusz Pruchnik, Natalia Krupa, Antonina Wołowska, Gabriela Zawada, Kinga Głódź, Natalia Stępień, Mikołaj Adamowicz, Patrycja Kudra, Nina Wysokińska, Nadia Szczerba, Emilia Górzyńska, Maria Grzebyk, Mikołaj Stasiak, Simon Szczepanik, Agata Chrzanowska, Wiktoria Trzebiatowska, Zuzanna Głazek, Natan Lalik, Krzysztof Niedziela, Filip Niski, Patrycja Rukowiecka, Barbara Bąk, Maja Kurpisz, Zofia Ratajczyk, Jakub Kuwałek, Weronika Kopciuch, Magdalena Gromek, Maksymilian Rechnio, Ignacy Kubiak, Weronika Głuchowska, Julia Malinowska, Ewa Golubińska, Anna Kierzyńska, Oskar Sługocki, Dominika Morawska, Julia Staszczuk, Marcelina Kotylak, Julia Olczak, Juliusz Sekuła, Tolis Papanikolaou

Nagrodę w wakacyjnym konkursie fotograficznym otrzymała ANIA JURGA z klasy VI a.

KONKURSY KURATORYJNE, OGÓLNOPOLSKIE, MIĘDZYSZKOLNE, OLIMPIADY:

JĘZYK POLSKI

3 uczennice zostały wyróżnione w I Międzynarodowym Konkursie Młodych Poetów o
Statuetkę Szklanego Pióra, organizowanym przez Redakcję czasopisma „Głos
Polskiej Kultury” w Birmingham oraz International Polish Artists
Association (IPPA) z siedzibą w Londynie.
W Konkursie wzięło udział kilkuset młodych twórców z całego świata,
przysłali kilka tysięcy wierszy. A wśród nich nasze Uczennice:
Pola Saganek z kl. 4 c – wyróżnienie (było ich tylko 50 na świecie)
oraz Zofia Burak z kl. 6 a – wejście na podium Finalistów, Pierwsza Piątka!!!

W Omnibusie Humanistycznym edycja 2013 sukces, z wynikiem bardzo dobrym, odniosły:
Pola Saganek
Kinga Turczyńska
Gabriela Chojecka
Dominika Węgierek

Wynik dobry uzyskali:
Ryszard Markowski
Anna Rucińska
Adrian Abramczyk
Ivo Bancevic
Ignacy Ciszewski
Jan Francik
Julia Mirosław
Jagoda Duszkiewicz
Kalina Woźniak
Piotr Kisiel
Barbara Sancewicz
Maja Anuszewska
Maja Karwacka
Weronika Markiewicz

Laureatami Konkursu Literackiego edycja 2013, którego patronem medialnym było Wydawnictwo G+J oraz National Geographic, zostały:

1. Aleksandra Jeziorska
2. Jagoda Duszkiewicz
3. Maja Anuszewska
4. Zofia Burak
5. Wiktoria Grabowska

W międzyszkolnym konkursie literackim pod hasłem „Muzyka jest w nas”:
Jagoda Duszkiewicz z klasy 4c zdobyła II miejsce za opowiadanie;
Pola Saganek z 4c za wiersz otrzymała wyróżnienie;
Blance Imiołek z 5b przyznano wyróżnienie za opowiadanie.
Konkurs został zorganizowany przez Dom Kultury „Działdowska” w ramach 16. Przeglądu Swobodnych Inicjatyw.

W eliminacjach gminnych Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka , które odbyły się 22 marca zostały wyróżnione dwie uczennice naszej szkoły: Ala Kozieja i Gabrysia Chojecka z klasy V c.

JULIA ANDRUSIAK , ZOFIA BURAK i AGATA CHRZANOWSKA z klasy VI a zakwalifikowały się do II etapu konkursu „Janusz Korczak- wielki przyjaciel dzieci”.

Nasi uczniowie także odnieśli sukces w OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MITOLOGICZNEJ:)
Najlepszy wynik (60 punktów na 60 możliwych do zdobycia!!!) osiągnęła MAJA ANUSZEWSKA z klasy Va , uzyskując tym samym tytuł laureata.
Dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymała również KAROLINA HOŁOWNIA-MALINOWSKA z klasy Vd.
PIOTR JURGA z klasy VIa, AGATA OLSZEWSKA z klasy Vb oraz NATALIA GÓRZYŃSKA z klasy Vd – również otrzymali dyplomy .

