The author whose books I like – projekt klasy 7 TEKST

W ramach poszerzania wiedzy o świecie, na lekcjach języka angielskiego, uczniowie klasy 7 rozmawiali na temat autorów książek, które lubią czytać. Uczniowie prezentowali interesujące fakty dotyczące tych pisarzy jak również opowiadali o swojej ulubionej książce. Dowiedzieliśmy się, że Ernest Hemigway był bardzo kochliwy i miał cztery żony oraz że jego mama chciała aby koniecznie był dziewczynką zanim się urodził…
Lekcja była naprawdę interesująca!

Inga Łoś-Elżanowska

Czytaj więcej

Chemia organiczna

Sprawiedliwie trzeba było po świętach powtórzyć lekcje z pozostałymi klasami ósmymi. Ponownie więc pojawiło się zjawisko kontrakcji, problem mieszania cieczy i badanie gęstości. Ponownie pojawił się problem decyzji – jak mając możliwość zbadania trzech problemów upchnąć w pięciu próbach🤔 Ponownie również pojawił się problem sprzątania po doświadczeniach🤣
Cóż… Chemia to nie tylko nauka, ale i wychowanie i umiejętność zarządzania czasem 🧪

Czytaj więcej

Projekt klas 4

Klasy 4 miały w marcu okazję podsumować wiadomości związane z ciałem człowieka. Uczniowie w grupach przygotowali plakaty dotyczące poszczególnych układów, wyszukiwali ciekawostki, zachęcali kolegów do zgłębiania wiadomości na dotyczących danej części ciała.
Praca udała się znakomicie a prezentacja grup bardzo zainteresowała kolegów.
Agnieszka Karwasz
Czytaj więcej

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

4 kwietnia odbył się w naszej szkole KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ. Przygotowanie do takiego konkursu wymaga talentu, systematyczności i dobrej znajomości języka angielskiego. Repertuar śpiewających był bardzo zróżnicowany ale przeważały szlagiery aktualnie obowiązujące.

Miło nam poinformować, że MELANIA STEBNICKI wyśpiewała piosenką “Lovely” pierwsze miejsce. Tuż za nią, na drugim miejscu, TOLA ŁOŚ piosenką “Happier” podbiła serce publiczności. Wisienką na torcie, z piosenką Stinga, okazał się KSAWERY SUCHOŻEBRSKI.

Zwycięzcom gratulujemy!

Organizatorzy: Krystian Jędrzejczyk, Aleksandra Kowalczyk i Inga Łoś-Elżanowska

Czytaj więcej

Tydzień ortograficzny

Klasy 5c i 5d mają za sobą Tydzień ortograficzny. Lekcje języka polskiego wypełnione były różnorodnymi aktywnościami, którym przewodziły wszelkie „rz”, „ż”, „ó”, „h”… Tworzyliśmy „krajobrazy bez byków”, projektowaliśmy „ortodomy”, wymyślaliśmy „Historię Zucha Henia”, pisaliśmy wiersze… Okazuje się, że ortografię można utrwalać nawet biegając! Było dużo zabawy i śmiechu, ale przede wszystkim przez cały czas całkiem poważnie powtarzaliśmy zasady pisowni. Dyktanda nam teraz niestraszne!

Czytaj więcej

Stacja Erasmus+

W tym roku zawitali do nas goście z grupy Erasmus+ z Hiszpanii i Francji.
Przywitała ich dekoracja w stylu stacji, która stoi gdzieś na świecie i czeka na przyjezdnych.
Jest przyjazna dla gości, kolorowa, wesoła i młodzieńcza jak grupa, która akurat sie na niej zatrzymała.
Na młodzież czekały walizki z kolorowymi naklejkami, na których zostawili ślad swojego pobytu w tym miejscu. Imiona wszystkich wzbogaciły naszą dekorację i są piękną i wdzięczną pamiątką.
Szerokiej drogi Kochani !
Pani od Plastyki
Czytaj więcej

Alternatywne metody nauczania

A co by był gdyby zamiast na tablicy lub w książce pytania w czasie Present Simple budowało się z klocków? Sprawdziliśmy to w naszej szkole! Po testach w 6 i 8 klasie wcieliliśmy ten pomysł w życie w klasach 4-tych w ramach utrwalania materiału gramatycznego w dziale poświęconym obowiązkom domowym.
Najpierw przećwiczyliśmy wszystko na prostych przykładach, a na koniec dodaliśmy mały element rywalizacji, bo zadaniem uczniów było ułożenie jak najdłuższych pytań z użyciem  “do” lub “does”. Następnie każde zdanie było skrupulatnie zapisywane na specjalne karcie odpowiedzi.
Efekty były znakomite a i praca klasowa wypadła świetnie.

