安i皻o Niepodleg這軼i

Z okazji 安i皻a Niepodleg這軼i zorganizowali鄉y w naszej szkole tradycyjny apel. W swoim przem闚ieniu Dyrektor Szko造 zach璚a do autentycznego prze篡cia tego dnia jako naszego 鈍i皻a, wskazywa na przyk豉d innych narod闚, kt鏎e flag narodow i dzie niepodleg這軼i obchodz niezwykle uroczy軼ie i rado郾ie.

Przygotowany wsp鏊nie przez uczni闚 szko造 podstawowej, gimnazjum i liceum program artystyczny pozwoli nam przypomnie sobie smutne dzieje Polak闚 pod zaborami, zako鎍zone triumfalnie odzyskaniem niepodleg這軼i w dniu 11 listopada 1918 roku. 如iewane przez m這dszych uczni闚 pie郾i, recytowana przez starszych poezja oraz komentarz historyczny kierowa造 nasz refleksj ku warto軼i, jak jest wolno嗆 i w豉sne pa雟two.

W tej podr騜y przez 123 lata zabor闚 towarzyszyli nam m.in. krytyk sarmackich zbytk闚 – Wac豉w Potocki, p豉cz帷y nad upadkiem Rzeczpospolitej – Franciszek Karpi雟ki, wieszcz narodowy – Adam Mickiewicz, t瘰kni帷y za krajem emigranci – Cyprian Kamil Norwid i Fryderyk Chopin i wreszcie – powracaj帷y z niewoli niemieckiej Komendant – J霩ef Pi連udski.

Podczas apelu odby這 si uroczyste og這szenie wynik闚 i wr璚zenie nagr鏚 laureatom Szkolnego Konkursu na Karykatur Nauczyciela. Na konkurs wp造n窸o ponad 30 prac, narysowanych przez reprezentant闚 wszystkich, obecnych w szkole, szczebli edukacji (od zer闚kowicz闚, po licealist闚).

Lista laureat闚:

Kategoria uczni闚 klas 0 - 3…………………………………….Ola Mania kl.3c

Kategoria uczni闚 klas 4 - 6…………………………………Filip M彗osa kl. 5a

Kategoria uczni闚 gimnazjum - liceum………………Agata Derwinis kl. 2 LO

Wystawa pokonkursowa cieszy豉 si ogromn popularno軼i zar闚no w鈔鏚 uczni闚, jak i nauczycieli oraz rodzic闚. Ju dzi mo積a 鄉ia這 powiedzie (w豉軼iwie napisa J), 瞠 w przysz造m roku zorganizujemy drug edycj Szkolnego Konkursu na Karykatur Nauczyciela.

Maciej M. Michalski

(pan od plastyki)