Warszawska Syrenka

W lutym w naszej szkole odbyły się eliminacje przed 46.edycją Konkursu Recytatorskiego “Warszawska Syrenka”.
Istotą tego konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury.

W naszej szkole udział w tym wydarzeniu to już wieloletnia tradycja. Co roku w marcu nasi uczniowie godnie reprezentują Szkołę Marzeń w eliminacjach gminnych oraz pojawiają się w konkursie finałowym w Warszawie.
W tym roku nasza reprezentanci to: – w kategorii klas 0-3 Antoni Kida z 1c, Maria Woźniak z 1c, Maria Przyłucka z 2a, Ksenia Łoś z 2b oraz Ignacy Domagała z 2b. – w kategorii klas 4-6 Hanna Gawłowska z 4b, Stefania Wojciechowska z 4c, Igor Masalski z 4d, Aleksander Wcisło z 5a oraz Tola Łoś z 6b.

Z dumą i przyjemnością informuję, że w obu kategoriach wiekowych mamy pierwsze miejsca, których zdobywcy przechodzą do wielkiego finału.
1.MIEJSCE W KATEGORII KLAS 0-3

IGNACY DOMAGAŁA

1.MIEJSCE W KATEGORII KLAS 4-6

STEFANIA WOJCIECHOWSKA

Ponadto wyróżnienia otrzymały: MARIA PRZYŁUCKA, KSENIA ŁOŚ, HANNA GAWŁOWSKA TOLA ŁOŚ.

Wszystkim reprezentantom, jak i pani Mirze Nyckowskiej, która przygotowywała dzieci, serdecznie gratulujemy. Mocno trzymamy kciuki za Ignacego i Stefanię, którzy w kwietniu zmierzą się z konkurencją z całego Mazowsza w wielkim finale.

Barbara Kowalska – Majkut, Marta Obrębska

Najnowsze komentarze
    Archiwa