Nasza Szkoła beneficjentem programu Erasmus+

W latach 2019-2021 będziemy realizowali cele projektu pt: Music to all. Naszymi partnerami są szkoły z: Hiszpanii, Litwy, Chorwacji, Turcji oraz Rumunii.
W dniach 24-29 listopada 2019 r. odbyło się  pierwsze, robocze spotkanie organizacyjne nauczycieli. Gospodarzami spotkania była hiszpańska szkoła Colegio Público Lope de Vega w Leganés. W czasie pobytu w Hiszpanii wraz z nauczycielami wszystkich szkół zaplanowaliśmy szczegółowo pracę nad projektem, którego temat nawiązuje do tego, co łączy wszystkie narody, bez względu na to, jakim posługują się językiem i w której części Europy żyją. Muzyka, choć różne są jej oblicza, porusza każdego z nas i jako taka, staje się więc uniwersalnym środkiem komunikacji.

W czasie pobytu w Hiszpanii mieliśmy także okazję zwiedzić szereg kulturowych perełek, a pośród nich m.in.: zbudowany w I w. n. e. rzymski akwedukt oraz średniowieczny zamek Alcázar w Segowii (prawdopodobnie sam Walt Disney zainspirował się tym widokiem tworząc scenerię dla Śpiącej Królewny), wielokulturowe Toledo i Madryt, w którym byliśmy odbiorcami opery w teatrze Zarzuela.

Kolejne spotkania z udziałem Uczniów przewidziane są na rok szkolny 2020/2021.

Regulamin rekrutacji uczniów i formularz zgłoszeniowy

Regulamin konkursu na logo

Koordynator projektu,