HISTORIA

W Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg” Wyróżnienie zdobyli:
Filip Kolasiński (VIb), Piotr Jurga (VIa), Natalia Górzyńska (Vd) i Agata Olszewska (Vb).

Filip Kolasiński z klasy VI b został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ” Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.

MATEMATYKA

Do II etapu KURATORYJNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO zakwalifikował się MATEUSZ STĄCZEK z klasy VIa.

JĘZYK ANGIELSKI

W czerwcu trzydzieścioro Naszych uczniów podchodziło do
egzaminu międzynarodowego Ket for Schools organizowanego przez British
Council. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i wykazali się
bardzo dobrą, a nawet wyróżniającą się znajomością języka angielskiego.
Gratulujemy wszystkim, którzy otrzymali certyfikat Ket for Schools i
życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy z języka angielskiego.

W konkursie FOX wynik bardzo dobry uzyskali: Jakub Zalasa (6b), Aleksandra Jeziorska (5b) oraz Kinga Turczyńska (4d), natomiast wynikiem dobrym mogą się pochwalić: Natalia Górzyńska (5d), Filip Kolasiński (6b) oraz Olimpia Znamierowska (5c).

W Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii w kategorii klas 4-tych Adam Stępień zajął 1 miejsce, Aleksandra Bąk 2 miejsce, a Kinga Turczyńska była 7-ma. W kategorii klas 5-tych 1 miejsce zdobyła Natalia Górzyńska, 3 miejsce zajęła Wiktoria Gogoliński, a Gabriela Chojecka była 5-ta. Wreszcie w kategorii klas 6-tych Jakub Zalasa zajął 3 miejsce, Adam Mirski był 9-ty, a Filip Kolasiński 14-ty.

Jak co roku ogromną popularnością cieszył się VIII Piaseczyński Festiwal Piosenki Angielskiej, gromadząc w szkolnych eliminacjach ponad dwudziestu utalentowanych wykonawców. W finale konkursu pod patronatem mazowieckiego kuratorium oświaty szkołę reprezentowała Zuzanna Karwasińska z klasy 5a zdobywając puchar za 2 miejsce.

W konkursie recytatorskim poezji angielskiej The March Hare udało się naszym uczennicom zająć dwa trzecie miejsca (Antonina Wołowska oraz Alicja Kozieja) oraz drugie miejsce – Marysia Maślak.

JĘZYK NIEMIECKI

Laureatami konkursu języka niemieckiego OLIMPUS zostali:
Robert Lainer i Leon Thau z klasy V d.

Blanka Imiołek, Leon Thau oraz Julia Andrusiak z egzaminu języka niemieckiego na poziomie KID1, który zdawali w Instytucie Austriackim, zdobyli ponad 90%, otrzymując tym samym wyniki bardzo dobre.

INFORMATYKA

W Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym MATEUSZ STĄCZEK z klasy VI a zajął III miejsce , a jego kolega MATEUSZ CEGIEŁKA otrzymał wyróżnienie.

WYCHOWANIE FIZYCZNE/SPORT

W zawodach IX edycji ligi pływackiej szkołę reprezentowali uczniowie i uczennice z klas
III-VI.
Srebrny medal na dystansie 25m stylem dowolnym wywalczyła Zuzanna Mitoraj.
Brązowy medal na dystansie 25m stylem dowolnym wywalczył Antek Węgrzyk.
Brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym wywalczyła Zuzanna Zagórska.

KONKURSY WEWNĄTRZSZKOLNE:

JĘZYKOWE (JĘZYKI OBCE)

Z okazji Europejskiego Dnia Języków ogłosiliśmy dwa konkursy dla
uczniów klas 4-6. Zagadkę językową jako jedyna bezbłędnie rozwiązała Kinga Turczyńska z klasy 4d . Brawo!Wyróżnienie za pracę pisemną na temat „Dlaczego warto uczyć się języków?” otrzymała Zosia Burak z klasy 6a.

