Kot na medal. Prawdziwe historie bohaterskich kotów.

17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odbyły się w naszej szkole kocie warsztaty, połączone z czytaniem książki autorstwa Małgorzaty Kur pt. “Kot na medal.”
Uczniowie klas 0 i 1 uczestniczyli w przygotowanych dla nich atrakcjach: interaktywnej prezentacji, kocich zabawach i łamigłówkach językowych. Wykonali też okolicznościowe kocie medale. Ich starsi koledzy, uczniowie klasy 2 i 3, poznali kocie rasy i brali udział w quizie wiedzy o kotach. W ramach aktywności plastycznej wykonali przepiękne kociaki i zaprojektowali koci napis. Wszyscy z zapartym tchem słuchali historii o bohaterskich kotach: zagubionych i z trudem odnajdujących drogę do domu, ostrzegających przed pożarem czy ratujących porzucone na mrozie niemowlę. Chcących poznać jeszcze więcej fascynujących kocich przygód zapraszam do szkolnej biblioteki :), a wszystkich do obejrzenia galerii zdjęć.

Justyna Kołakowska