4A9F8059-46E3-4784-9698-E804BB4730E8

20 listopada klasa 5A miała niezwykłą okazję zobaczyć cenne dzieła sztuki z Dalekiego Wschodu w Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Mało kto wie, że nasz król interesował się Krajem Kwitnącej Wiśni. Uczniowie mogli ujrzeć pokoje w stylu japońskim, piękne porcelanowe figurki przedstawiające smoki, przedmioty codziennego użytku z motywami wschodu oraz ryciny. Król czekał na te przedmioty bardzo długo, ponieważ dużo czasu zajęła realizacja zamówienia tych wszystkich oryginalnych rzeczy. Musiały one przypłynąć statkiem do naszego kraju, a trwało to ponad 3 lata…..Pani przewodnik opowiedziała nam jak naprawić porcelanowy kubek, co zrobić, kiedy szafa w naszym pokoju jest już niemodna i czemu w Japonii nie ucieka się na widok smoka.

Na koniec dzieci brały udział w warsztatach orgiami. Wykonanie żurawia jest bardzo skomplikowane i czasochłonne, ale wszyscy wykonali zadanie na 6. W drodze powrotnej nie zabrakło czasu na gorącą czekoladę i wymianę opinii na temat japońskich zbiorów muzeum.

Katarzyna Wojtała