ZIELONO MI

Radosnym pozdrowieniem i zielonością strojów społeczność naszej szkoły – Pan Dyrektor, nauczyciele, uczniowie – próbowała ośmielić Wiosnę, która, mamy taką nadzieję, stoi tuż za progiem…

Fashion week

12 marca klasy szóste przedstawiły projekt pt. “Fashion Show”. Polegał on na tym, że dzieci zostały dobrane w pary ; jedna osoba występowała w roli modela, a druga opisywała w co ubrany był model/modelka. Opis musiał być szczegółowy i zawierać jak najwięcej przymiotników opisujących każdą cześć garderoby.
Pary miały też za zadanie wymyślić nazwę projektanta lub firmy odzieżowej. Był to oryginalny pomysł na naukę poprzez dobrą zabawę, podczas której dzieci wykazały się dużą kreatywnością i zaangażowaniem.
Przez chwilę poczuliśmy się jak na Fashion Week w Paryżu :).

Justyna Gondek, …

Roztańczeni z mazowszem

3 kwietnia wszystkie klasy czwarte wyruszyły na wycieczkę do Matecznika Mazowsze w Otrębusach.
Na miejscu mieliśmy okazję obejrzeć pałac ( starą siedzibę Mazowsza), pamiątki zgromadzone przez zespół w czasie zagranicznych podróży, a także nową siedzibę z przepiękną, nowoczesną salą koncertową. Zachwycaliśmy się strojami z różnych regionów polski (jest ich tak wiele, że nie wszystkie mieściły się na ekspozycji).
Dzięki Pani Ewelinie – tancerce zespołu – mogliśmy się poczuć jak prawdziwi Mazowszanie – tańczyliśmy poloneza z figurami, dowiedzieliśmy się co to „krzesany” w krakowiaku i wiemy, …

Zawody pływackie

12 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konstancińskiej lidze pływackiej. Zawody stały na wysokim poziomie ze względu na liczną obsadę ze szkół z regionu.
Każdy z naszych sportowców wykazał się dużym zaangażowaniem i wolą walki. Większość młodych pływaków z każdego rocznika plasowało się w pierwszej czwórce, z czego jestem bardzo dumny. Szkołę reprezentowali uczniowie ze szklonej sekcji pływackiej: Natalia Józefara, Justyna Hołownia –Malinowska, Piotr Kisiel, Mateusz Dulniak, Klementyna Tatarska, Martyna Nałęcz, Przemek Piasko, Zosia Roguska, Zosia Burak.

Gratulujemy i życzymy…

Turniej piłki nożnej

18 kwietnia 2012 roku o godzinie 9:00 dziesięciu „gladiatorów piłki nożnej” ze „Szkoły Marzeń” przystąpiło do turnieju eliminacyjnego do Międzyszkolnych Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody zostały rozegrane na nowowybudowanym boisku Orlik przy obiekcie GOSiR-u Piaseczno przy ul. Sikorskiego.
Już przed rozpoczęciem rozgrywek nasi zawodnicy wiedzieli, iż o awans nie będzie łatwo, bowiem rywalizacja w Piasecznie jest niezwykle trudna, gdyż zespoły, które wygrywają eliminacje docierają zawsze do ostatniego etapu turnieju. Mimo to Nasi chłopcy byli bardzo bojowo nastawieni. Tak samo t…

Lekcja przyrody na żywo

24 kwietnia uczniowie klas V wzięli udział w lekcji na żywo, której tematem były BEZKRĘGOWCE : ślimaki, pająki, wije…

Edyta Kamińska


WYBIERZ: 1997-2006 2006-2007 2007-2008 2008-2009 2009-2010 2010-2011 2011-2012 2012-2013 2013-2014