Grę opracował i przygotował – Filip Łopuski

Czytaj więcej

Pierwszy dzień wiosny w Mini City

Pali się! Pożar! Czyżby kolejna próbna ewakuacja? Ale gdzie jest Pan Dyrektor z megafonem?
Co tu robią strażacy? Wóz strażacki na sygnale zmierza wprost do kamienicy, która cała stanęła w ogniu. Mali strażacy uwijają się jak w ukropie, rozwijają węże, podłączają do pompy i już są gotowi aby ugasić płomienie Na szczęście realnego zagrożenia brak, to tylko zabawa i sprawdzian umiejętności współpracy potrzebnej w tym zawodzie.
21 marca uczniowie klas 6 tych odwiedzili Mini City – miasteczko, w Praskim Centrum Koneser, w którym mogli spróbować, jak to jest być strażakiem, chirurgiem, dziennikarzem, policjantem czy mechanikiem samochodowym. W sumie można było wypróbować po dwa z puli 13 dostępnych zawodów. Nauka przez zabawę, cóż może być lepszego? A trzeba przyznać, że wszystko wyglądało bardzo profesjonalnie: news room, studio telewizyjne i radiowe, a nawet sala operacyjna w szpitalu.
Zachęcamy do przejrzenia zdjęć, które najlepiej oddadzą atmosferę tego dnia.

Filip Łopuski

Czytaj więcej

Chemia organiczna w 8a

Na lekcji chemii sprawdziliśmy zjawisko kontrakcji, które obserwujemy podczas mieszania etanolu z wodą.

Udowodniliśmy sobie różnice między nasyconymi i nienasyconymi wyższymi kwasami karboksylowymi za pomocą wodnego roztworu manganianu (VII) potasu.

A, skoro już się przebraliśmy i zrobiliśmy bałagan w pracowni chemicznej, to poszliśmy na całość i sprawdziliśmy mieszanie się (i niemieszanie) etanolu, wody i oleju rzepakowego😁

Pracę 8a oceniam na 6, sprzątanie na 1, w efekcie końcowym 5 wylądowały w librusie 😉

Czytaj więcej

Wielkanocna lekcja techniki

Na ostatnich zajęciach techniki poczuliśmy klimat zbliżających się świąt Wielkiej Nocy. Tworzyliśmy zwariowane kurczaki, które mogą ozdobić wielkanocne stoły. Uczniowie bawili się wyśmienicie, a pracy towarzyszyła wiosenna energia. Zapraszam do obejrzenia galerii
Natalia Baszkiewicz
Czytaj więcej

Praca z drewnem na lekcjach techniki

Podczas lekcji techniki Uczniowie klas 5 omawiali właściwości i zastosowanie drewna. Poszerzyli swoją wiedzę na temat narzędzi niezbędnych do jego obróbki. Postawili pierwsze kroki w pracy z tym materiałem konstruując drewniane ramki na zdjęcia. W czasie wykonywania tego zadania musieli wykazać się dużą cierpliwością i precyzją. Zapraszam do obejrzenia galerii.
Natalia Baszkiewicz
Czytaj więcej

„Fair play”

Z okazji DRUGIEGO DNIA WIOSNY uczniowie klasy 5c i 5d wybrali się do Teatru Wam na sztukę „Fair play”.
Jest to sztuka nagrodzona przez Polski Komitet Olimpijski za szerzenie postawy fair play.
Musical w reżyserii Pawła Podgórskiego to opowieść o miłości, przyjaźni, tolerancji i samoakceptacji. To spektakl warty obejrzenia zwłaszcza przez dzieci, które my dorośli chcielibyśmy nauczyć jaką wartość ma relacja z drugim człowiekiem a nie… telefonem.
Polecamy!

Inga Łoś-Elżanowska

Czytaj więcej
Najnowsze komentarze
    Archiwa