W konkursie pt. Joyeux Noël (Radosne Boże Narodzenie) zwycięzcami zostali : Maja Kudła (4c), Ania Matuszewska (5b), Dominika Węgierek (6a).

Szkolne Dni Frankofonii stały się inspiracją, zwłaszcza w klasach 4 i 5, do przygotowania uczniowskich plakatów i przedstawienia różnych związanych z tym tematem aspektów. Wśród wielu ciekawych prac zgłoszonych na konkurs na szczególne uznanie zasłużył plakat:
Patryka Pałasza (4D) (nagroda za najciekawszą grafikę),
Zuzi Pruszyńskiej (4A) (nagroda za najciekawsze podzielenie się własnymi doświadczeniami),
Basi Sancewicz (4D) (nagroda za najciekawsze przedstawienie piękna Francji) ,
Rysia Markowskiego (4A) (nagroda za najciekawsze odkrycie historii Francji)
i Olimpii Znamierowskiej (5C) (nagroda za ukazanie najróżnorodniejszego bogactwa Francji).

W ramach Dni Frankofonii, uczniowie klas 5 naszej szkoły podstawowej wzięli udział w Quizie na temat Francji i krajów frankofońskich. Było sporo przygotowań i emocji, no i efekt jest imponujący, wyłoniła się cała trójka laureatów (i to na równorzędnej pozycji). Są to: Olimpia Znamierowska (5 C), Patryk Radziun (5B) i Maciej Muc (5A).

Konkurs Spelling Bee w klasach 4-6
klasy 4:
I miejsce Adrian Abramczyk
II miejsce Jagoda Duszkiewicz
III miejsce Jan Francik
klasy 5:
I miejsce Blanka Imiołek
II miejsce Robert Lainer
III miejsce Ania Matuszewska
klasy 6
I miejsce Lesley Motherwell
II miejsce Kuba Zalasa
III miejsce Mateusz Stączek

W szkolnym konkursie plastycznym dla szkoły podstawowej „Kraje niemieckojęzyczne w obrazach i formach” zwyciężyli:
I miejsce – Piotr Jurga (6a) – Reichstag
II miejsce – Weronika Markiewicz (6a) – zamek Neuschwanstein
Wyróżnienia otrzymali : Roman Rutkowski(4b) – Czołg, Julia Andrusiak (6a) – Wieża telewizyjna w Berlinie, Zuzanna Jabłońska (5a)- Kompozycja kwiatowa.

W I Szkolnym Turnieju Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej dla klas 5 i 6 zwyciężyła klasa 6a, którą reprezentowali Janek Bąk i Zosia Roguska.

LITERACKIE

W weekendowych konkursach literackich (mitologicznych) zwyciężczynią była Zosia Burak z klasy VI a.

W konkursie na najciekawszy/najdowcipniejszy limeryk nagrodzone zostały dwie osoby: Julka Mirosław z klasy IV b oraz Blanka Imiołek z klasy V b.

W konkursie „Zielono mi” jury przyznało trzy równorzędne nagrody. Oto imiona
i nazwiska laureatów oraz tytuły wyróżnionych utworów.
Agata Chrzanowska klasa VI a – opowiadanie pt. „Dziwna wędrówka”.
Jan Bąk klasa VI a – opowiadanie pt. „Co zielone – nie jest mi obce”.
Maja Kazimierczyk klasa IV b – wiersz pt. „Zadumana Rumiko”.

Laureatami Konkursu Literackiego edycja 2013, którego patronem medialnym było Wydawnictwo G+J oraz National Geographic, zostały:
1. Aleksandra Jeziorska
2. Jagoda Duszkiewicz
3. Maja Anuszewska
4. Zofia Burak
5. Wiktoria Grabowska

FOTOGRAFICZNE/PLASTYCZNE

W wakacyjnym konkursie fotograficzno-literackim zwyciężyła NATALIA GÓRZYŃSKA z klasy V d

W konkursie plastycznym “Wspomnienie lata” miejsce pierwsze Ex aequo zajęły: Maja Anuszewska i Ania Jurga z klasy V a.
Wyróżnienie otrzymała Martyna Nałęcz z klasy V b.

W konkursie fotograficznym BARWY JESIENI nagrodę otrzymała DOMINIKA WĘGIEREK z klasy VI a.