Biblioteka

Regulamin biblioteki

RACHUNEK NA CELE BIBLIOTEKI:
41 1020 1055 0000 9502 0258 7525


25.03.2021 r.
Polecam nową serię popularnonaukową dla dzieci z klas 1-3. Są to książeczki historyczne. Bohaterem każdej z nich jest dziecko z określonej epoki, które oprowadza czytelnika po swoim świecie, pokazując, jak w danej epoce i miejscu wyglądało codzienne życie, dom, rodzina, moda, nauka, praca itd. Książki są ciekawie i przystępnie napisane, a do tego pięknie i bogato ilustrowane.


Kolejna autorka książek odwiedziła naszą Szkołę na zaproszenie biblioteki.
15.01.2019 r. spotkała się z uczniami klas 0-1 Elżbieta Czajka – autorka książeczek edukacyjnych, a konkretnie wierszy o różnych gatunkach ptaków. W książkach wiersze przeplatane są kolorowankami ptaków, a ich zdjęcia przedstawione są na okładkach – dzięki temu dzieci uczą się wizerunków poszczególnych gatunków.
Książeczki miały duże powodzenie wśród uczniów.
Pani Czajka przeczytała kilka wierszy (także o czajce), przeprowadziła pogadankę o ptakach, a na zakończenie – ciekawe warsztaty: wykonywanie ptaków z bibułek, papieru kolorowego, ścinków filcu i innych tkanin, tektury, barwnych piórek. Dzieci wykonały mnóstwo ptaków, wiele prac było naprawdę pięknych i dowodzących wielkiej wyobraźni wykonawców.

 


W bibliotece atmosfera zimowa. Oprócz tradycyjnych dekoracji i choinki – wystawka kilku naszych książek polsko- i angielskojęzycznych, związanych z tematyką zimy, Świętego Mikołaja i Świąt Bożego Narodzenia.

 


W Dąbrowski z neta (Copy)

Naszą Szkołę odwiedził 26 kwietnia 2018 roku na zaproszenie biblioteki Wojciech Dąbrowski – poeta, satyryk, piosenkarz, kompozytor melodii, wieloletni nauczyciel i dyrektor jednego z warszawskich gimnazjów.
W czasie spotkania z uczniami klas 7. oraz 2. i 3. Gimnazjum śpiewał piosenki własnego autorstwa, zarówno zabawne, jak też poważne, czasem sentymentalne, z muzyką własną oraz – jedną, poświęconą matce – napisaną do poloneza F. Chopina. Czytał też swoje wiersze, głównie humorystyczne.
Sporo opowiadał o swym aktywnym, kolorowym życiu. Jest synem krakowskiej aktorki, więc od dziecka obracał się w środowisku artystycznym. Nauczycielem został z zamiłowania i nigdy nie żałował swojego wyboru. Był współorganizatorem jednego z festiwali piosenki w Opolu. Obecnie prowadzi w Warszawie i Krakowie cykl imprez muzycznych pt. „Spotkania z piosenką – wspólne śpiewanie”, Festiwal Piosenki Retro oraz Muzyczny Kabaret Wojtka Dąbrowskiego.
Więcej można się dowiedzieć o naszym Gościu pod tym linkiem:
http://www.spotkaniazpiosenka.org/

Joanna Jankowska

 


15.02.2018 r.
W bibliotece pojawiło się kilka nowości.
Te na zdjęciu to nie wszystko, ale pozostałe będą wystawione wraz ze starszymi książkami na wystawce poradników do rękodzieła.
Zapraszam do wypożyczania.

Nowości (Copy)


mol_net

Od nowego roku w bibliotece naszej szkoły działa system MOL NET + dający możliwość poruszania się po katalogu księgozbioru w internecie, czyli wyszukiwania potrzebnych książek i sprawdzania, które z nich są dostępne, a które wypożyczone i do kiedy. Czytelnicy mają też dostęp do swoich kont i mogą rezerwować książki przez internet. Ponadto są mailowo powiadamiani przez system o zbliżającym się terminie zwrotu każdej książki oraz o karach za przetrzymania.

 


W bibliotece już są pierwsze tegoroczne nowości: nowe, rozpoczynające się serie poczytnych autorów, oraz stare serie uzupełnione o najnowsze tomy.


Zapraszamy młodych, zdolnych i ciekawych wszystkiego Uczniów klas 1-4 do czytania interesującej serii książek popularnonaukowych dla dzieci. Wszystkie tytuły są widoczne na zdjęciu.
Naukowe


27 kwietnia 2017 r. na zaproszenie biblioteki odwiedziła po raz drugi naszą szkołę pani Iwonna Buczkowska – autorka książki pt. “O Doboszu, drewnianym ludku, który mieszkał w ogródku”.
Pani I. Buczkowska jest autorką opowiadań i baśni dla dzieci, wierszy i słów piosenek (również dla dorosłych; niektóre śpiewa sama), wierszy i monologów satyrycznych (które sama wykonuje), a także librett sztuk muzycznych dla dzieci.
Spotkanie miało charakter literacko-muzyczny: były wiersze, piosenki, opowieści o Doboszu – bohaterze ostatniej książki pisarki; książkę można było zakupić i otrzymać autograf.

 


Oto nowości dla wszystkich:

seria ZIELNIK: Rośliny leśne, Drzewa i krzewy owocowe, Runo leśne;,
ciekawa książka o rozpoznawaniu drzew;
nauka rysowania mangi;
książki o polskich miastach i przewodniki turystyczne po Polsce;
uzupełnienia wcześniej kupowanych, popularnych serii dla dzieci i młodzieży;
nowe serie, w tym także OSOBLIWY DOM PANI PEREGRINE (książka niedawno sfilmowana).


 Zapraszam do biblioteki na trzeci już w tym semestrze kiermasz książek – tym razem Grupy Wydawniczej Publicat.

Dla Dorosłych jest kilka tytułów, w tym 3 Kasi Bosackiej dotyczące zdrowych diet, kilka innych książek kulinarnych oraz biografia Henryka Sienkiewicza.

Więcej jest książek dla dzieci w różnym wieku oraz młodzieży gimnazjalnej: bajki, nauka pisania, czytania, liczenia, poradniki (dobrych manier, rysowania, różnych robótek ręcznych), książki o zwierzętach, repetytoria z różnych przedmiotów, beletrystyka dziecięca.

Ceny bardzo niskie dla naszej Szkoły jako stałego klienta Publicatu.

Kiermasz potrwa do 6 lutego lub może kilka dni dłużej (w zależności od zainteresowania książkami).

Zapraszam serdecznie!


Zapraszamy na wystawkę książek do wypożyczenia:

fantastyka autorstwa włoskiego pisarza dziecięcego Pierdomenico Baccalario.
W naszej bibliotece posiadamy dwa cykle tego autora:
Sklepik Okamgnienie oraz Ulysses Moore.