Świetlica to miejsce, gdzie dzieci po zakończonych zajęciach, tj. w godz. 14.30 – 18.00 mogą w bezpiecznym i miłym otoczeniu spędzić czas pod opieką nauczyciela. To miejsce przyjazne, gdzie każde dziecko może tu wypocząć, zrelaksować się, odrobić pracę domową oraz zjeść posiłek. Dzieci mogą zawsze tu liczyć na uczestnictwo w różnego rodzaju zajęciach, rozwijających ich zainteresowania, zdolności manualne, plastyczne, muzyczne i ruchowe. Zajęcia te odbywają się w przestronnej sali z kącikiem do zabawy i nauki, a także auli, boisku i ogrodzie szkolnym.

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

Świetlica, będąca immanentnym elementem całej struktury szkoły, powinna realizować cele wynikające z ogólnego programu wychowawczo-dydaktycznego. Program świetlicy składa się z 10 odrębnych cyklów tematycznych, z których każdy realizowany będzie przez około 1 miesiąc. Zajęcia prowadzone w świetlicy podporządkowane zostaną stałemu, dziennemu harmonogramowi.

MIESIĄC CYKL TEMATYCZNY
Wrzesień Witaj szkoło
Październik Jesienne inspiracje
Listopad Gdy dorosnę będę…
Grudzień Szykujemy się do świąt
Styczeń Zima ach to Ty
Luty Kolorowy karnawał
Marzec Wiosna tuż, tuż…
Kwiecień Pisanki, kraszanki
Maj Kolorowy świat
Czerwiec Już za rogiem czają się wakacje

Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:30 do 18:00. Ramowy plan dnia świetlicy uwzględnia zarówno czas na zajęcia programowe (związane z poszczególnymi cyklami tematycznymi), zorganizowane oraz dowolne zajęcia na świeżym powietrzu, a także czas wolny wychowanków. Świetlica czynnie współpracuje z biblioteką szkolną oraz z nauczycielami prowadzącymi koła zainteresowań w celu umożliwienia dzieciom kreatywnego spędzania wolnego czasu.

Podstawowy PLAN DNIA w świetlicy :

14:30 – 15:15 :

Otwarcie świetlicy, czas na dowolne zabawy wychowanków / „odrabianki”

15:15 – 15:30 :

Podwieczorek

15:30 – 16:15 :

Zajęcia programowe (dla chętnych)

16:15 – 17:30 :

Zabawy ruchowe na dworze lub w sali gimnastycznej / dowolne zabawy wychowanków / zajęcia programowe (głównie manualno – plastyczne)

17:30 – 18:00 : dowolne gry i zabawy

Regulamin świetlicy