Samorząd Uczniowski jest jedną z organizacji, która wpływa na życie szkoły oraz jej wizerunek.
Rozwijanie samorządności wśród uczniów klas O-III powinno zajmować istotne miejsce w pracy każdej szkoły. Poprzez jej tworzenie rozwijamy postawę, wiedzę i umiejętności pozwalające kierować ludźmi w sposób demokratyczny.
Uczymy odpowiedzialności za rozwój wspólnoty, aktywności, pozwalającej świadomie kształtować otoczenie, a także umiejętności współpracy i szukania porozumienia w zespole, szacunku dla odmienności przekonań, otwartości, pozyskiwania sojuszników do wszelkiego rodzaju działań.
Uświadamiamy dzieciom, iż nie jesteśmy sami, funkcjonujemy w społeczności klasy, szkoły, miasta, państwa.

Samorząd Uczniowski realizuje także zadania zawarte w planie wychowawczym i profilaktycznym szkoły. Szczególnie zwraca uwagę na:

- Znajomość przez dzieci swoich praw i obowiązków
- Kształtowanie odpowiedzialności za podejmowane zadania
- Dbałość o mienie szkolne i bezpieczeństwo w szkole
- Przestrzeganie zasad kulturalnego zachowania w salach lekcyjnych, na korytarzach, na terenie szkoły i poza nią
- Tworzenie warunków do rozwoju samodzielności i samorządności uczniów po przez wyrabianie poczucia odpowiedzialności za podjęte samodzielnie zadania
- Tworzenie warunków indywidualnego i grupowego działania na rzecz innych
- Tworzenie silnej więzi między wszystkimi uczniami
- Podtrzymywanie tradycji

Wrzesień to miesiąc wyborów do Dużego Samorządu Uczniowskiego. Miło nam poinformować, że w skład Samorządu wchodzą :

Jagoda Dombrowska kl.5
Marcel Laczycki kl.5
Julka Świętonowska kl.5
Tymoteusz Kasparek kl.4
Ola i Patrycja Walendzik kl.4

Nasz Samorząd zabrał się z zapałem do pracy. Zaczynamy zbiórkę rzecz Fundacji „Psiaki Bedomniaki”. Uczniowie są pełni zapału i ciekawych pomysłów. To dopiero początek ich pracy na rzecz innych!

Opiekunowie Samorządu: Inga Łoś-Elżanowska i Monika Smorągiewicz