Spotkanie autorskie z Jackiem Dubois

IMG_3743

13 maja naszą szkołę odwiedził jeden z najlepszych adwokatów i prawników w Polsce – Pan Jacek Dubois.  Spotkał się z uczniami klas 0-3, aby opowiedzieć o swojej pracy i najnowszej książce pt.: „Królewski skarb”. Dzięki anonimowemu darczyńcy dzieci otrzymały książki w prezencie.

Agnieszka Czernikowska

Czytaj więcej

Spotkanie z Panią Marią Marjańską- Czernik

DSC_0746 (Copy)

Szkoła Marzeń ma bogatą tradycję spotkań z interesującymi ludźmi. Tym razem uczniowie klas czwartych mieli okazję poznać autorkę i tłumacza książek dla dzieci – panią Marię Marjańską-Czernik. Pretekstem do spotkania było wydanie książki „Chłopiec i pies”, którą pani Maria przetłumaczyła z języka czeskiego.

W rozmowie z pisarką uczniowie dowiedzieli się, co się kryje pod niewinnie brzmiącym tytułem; jak brzmią fragmenty książek w oryginale; czy tłumaczenie jest dochodowym zajęciem oraz znaleźli odpowiedź na wiele innych nurtujących ich pytań. Sami też pochwalili się książkami, które lubią, czytają i które poruszają trudne tematy.

Tekst i fotografie – Filip Łopuski

 

Czytaj więcej

Spotkanie z Magdaleną Zarębską

P1200618

W Dniu Barbórki, czyli Święta Górników, 4 grudnia br. odwiedziła klasy trzecie pani Magdalena Zarębska – autorka książki pt. “Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali”.
Nikiszowiec to stara, górnicza dzielnica Katowic. Pisarka pochodzi z tego miasta – jest rodowitą ślązaczką, a jej książka napisana jest w dwóch językach: oficjalną polszczyzną oraz gwarą śląską.
W czasie spotkania uczniowie obejrzeli slajdy z Nikiszowca, usłyszeli opowieść o historii tej dzielnicy, poznali wierszyk o produktach otrzymywanych z węgla i zawierających węgiel (była to zabawa metodą dramy z użyciem rekwizytów), wysłuchali z płyty piosenki śpiewanej przez górnika gwarą śląską, poznali wiele słów z tej gwary, a także wysłuchali piosenki w gwarze kaszubskiej dla porównania. Działo się jeszcze wiele ciekawych rzeczy.
Spotkanie byłe świetnie poprowadzone i zgrane w czasie z tematyką aktualnie prowadzonych zajęć w klasach trzecich.

Joanna Jankowska

Czytaj więcej

Wizyta Mistrzów Parolimpijskich

SONY DSC

Spotkania z niepełnosprawnymi sportowcami są dla uczniów dobrą lekcją. Lekcją, podczas której mogą przekonać się, że dla wielu osób, zwłaszcza niepełnosprawnych, nie ma rzeczy niemożliwych, a determinacją, poświęceniem i wolą zwycięstwa można wiele osiągnąć.

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w takiej lekcji. Przyjechali do nas: Pan Stefan Makowski i Norbert Całka- wspaniali sportowcy, wielcy ludzie, którzy poświęcają swój czas, by spotkać się z młodymi ludźmi.

Fundacja “Akademia Integracji” wszystko co robi, opiera na zasadach wolontariatu i działalności non profit. Niemniej jednak można pomóc fundacji wpłacając darowiznę z dopiskiem “na cele statutowe” na konto: 96114020040000320274891202 Pieniądze pozwolą fundacji na jeszcze szersze działanie oraz dotarcie do szkół położonych w odległych obszarach Polski.

Aleksandra Baniewicz, Grażyna Malczyk

Czytaj więcej

Szymon Bobrowski – aktor teatralny i filmowy

Czytaj więcej

Daniel Olbrychski – aktor teatralny i filmowy

Czytaj więcej

Liliana Bardijewska – pisarka dla młodszych dzieci, autorka przedstawień teatralnych

Czytaj więcej

Piotr Kraśko – prezenter i dziennikarz telewizyjny

Czytaj więcej

Grzegorz Karasiński – geofizyk Polskiej Akademii Nauk

Czytaj więcej

Mirosław Hermaszewski – kosmonauta i generał Wojska Polskiego

Czytaj więcej

Arkady Fiedler – podróżnik, autor książek

Czytaj więcej

Bohdan Butenko – ilustrator i grafik

Czytaj więcej
Najnowsze komentarze
    Archiwa