Edukacja i promocja zdrowia

25323200_1680251948709427_636022242_n


Drodzy Rodzice,

w związku z wysoką nieobecnością dzieci w naszej placówce i licznymi zachorowaniami na terenie całego Piaseczna, prosimy o przyprowadzanie zdrowych dzieci do żłobka oraz o dostarczanie zaświadczeń lekarskich po przebytej chorobie. Przyprowadzanie zdrowych dzieci do żłobka wpłynie na nierozprzestrzenianie się chorób zakaźnych, infekcji górnych dróg oddechowych oraz chorób wieku dziecięcego. Prosimy o obserwację dzieci a w przypadku zauważenia symptomów świadczących o chorobie zgłoszenia się do lekarza pediatry lub lekarza POZ.
Przesyłamy Państwu linki dotyczące chorób zakaźnych, infekcji dróg oddechowych i chorób wieku dziecięcego:
– http://pediatria.mp.pl/choroby/chorobyzakazne.html

http://www.medonet.pl/ciaza-i-dziecko/choroby-dzieciece,owsiki-u-dzieci—objawy–leczenie,artykul,1647161.html

Z poważaniem
Dyrekcja wraz z zespołem wychowawców

W przedszkolu systematycznie uczymy dzieci dbania o higienę osobistą i higienę otoczenia. Celem naszym jest nauczenie dzieci pamiętania o podstawowych czynnościach higienicznych mających wpływ na zapobieganie rozpowszechniania się wszelkiego rodzaju bakterii i wirusów.
Dlatego prosimy o:
1. Kontynuowanie podjętych działań przez personel przedszkola w zakresie nawyków higienicznych:
* prawidłowe i regularne mycie rąk
* regularne mycie zębów
2. Podpisywanie wszystkich rzeczy osobistych dziecka (pokazanie dziecku jego rzeczy osobistych)

3. Przynoszenie co tydzień czystej pościeli /prześcieradło, poszewka na poduszkę i kołdrę/ i czystych małych ręczników – podpisanych.

W celu zapewnienia komfortu związanego z pobytem dzieci w naszej placówce prosimy o dostarczenie zaświadczeń specjalistycznych dotyczących między innymi:
* katarów alergicznych (w innym przypadku uznajemy za objaw choroby)
* przedłużającego się kaszlu (w innym przypadku uznajemy jako objaw
chorobowy)
* alergii pokarmowych, które muszą być potwierdzone przez specjalistów (wówczas będziemy mogli przygotować odpowiednie posiłki dla dzieci)

W momencie otrzymania od państwa informacji dotyczącej wystąpienia infekcji czy choroby wieku dziecięcego, nasza placówka będzie mogła skuteczniej walczyć z ich roznoszeniem.

W najbliższym czasie na stronie internetowej przedszkola powstanie zakładka dotycząca profilaktyki i edukacji zdrowotnej realizowanej w naszej placówce.

Z poważaniem
Dyrekcja wraz z zespołem wychowawców


Najczęstsze choroby wieku dziecięcego:

http://www.swiat-zdrowia.pl/artykuly/choroby-wieku-dzieciecego-wirusy-ktore-lapia-nasze-pociechy

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/zdrowie-dziecka/dzieciece-choroby-zakazne-odra-ospa-wietrzna-swinka-rozyczka-szkarlaty_37767.html

http://pediatria.mp.pl/choroby/chorobyzakazne.html

http://portal.bioslone.pl/istota-chorob-infekcyjnych/choroby_wieku_dzieciecego

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-zakazne/wirusowe-choroby-zakazne-ospa-wietrzna-rozyczka-odra-swinka_33757.html