20zdrowo jem 8

W grudniu nastąpiła kolejna odsłona profilaktyki oraz edukacji zdrowotnej w naszej szkole. Klasy 5-7 na lekcjach biologii realizowały projekt „Zdrowe odżywianie – moje zdrowie na talerzu” . W ramach swych działań Uczniowie przygotowywali zdrowe przekąski wraz z przepisami, plakaty oraz wystąpienia na temat zasad zdrowego odżywiania i ogromnej roli jaką odgrywa nasz styl życia. Staraliśmy się odpowiedzieć na pytania: w jaki sposób należy dbać o prawidłowy rozwój mózgu oraz dlaczego tak bardzo ważny jest odpoczynek? Nawyki żywieniowe z dzieciństwa mają wpływ na późniejszy sposób doboru produktów spożywczych stanowiących podstawę diety człowieka dorosłego.Dzieci, które poznają zalety zbilansowanego odżywiania i wiedzą, jak świadomie wybierać produkty żywnościowe, będą w dorosłym życiu prowadzić zdrowy styl życia. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.