Dzień kropki na lekcjach informatyki

Na lekcjach informatyki włączyliśmy się w obchody Dnia Kropki. Uczniowie klasy pierwszej rysowali zwierzęta z kropek. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej mieli za zadanie wypisać jak najwięcej pomysłów na jedzenie, przedmioty, miejsca, zwierzęta i rośliny w kropki.
Uczniowie z klas od czwartej do ósmej mogli wyzwolić swoją kreatywność, gdyż Święto Kropki jest świętem zdolności i pasji. Ich zadaniem  było zrobienie pracy inspirowanej kropką. Powstały ciekawe rysunki, plakaty, kolaże, animacja z kropką w roli głównej oraz graficzna propozycja stylizacji z okazji Dnia Kropki. Zapraszam do obejrzenia prac 😊

 

Katarzyna Włodarczyk

Czytaj więcej

Pocztówka z wakacji

15 września br. rozstrzygnęliśmy świetlicowy konkurs „Pocztówka z wakacji”. Odjazdową nagrodę niespodziankę zdobył Kuba Tarczyński z klasy 3. Gratulujemy! Wszyscy uczniowie, którzy przysłali widokówki i wakacyjne pozdrowienia otrzymali od szkoły upominki. Bardzo Wam dziękujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu, która już czerwcu.

Wychowawczynie świetlicy: Sylwia Zawadzka i Justyna Kołakowska

 

Czytaj więcej

MY HOLIDAYS

Podczas pierwszych lekcji języka angielskiego uczniowie klas 0-3 mieli szansę wspominać najlepsze momenty wakacji poprzez rysunek i krótki opis najciekawszych chwil. Okazało się, że nasze wspomnienia czasem układają się w “puzzlową” całość! Dzielenie się radością przeżytych chwil wywołało uśmiech na wielu twarzach!

Magda Maleszyk, zespół anglistów

Czytaj więcej

Pożegnanie klas 8

Jakże smutno nam było żegnać uczniów klasy 8 w tym roku. Tyle wspólnych przeżyć, tyle wspomnień. Życzymy Wam abyście ZAGARNIALI ŻYCIE PEŁNYMI DŁOŃMI!

Inga Łoś-Elżanowska

Czytaj więcej

Wyjście do kina na film NOMADLAND

Żegnając się ze szkołą klasa 7 i 8 wybrały się do kina na film “NOMADLAND”. Film oskarowy okazał się strzałem w dziesiątkę. Poruszył serca naszej młodzieży i pobudził do myślenia. Warto bardziej mieć czy być? Po co pędzimy tak przez życie nie mając czasu na cieszenie się nim? Te i inne pytania każdy odbiorca tego filmu pewnie sobie zadał. Zapraszamy do pogłębienia tematu:
Inga Łoś-Elżanowska i Ewa Tomaszewska
Czytaj więcej

Spływ kajakowy klas 7 i 8

W ostatnią środę roku szkolnego klasy 7 i 8 wybrały się na spływ Pilicą. Nie dość, że pogoda nam dopisała, to jeszcze widoki mieliśmy piękne. Atmosfera, iście wakacyjna, udzieliła się wszystkim uczniom. Po trzygodzinnym wiosłowaniu z wielkim apetytem pochłonęliśmy kiełbaski smażone w ognisku. Było naprawdę przyjemnie i miło.

Inga Łoś-Elżanowska

Czytaj więcej

Talent Show

W ostatnim tygodniu zajęć szkolnych postanowiliśmy wyłonić największe talenty naszej szkoły. Okazało się, że w naszej szkole jest ich wiele! Obejrzeliśmy wspaniale występy akrobatyczne, taneczne, rysunkowe, wokalne, instrumentalne, a nawet odbył się pokaz budowli lego!
Byliśmy pod ogromnym wrażeniem naszych uczniów.
Jury wyłoniło zwycięzców i przyznało wyróżnienia:

Miejsce I
Szymon Nowakowski klasa IIa

Miejsce II
Michalina Fol klasa IIa

Miejsce III
Oliwia Tondryk klasa 0
Oraz
Karolina Celej klasa V

Wyróżnienia
Agnieszka i Sara Bzdyl klasa IV
Kaja Bzdyl klasa I

Karolina Tomala-Kuczara

Czytaj więcej

Egzamin na kartę rowerową

Rowerowy czerwiec w Szkole Marzeń zakończył się egzaminami na kartę rowerową. Podczas egzaminu teoretycznego Uczniowie wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych i pierwszej pomocy. Następnie udaliśmy się do Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Sołtyka w Warszawie, gdzie Dzieciaki wykazały się zdolnością płynnej jazdy na rowerze i umiejętnością wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.
Gratuluję wszystkim Uczniom, którym udało się pomyślnie zdać swój pierwszy w życiu egzamin uprawniający do poruszania się po drogach publicznych, życzę bezpiecznej jazdy!!!

Natalia Baszkiewicz

Czytaj więcej

Konkurs Piosenki Angielskiej

 08.06 mogliśmy posłuchać zmagań naszych uczniów z anglojęzycznymi piosenkami. W tym roku udało się zorganizować konkurs stacjonarnie. Jury  przyznało pierwsze miejsce Klaudii Suchożebrskiej za piosenkę „Cup Song”. Drugie miejsce wywalczył duet Dawid Hossain i Marcin Kulikowski z piosenką „Darkside” . Trzecie ex aequo: Piotr Piskorski „Heroes Tonight” i Oliwia Tondryk „Shallow”. Wyróżnienie otrzymała Natalia Wacięga „No Roots”. Serdecznie gratulujemy 🙂
Czytaj więcej

Farma Iluzji

W słoneczny wtorek, klasa IV odbyła wycieczkę do Farmy Iluzji. Wzięliśmy udział w wielu ciekawych eksperymentach, zrozumieliśmy na czym polega iluzja, odbyliśmy tez warsztaty dotyczące Starożytnego Egiptu. Nie zabrakło tez zabawy na karuzelach, parku linowym, wizyty w domu do góry nogami i oczywiście lodów ! To był fantastyczny dzień dla Naszej klasy 🙂

Karolina Tomala-Kuczara.

Czytaj więcej