FOTORELACJA Z ZIELONEJ SZKOŁY KLAS IV I V W SOBIESZEWIE W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

W obiektywie Edyty Kamińskiej

W obiektywie Kasi Naruszewicz

Zielona Szkoła to kilkudniowe wyjazdy klas pod opieką nauczycieli w interesujące pod względem przyrodniczym, czy kulturowym miejsca.

Wyjazdy tego rodzaju mają na celu dalszą integrację grupy rówieśniczej, a także bliższe poznanie dzieci z innych klas. To doskonała okazja do nawiązania przyjaźni i sympatii. W czasie takiego wyjazdu uczniowie doskonalą umiejętności związane z samodzielnością. Uczą się odpowiedzialności i samodyscypliny.

W czasie Zielonej Szkoły dzieci mają okazję brać udział w zajęciach tematycznych związanych z celem wyjazdu. Wcześniej opracowany program dostosowany jest do możliwości percepcyjnych i kondycyjnych danej grupy wiekowej. Zapewnia uczniom nie tylko wypoczynek i zabawę, ale również możliwości zdobywania i pogłębiania wiadomości dotyczących danego regionu kraju.

Fotorelacja z zielonej szkoły klasy 3c i 3d