Akcja Sprzątanie świata – Polska 2021 r. w klasach 4-8

Podobnie jak ich młodsi koledzy, uczniowie klas 4-8 zostali zaproszeni do wzięcia udziału w tegorocznym finale Akcji Sprzątanie świata – Polska 2021. Ze względu na niesprzyjającą aurę ograniczyliśmy się do przeprowadzenia w budynku szkoły mini gry terenowej. Zadaniem uczniów było odpowiedzieć na 5 podchwytliwych pytań związanych z hasłem przewodnim akcji – “Myślę, więc nie śmiecę”. Ostatnie, szóste zadanie polegało na posprzątaniu swojej okolicy i wysłaniu do nauczycieli świetlicy zdjęcia potwierdzającego ten fakt.  Zwyciężczyniami gry zostały Oliwia Lis i Maria Szymańska z klasy 5a. Dziewczęta otrzymały pamiątkowe dyplomy i przyrodnicze upominki.  Choć kolejny,  29. finał akcji dopiero za rok, niestrudzenie zachęcamy uczniów do postawy ekologicznej na co dzień.

Wychowawczynie świetlicy: Justyna Kołakowska, Sylwia Zawadzka, Klaudia Plesiewicz