Piknik

Lubimy się bawić i integrować na świeżym powietrzu

Od lat, zwykle w maju lub czerwcu, społeczność „Szkoły Marzeń” – uczniowie, nauczyciele, rodzice, nasi absolwenci i przyjaciele – gromadzi się na pikniku rodzinnym.

Odbywa się on na terenie naszej szkoły w Jazgarzewszczyźnie, miejscu wymarzonym na imprezy na świeżym powietrzu. Na rozległym, zielonym terenie jest wystarczająco dużo przestrzeni na stoły dla wszystkich (a nieraz liczba uczestników zbliża się do 1000), scenę, boiska do gry w piłkę, plac zabaw oraz różnego rodzaju atrakcje dla najmłodszych, takie jak dmuchańce czy eurobungee.

Każdy piknik ma swój motyw przewodni, np. „Pieśni i tańce Świata”, „Wioska indiańska” czy „Kraje europejskie”. Nic więc dziwnego, że zgromadzeni nieraz bardziej przypominają Indian, Górali czy (prawie) profesjonalnych tancerzy niż nauczycieli, uczniów lub rodziców.

Amatorzy zdrowego stylu życia mają okazję zmierzyć się w meczu siatkówki czy piłki nożnej, potańczyć, a później uzupełnić straconą w ten sposób energię, jedząc bigos czy kiełbaskę z ogniska. Większość woli jednak biesiadować przy stołach, pielęgnując w ten sposób szkolne przyjaźnie.

Kto nie był na naszym pikniku, niech żałuje i natychmiast zarezerwuje czas na tegoroczną imprezę.