“Winnie the Pooh”

zdjęcie 2

Po omówieniu lektury na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej, uczniowie klas drugich mieli okazję poznać przygody “Kubusia Puchatka” w oryginalnej wersji po angielsku. Na zakończenie stworzyli swoje książeczki w których napisali i namalowali swoich ulubionych bohaterów ze Stumilowego Lasu.

Bal Walentynkowo- Karnawałowy

16 lutego w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy, którego motywem przewodnim były bajki. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością w przygotowaniu swoich strojów. Podczas balu uczniowie uczestniczyli w wielu konkursach i zabawach karnawałowych przygotowanych przez zespół nauczycieli języka angielskiego i wychowawców świetlicy. Wszyscy bawiliśmy się doskonale i już z niecierpliwością czekamy na kolejny bal, który odbędzie się już za rok. Oto krótki fotoreportaż.

Spotkanie z Tomaszem Trojanowskim i Niką Jaworowską

25 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z Tomaszem Trojanowskim, autorem wielu książek dla dzieci i z ilustratorką Niką Jaworowską. Goście opowiadali między innymi o tym, jak zaczęła się ich przygoda z książką, malarstwem i skąd czerpać pomysły na tworzenie nowych opowiadań oraz ilustracji. Pod koniec spotkania dzieci mogły otrzymać dedykację z autografem gości.

Turniej piłki nożnej

52 Turniej Piłki Nożnej „Gramy o złotą Piłkę” – zakończony
Choć tak naprawdę turniej trwa dalej a jego finał zaplanowany jest na 28 maja 2012 roku na stadionie Legii, gdzie będzie można zobaczyć miedzy innymi naszego reprezentacyjnego bramkarza Jerzego Dudka, to dla chłopców ze „Szkoły Marzeń” już się zakończył. Uczniowie naszej szkoły tworzący drużynę o nazwie DREAM TEAM ONE dotarli jednak aż do ćwierćfinału drugiej fazy rozgrywek co wstydu im nie przynosi a wręcz przeciwnie. Biorąc pod uwagę fakt, że był to debiut Naszych uczniów w tych rozgrywkach, to wypadł on okazale.
Po awansie z grupy…

Dzień Europejski

W dniu 17 maja 2012 r. w klasach 0 – 3 obchodziliśmy już tradycyjnie Dzień Europejski.
Uroczystość przygotowali uczniowie Omnibusa humanistycznego i MSU. Opowiedzieliśmy naszym gościom bajkę o Unii Europejskiej, a potem zaprosiliśmy ich do wspólnej zabawy „Podróżujemy dziecięcym szlakiem po krajach UE”. Dzięki tej „podróży” dzieci mogły dowiedzieć się np. skąd pochodzi Kubuś Puchatek, a skąd Pinokio. Występ został zilustrowany prezentacją multimedialną. Świetnie się wszyscy bawiliśmy. Nawet Pan Dyrektor śpiewał razem z nami piosenkę „Jedzie pociąg z daleka”. Nie zabrakło również akcentów p…

Mini Talent Show 2

W maju uczniowie klas drugich po raz drugi wzięli udział w projekcie Mini Talent Show, gdzie mieli możliwość zaprezentowania swoich nieprzeciętnych umiejętności i zainteresowań.

Oto nasze gwiazdy 😉


WYBIERZ: 1997-2006 2006-2007 2007-2008 2008-2009 2009-2010 2010-2011 2011-2012 2012-2013 2013-2014