Zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego

Uczniowie klas czwartych podczas wycieczki edukacyjnej zwiedzili Pałac Prezydencki.  Przewodnik oprowadził nas po Sali Kolumnowej, Sali Rokoko, Sali Niebieskiej, Sali Obrazowej. Mieliśmy okazję obejrzeć Salę Orderu Orła Białego, w której zaprezentowane są insygnia i pamiątki historyczne związane z Drugą Rzecząpospolitą i rządem Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie oraz rękopis konstytucji kwietniowej. Mogliśmy spędzić chwilę w Ogrodzie Zimowym, w którym odbywają się w kuluarowe rozmowy.  Zwiedziliśmy również Kaplicę, w której znajdują się podarunki od papieży, tablice pamięci oraz betlejemskie światełko pokoju. Uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z historią Pałacu Prezydenckiego, a także być w salach, które do tej pory były im znane tylko z telewizji.

Marta Obrębska

Najnowsze komentarze