Dzień Sportu

15 czerwca klasy 4 -8 wybrały się na Górki Szymona na Dzień sportu. Po drodze zjedlismy najpierw lody w Lodówce. Gdy dotarliśmy do celu od razu rozpoczął się nasz Dzień Sportu – Belgijka z panem Kostkiem, przeciągnie liny, gra w palanta. Niektórzy czytali książkę, ćwiczyli na siłowni plenerowej lub po prostu opalali się 🙂
Na zakończenie zjedliśmy pyszną pizzę. Wróciliśmy do szkoły w doskonałych humorach!

Ewa Tomaszewska

Czytaj więcej

Podchody na lekcji języka angielskiego

Piękna pogoda i chęć wyjścia mną dwór spowodowały, że klasa 2a wzięła udział w grze podchody. Zadania do wykonania pomogły powtórzyć słownictwo – zwierzęta, owoce, warzywa, piosenki, liczenie – dużo było do wykonania – ale zabawa przy tym najważniejsza 🙂
Kolejnego dnia klasa 1a również bawili się w podchody – pomagali koledzy i koleżanki z IV klasy! Dziękujemy 🙂

Ewa Tomaszewska
Karolina Tomala-Kuczara

Czytaj więcej

The World Is in Our Hands – projekt kl. 6a

Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie zgłębili wybrany przez siebie problem dotyczący ochrony środowiska i przygotowali prezentację,  w której podali konkretne sposoby radzenia sobie z danym zagrożeniem. Pracując w parach i grupach poćwiczyliśmy poznane w rozdziale piątym słownictwo i  dowiedzieliśmy się nie tylko o problemach, ale także o rozwiązaniach.  Świetnie!
Magda Maleszyk
Czytaj więcej

Wyjście do Teatru Piasku na przedstawienie MAŁY KSIĄŻĘ

1 czerwca w ramach świętowania Dnia Dziecka klasy 4-8 wybrały się do Teatru Piasku na niesamowicie oryginalną sztukę „ Mały książę”. Tłem do przedstawienia były obrazy malowane piaskiem. Prawdziwa uczta dla oczu!

Inga Łoś-Elżanowska

Czytaj więcej

Wyjazd do Kampinoskiego Parku Narodowego

Uczniowie klasy 4 i 5 po raz pierwszy zapoznali się ze słowem SKANSEN. Dzięki ciekawym opowieściom przewodnika młodzież dowiedziała się, jak dawniej wyglądało życie przeciętnego wieśniaka w zagrodzie kampinoskiej.

Inga Łoś-Elżanowska

Czytaj więcej

Religie świata – wycieczka klasy 4 i 5

Uczniowie klasy 4 i 5 poznali Warszawę od strony różnych religii. Młodzież zwiedziała cerkiew, synagogę, meczet i kościół ewangelicko-augsburski. Pytaniom nie było końca….

Czytaj więcej

Muzealne przeboje w Muzeum Narodowym 

24 maja klasa 6a miała okazję uczestniczyć w ciekawej lekcji muzealnej, która odbyła się w wielu salach muzeum. Na trasie zwiedzania była Galeria Sztuki Starożytnej – mumie, safkofagi, bogowie i herosi greccy,  wykopaliska z Faras w Sudanie prowadzone przez polskich archeologów,  Galeria Sztuki Średniowiecznej i Tryptyk Jerozolimski oraz Galeria Sztuki XIXwieku. Ostatnim akcentem była Galeria Wzornictwa Polskiego i ogromny sukces Polski na wystawie w Paryżu w 1925 r. Lekcja pokazała,  że uczniowie posiadają solidną wiedzę historyczną, którą mieli szansę pogłębić.
Magda Maleszyk,  wychowawca
Czytaj więcej

Mały Ignacy- Wielki konstruktor

Na zajęciach Kreatywny konstruktor uczniowie realizują swoje pomysły z moją jedynie techniczno-roboczą pomocą😊
Ignacy z klasy 1 ma głowę pełną pomysłów, bardzo kreatywne podejście, zręczne rączki i ogromne chęci do twórczej pracy. Wymyślił sobie statek na morzu, który zmierza w kierunku latarni morskiej. Miał do dyspozycji tekturki, papiery kreatywne, farbki, pastele i narzędzia w moich rękach czyli nożyk, gorący klej i wsparcie projektowe😁
Wyszedł wspaniały projekt, który mógłby być makietką do filmu o podróżnikach.
Brawo Ignasiu jestem dumna z Ciebie !
Pani Małgosia od plastyki.
Czytaj więcej

Spring Show w naszej szkole

11 maja wspólnie z klasami zero i pierwszymi z ul. Zielonej witaliśmy wiosnę naszym śpiewaniem w języku angielskim. Były występy każdej klasy zero i klasy pierwszej. Było słodko, kolorowo i oczywiście wiosennie. Najwięcej frajdy sprawiły na koniec bańki mydlane, które przy tej prawdziwie wiosennej pogodzie, puszczane były tonami! Tylko pozazdrościć…

Czytaj więcej

Wiosna, ach to Ty!

Wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny ogłosiłyśmy międzyszkolny konkurs literacko-fotograficzny “Wiosna, ach to TY!”, skierowany do uczniów klas 4-8. Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęcia dokumentującego przyrodę budzącą się do życia i zilustrowanie go tekstem w dowolnej formie literackiej. Laureatem konkursu został Bartłomiej Semeniuk, uczeń Szkoły Podstawowej imienia ks. Jana Twardowskiego w Chylicach. Podczas spotkania z panią Dyrektor, Anną Kubacką, Bartek otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę w postaci aparatu fotograficznego. W galerii szkolnego korytarza można podziwiać wyróżnioną pracę. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w konkursach szkolnych.

Justyna Kołakowska, Agata Ciompała

Czytaj więcej