Edycja 2022

Spring Show

Mimo że rok szkolny za pasem „Szkoła Marzeń” nie zwalnia tempa. By zaczarować aurę za oknami zespół nauczycieli języka angielskiego zorganizował II edycję konkursu piosenki angielskiej „Spring Show.”

Konkurs polegał na nagraniu przez podopiecznych piaseczyńskich przedszkoli oraz ich nauczycieli teledysku do wybranej piosenki o tematyce wiosennej, którego zwieńczeniem był koncert finałowy, zorganizowany w „Szkole Marzeń” na ul. Zielonej. Podczas tego koncertu uczestnicy mieli okazję obejrzeć wszystkie występy biorące udział w konkursie. Dodatkowym wsparciem dla małych artystów byli konferansjerzy, w osobach uczniów klas drugich: Poli, Melanii, Leny, Nikodema, Aleksa i Leona.

Głównymi celami konkursu było kształtowanie wśród najmłodszych wrażliwości na sztukę teatralną, motywowanie dzieci do nauki języka angielskiego w ciekawy i przyjemny sposób, rozwijanie zainteresowań i zdolności językowych i muzycznych oraz rozwijanie wyobraźni i samodzielności ruchowej. W trakcie finału, jury w składzie: p. Paulina Książek, p. Katarzyna Naruszewicz oraz p. Krystian Jędrzejczyk, oceniało występy dzieci w trzech kategoriach – językowej, muzycznej i teatralnej. Przy ocenie brane pod uwagę były: poziom językowy dzieci, wymowa i poprawność gramatyczna, dobór repertuaru, interpretacja utworu, choreografia, dykcja oraz ogólny wyraz estetyczno-artystyczny.

Do drugiej edycji konkursu przystąpiło 8 grup przedszkolnych, w kategorii 6-cio latków, z Józefosławia, Piaseczna i Konstancina-Jeziornej. Mamy przyjemność poinformować, że:

  • I miejsce zdobyła grupa „Liski” z przedszkola Radosnego, które przygotowały teledysk do piosenki Sing a Song of Flowers;
  • II miejsce zdobyła grupa „IV” z przedszkola nr 8, która przygotowała teledysk do piosenki Spring is Here;
  • III miejsce zdobyła grupa „Muzykanci” z przedszkola Kleks, która przygotowała piosenkę Rainbow Colors;

Przedszkola biorące udział w konkursie otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy, a wszyscy mali artyści przydatne upominki.

Gratulujemy zwycięzcom oraz nauczycielom i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

Organizatorki konkursu

Magdalena Materek-Jabłońska

Małgorzata Golec

 

Autor: Magdalena Orzełowska


SPRING SHOW – Regulamin II Międzyprzedszkolnego konkursu piosenki angielskiej

SPRING SHOW – baza piosenek

Zgłoszenie do II Międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej Spring Show

Zezwolenie na Publikowanie Wizerunku Dziecka – II Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej