klasy 4-8

Podsumowanie I semestru roku szkolnego  2023/2024

 

  1. F. Łopuski – j. angielski

Saskia B  zakwalifikowała się do  2 etapu Olimpiady Juniorów z Języka Angielskiego

Antonina G 8a, Saskia B 8a, Ksenia K 8c awans do 3. etapu (finałowego) Konkursu Kuratoryjnego z Języka Angielskiego.

  1. B. Chodkiewicz – j. polski

Laureatka Konkursu Ortograficznego

Naomi V  klasa 4b.

  1. M. Greś – Cieślak – j. francuski

Piotr R  z 8a przeszedł do etapu rejonowego z konkursu przedmiotowego z języka francuskiego.

  1. A. Grzęda – chemia

Szymon R 8c przeszedł do etapu rejonowego konkursu przedmiotowego  z chemii.

  1. K. Ruszkowska – historia

Do trzeciego  ( wojewódzkiego ) etapu  konkursu Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego, od konfederacji barskiej do Powstania Styczniowego zakwalifikowali się :

Mikołaj Sz  8a

Michał M 7b

Na  drugim etapie konkurs zakończyli  Kajetan L  8b oraz Maja S 7b

  1. K. Ruszkowska – WOS

Konkurs kuratoryjny Społeczeństwo obywatelskie – do drugiego etapu przeszli:

Antonina G, 8a

Leon W, 8b

Marcel S 8b

  1. Ł. Malinowski -filozofia

1.Uczniowie zakwalifikowani do etapu rejonowego kuratoryjnego konkurs filozoficznego „W drodze ku mądrości”

Maja S , Tola Ł z 7b , Antonina G z 8a

  1. D. Strzyżewska – biologia/przyroda

1.Uczniowie zakwalifikowani do etapu rejonowego kuratoryjnego konkursu o zdrowiu „Higieja”:

Anna W klasa 8b

Pola E klasa 6c

Benedykt R klasa 6c

  1. Drużyna reprezentantów w organizowanym przez naszą szkołę wojewódzkim konkursie, mistrzostwach z umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej „Cenne życie mam, więc pierwszą pomoc znam”:

Maja Sz 8a

Alicja O  8b

Gustaw Cz 8a

  1. Uczniowie reprezentujący szkołę w etapie powiatowym ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Marta Paszyńska kl.6d

Pola E kl.6c

Benedykt R kl.6c

 

  1. Reprezentanci szkoły w ogólnopolskim konkursie „Trzymaj formę!”

Nina O  klasa 6d

Marta P 6d

Pola E klasa 6c

Natalia J klasa 6c

Benedykt R klasa 6c

 

  1. Klub Młodego Odkrywcy „Eksploratorzy przyrody” uzyskał tytuł laureata konkursu „Razem dla lepszej przyszłości” i nagrodę finansową 4680 zł na realizację projektu „Z nauką w świat”, szczególne wyróżnienie dla klubowiczów, którzy uczestniczą w zajęciach, piknikach naukowych, zjazdach, czy forach naukowych i dzielnie prezentują szerokiej publiczności: nauczycielom, edukatorom, mieszkańcom Warszawy i okolic działania naszego klubu!

Ignacy S

Leon Z

Hanna B

Natalia J

Pola E

Nina O

Maria D

Aleksandra B

Lena G

Hania G

Oliwia G

Melania O

Liliana Sz

Daniela Sz

Natalia W

Zuzanna Z

Blanka W

Ania Z

Jan W

Maja J

Konkurs zagadek diagramowych – p. E. Rudnicka

Lista uczniów zakwalifikowanych do zawodów finałowych konkursu zagadek diagramowych:

  1. Aleksander Z 4a
  2. Hanna B 5d
  3. Maria D 6a
  4. Magdalena J 6b
  5. Michał M 7b

UCZNIOWIE Z NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ I WZOROWYM ZACHOWANIEM

na poziomie klas 4

Olga S, Aleksander  Z z kl. 4a

Antonina B,  Zofia S, Julian Z z kl. 4d

na poziomie kl. 5

Helena P z kl. 5b

Na poziomie kl. 6

Magdalena Jz kl. 6b

Na poziomie kl. 7

Kinga L  z kl. 7a – Uczennica otrzymała szkolne stypendium naukowe Dyrektora Szkoły

Na poziomie kl. 8

Antonina G z kl. 8 – Uczennica otrzymała szkolne  stypendium  naukowe Dyrektora Szkoły

Klasy z najwyższą średnią:

4d – 5,59

5d – 5,45

6c – 5,39

7b – 4,88

8a – 4,99

 

 


Sukces naszych tenisistek stołowych !
Reprezentujące nasze liceum Helena Brzeska i Antonina Radziewicz wygrały Mistrzostwa Gminy Piaseczno w tenisie stołowym.

Gratulacje !


Nasi laureaci prestiżowych konkursów

Jan Lubaczewski z kl. 8b został laureatem Olimpiady Języka Angielskiego dla Juniorów. Janka szykowała do konkursu Pani Barbara Pietrus.

Stanisław Kaczyński z kl. 8c i Zuzanna Zawadzka z kl. 8a wywalczyli tytuły laureatów konkursu przedmiotowego z filozofii W drodze ku mądrości. Uczniowie są wychowankami Pana Dr. Łukasza Malinowskiego.

Laureatami XXVII edycji Konkursu Historycznego Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia zostali Antoni Kalinowski z kl. 7c oraz Stanisław Kaczyński z kl. 8c. Uczniów przygotowała do konkursu Pani Kaja Ruszkowska.

Serdecznie gratuluję młodym pasjonatom oraz ich nauczycielom!

Kazimierz Stankiewicz


Laureat konkursu j. angielskiego

Jan Lubaczewski z kl. 8b został laureatem przedmiotowego konkursu j. angielskiego. Do konkursu ucznia przygotowała Pani Barbara Pietrus.

Serdecznie gratuluję Jankowi i Pani Pietrus sukcesu!

Kazimierz Stankiewicz
Dyrektor szkoły


APEL DLA KLAS 4-8 – PODSUMOWANIE OSIĄGNIĘĆ W I PÓŁROCZU

7 marca odbył się apel dla klas 4-8 podsumowujący osiągnięcia uczniów i klas w I półroczu roku szkolnego 2021/2022. Wyróżnieni zostali uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach przedmiotowych oraz ci, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Najlepsi otrzymali nagrody z rąk pana dyrektora. Lista nagrodzonych była długa. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Słodkie niespodzianki otrzymały także klasy, które uzyskały najwyższe średnie ocen na poziomie.

Oto lista nagrodzonych:

Sukcesy indywidualne:

HISTORIA:

  • Maciej Sztrauch 8b –  zakwalifikował się do II etapu konkursu kuratoryjnego z historii.
  • Jakub Libiszewski 8e – zakwalifikował się do II etapu konkursu kuratoryjnego z historii.
  • Stanisław Kaczyński 8c – zakwalifikował się do III ostatniego etapu KONKURSU „LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO”
  • Antoni Kalinowski 7 c – zakwalifikował się do III ostatniego etapu KONKURSU „LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO”

JĘZYK ANGIELSKI

  • Jan Lubaczewski 8b :

1) zakwalifikował się do ostatniego wojewódzkiego etapu  Kuratoryjnego Konkursu  Języka Angielskiego

2) zakwalifikował się do III części II etapu  ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów OJAJ

3) zakwalifikował się do II etapu Konkursu Lingwistycznego z Języka Angielskiego

4) zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Czasowników Nieregularnych

5) zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Kolokacji

6) zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Czasowników Frazowych

  • Krystyna Pryzmont 8b
  • zakwalifikowała się do II etapu Konkursu Lingwistycznego z Języka Angielskiego
  • zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Kolokacji
  • zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Czasowników Frazowych
  • Saskia Budelot 6a – zakwalifikowała się do II etapu Konkursu Lingwistycznego z Języka Angielskiego
  • Kinga Lewandowska 5a – zakwalifikowała się do II etapu Konkursu Lingwistycznego z Języka Angielskiego
  • Dąbrowska Klara 8c – zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Czasowników Nieregularnych
  • Kaczyńska Judyta 7b
  • zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Czasowników Nieregularnych
  • zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Kolokacji
  • zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii
  • zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych

 

  • Kaczyński Stanisław 8c
  • zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Czasowników Nieregularnych
  • zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Kolokacji
  • zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii
  • zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych

 

  • Kobus Maja 8d  – zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Czasowników Nieregularnych
  • Modzelewska Lena 8d

1)zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Czasowników Nieregularnych

2) zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Czasowników Frazowych

  • Siatkowski Aleksander 7d
  • zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Czasowników Nieregularnych
  • zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Czasowników Frazowych
  • zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii
  • zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych
  • Szczotka Mateusz 8c

1)zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Czasowników Nieregularnych

2) zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Czasowników Frazowych 3) zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie

4) zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Pisarzach Anglojęzycznych

 

  • Wdowczyk Agnieszka 8b – zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Czasowników Nieregularnych
  • Żak Maksymilian 8e – zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Czasowników Nieregularnych
  • Cyborowska Antonina 8e – zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Czasowników Frazowych
  • Kulik Kaja 7d – zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Czasowników Frazowych
  • Machim Remigiusz 8b  – zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Czasowników Frazowych
  • Rudek Wiktoria 7d  – zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Czasowników Frazowych
  • Wolny Adrianna 8c – zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Czasowników Frazowych
  • Żak Zofia 8e – zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Czasowników Frazowych
  • Marcelina Świerczyńska 8d – zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Angielskich Wyrażeń Idiomatycznych

 

JĘZYK NIEMIECKI

  • Judyta Kaczyńska 7b
  • uzyskała tytuł laureata Międzynarodowego Konkursu Lingwistycznego Języka Niemieckiego
  • uzyskała tytuł laureatami Międzynarodowego Konkursu Języka Niemieckiego Landeskunde Deutschland/ Österreich
  • Aleksander Siatkowski 7d
  • uzyskał tytuł laureata Międzynarodowego Konkursu Lingwistycznego Języka Niemieckiego .
  • uzyskał tytuł laureata Międzynarodowego Konkursu Języka Niemieckiego Landeskunde Deutschland/ Österreich
  • Stanisław Kaczyński 8c – uzyskał tytuł laureata Międzynarodowego Konkursu Języka Niemieckiego Landeskunde Deutschland/ Österreich
  • Martyna Wolska 8b – zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego Języka Niemieckiego.

MATEMATYKA

  • Mateusz Szczotka 8c – awansował do drugiego etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów .

KONKURS FILOZOFICZNY

  • Zuzanna Zawadzka 8a – zakwalifikowała się do etapu finałowego konkursu filozoficznego „W drodze ku Mądrości”
  • Stanisław Kaczyński 8c – zakwalifikował się do etapu finałowego konkursu filozoficznego „W drodze ku Mądrości”

 

OLIMPIADA MITOLOGICZNA

  • Antonina Grobelna 6a – uzyskała tytuł Laureata  Olimpiady Mitologicznej

BIOLOGIA

  • Lena Staniszewska 8e – zakwalifikowała się do II etapu kuratoryjnego konkursu o zdrowiu Higieja
  • Wiktoria Rudek 7d – zakwalifikowała się do II etapu kuratoryjnego konkursu o zdrowiu Higieja

DRUGI JĘZYK OBCY 

  • Marcel Pisarski 4c – wygrał Szkolny Konkurs Wiedzy o Francji, Hiszpanii i Niemczech na poziomie klas czwartych
  • Tola Łoś 5b – wygrała Szkolny Konkurs Wiedzy o Francji, Hiszpanii i Niemczech na poziomie klas piątych
  • Gustaw Czekański 6a – wygrał Szkolny Konkurs Wiedzy o Francji, Hiszpanii i Niemczech na poziomie klas szóstych
  • Wiktoria Rudek 7d – wygrała Szkolny Konkurs Wiedzy o Francji, Hiszpanii i Niemczech na poziomie klas siódmych
  • Aleksander Siatkowski 7d – wygrał Szkolny Konkurs Wiedzy o Francji, Hiszpanii i Niemczech na poziomie klas siódmych
  • Zofia Wesołowska 7a – wygrała Szkolny Konkurs Wiedzy o Francji, Hiszpanii i Niemczech na poziomie klas siódmych
  • Maksymilian Żak 8e – wygrał Szkolny Konkurs Wiedzy o Francji, Hiszpanii i Niemczech na poziomie klas ósmych

 

UCZNIOWIE Z NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ I WZOROWYM ZACHOWANIEM:

NA POZIOMIE KLAS 4 – POLA ESCAFFRE 4C; NATALIA JĘDRZEJEWSKA 4C– 5,93

NA POZIOMIE  KLAS  5- KINGA LEWANDOWSKA 5A;  MARTA SIDORZAK 5B –  6,00

NA POZIOMIE KLAS 6 –MARTYNA SZCZEPAŃSKA 5,86

NA POZIOMIE KLAS 7 – JUDYTA KACZYŃSKA 7B – 6,0 STYPENDYSTKA

NA POZIOMIE KLAS 8 – STANISŁAW KACZYŃSKI 8C; MAJA KOBUS 8D – 6,0 – STYPENDYŚCI

 

Sukcesy klasowe:

  • Szkolny Konkurs „Zdrowo jem!” – zwyciężyła klasa 7b, wyróżnienia dla klas: : 6b, 7d, 8b, 8c, 8d.
  • Szkolny konkurs na najbardziej zadbaną salę lekcyjną:

I miejsce – klasa 6a

II miejsce – klasa 7b

III miejsce – klasa 7c

KLASY Z NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ:

NA POZIOMIE KLAS  4-4C – 5,47

NA POZIOMIE KLAS 5 –5B –  5,19

NA POZIOMIE KLAS 6 – 6A – 5,23

NA POZIOMIE KLAS 7 – 7D – 4,84

NA POZIOMIE KLAS 8- 8C – 5,13


[pdf2]Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2015/16[/pdf2]

 

Nasi uczniowie – w finale konkursu historycznego

Ryszard Markowski z klasy 6 naszej szkoły podstawowej oraz Antoni Kania z klasy 3 naszego gimnazjum zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Konkursu Historycznego “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”.

Uczniom oraz ich Paniom Nauczycielkom – Kai Surman i Kamili Faszczy – gratuluję sukcesu i życzę powodzenia w finale.

Kazimierz Stankiewicz

 

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej najwyższe miejsce i tytuł laureata zdobył PIOTR WASZAK z klasy IV a.
Laureatami konkursu zostali także:
Jagoda Duszkiewicz
Agata Olszewska
Mateusz Haftarczyk
Kalina Kaliszczak
Julia Mirosław
Karolina Hołownia-Malinowska

Patrycja Krysiak Kropińska z klasy VI c i Maja Anuszewska z klasy VI a zakwalifikowały się do III etapu (wojewódzkiego) przedmiotowych konkursów kuratoryjnych (Patrycja z przyrody, Maja – język polski).

Z okazji Halloween uczniowie mieli napisać straszną historię, która
miał już swój początek, a do tego nie mogła pojawić się ani jedna kropla
krwi, ani broń palna…trudne zadanie! Nasi uczniowie mają jednak
ogromną wyobraźnię oraz talent plastyczny i powstały naprawdę ciekawe
historie z dreszczykiem. Niestety zwycięzca może być tylko jeden, a
wyróżnionych aż trzech.
Zwycięzcą Spooky Story 2013 została:
Maja Kazimierczyk z klasy 5b (po przeczytaniu tej historii trudno było
zasnąć;))
wyróżnienia poszły do:
Natalii Stępień z klasy 4d oraz do Mateusza Pruchnika z klasy 4c.

W Międzyszkolnym Konkursie Poezji Angielskiej w kategorii klas 4-6, drugie miejsce zajęła Hania Kolasińska, 3 miejsce przypadło Jasiowi Tarczyńskiemu, a Kalinka Kaliszczak została wyróżniona.

Certyfikaty Cambridge Movers (British Council)rozdane. Nasi uczniowie
znali już wyniki-wszyscy zdali!!!! ale nie mogli się doczekać dyplomów.
Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. A oto Nasi
„dyplomowani ” uczestnicy:
Miłosz Pruchnik, Mateusz Pruchnik, Natalia Krupa, Antonina Wołowska, Gabriela Zawada, Kinga Głódź, Natalia Stępień, Mikołaj Adamowicz, Patrycja Kudra, Nina Wysokińska, Nadia Szczerba, Emilia Górzyńska, Maria Grzebyk, Mikołaj Stasiak, Simon Szczepanik, Agata Chrzanowska, Wiktoria Trzebiatowska, Zuzanna Głazek, Natan Lalik, Krzysztof Niedziela, Filip Niski, Patrycja Rukowiecka, Barbara Bąk, Maja Kurpisz, Zofia Ratajczyk, Jakub Kuwałek, Weronika Kopciuch, Magdalena Gromek, Maksymilian Rechnio, Ignacy Kubiak, Weronika Głuchowska, Julia Malinowska, Ewa Golubińska, Anna Kierzyńska, Oskar Sługocki, Dominika Morawska, Julia Staszczuk, Marcelina Kotylak, Julia Olczak, Juliusz Sekuła, Tolis Papanikolaou

Nagrodę w wakacyjnym konkursie fotograficznym otrzymała ANIA JURGA z klasy VI a.

KONKURSY KURATORYJNE, OGÓLNOPOLSKIE, MIĘDZYSZKOLNE, OLIMPIADY:

JĘZYK POLSKI

3 uczennice zostały wyróżnione w I Międzynarodowym Konkursie Młodych Poetów o
Statuetkę Szklanego Pióra, organizowanym przez Redakcję czasopisma „Głos
Polskiej Kultury” w Birmingham oraz International Polish Artists
Association (IPPA) z siedzibą w Londynie.
W Konkursie wzięło udział kilkuset młodych twórców z całego świata,
przysłali kilka tysięcy wierszy. A wśród nich nasze Uczennice:
Pola Saganek z kl. 4 c – wyróżnienie (było ich tylko 50 na świecie)
oraz Zofia Burak z kl. 6 a – wejście na podium Finalistów, Pierwsza Piątka!!!

W Omnibusie Humanistycznym edycja 2013 sukces, z wynikiem bardzo dobrym, odniosły:
Pola Saganek
Kinga Turczyńska
Gabriela Chojecka
Dominika Węgierek

Wynik dobry uzyskali:
Ryszard Markowski
Anna Rucińska
Adrian Abramczyk
Ivo Bancevic
Ignacy Ciszewski
Jan Francik
Julia Mirosław
Jagoda Duszkiewicz
Kalina Woźniak
Piotr Kisiel
Barbara Sancewicz
Maja Anuszewska
Maja Karwacka
Weronika Markiewicz

Laureatami Konkursu Literackiego edycja 2013, którego patronem medialnym było Wydawnictwo G+J oraz National Geographic, zostały:

1. Aleksandra Jeziorska
2. Jagoda Duszkiewicz
3. Maja Anuszewska
4. Zofia Burak
5. Wiktoria Grabowska

W międzyszkolnym konkursie literackim pod hasłem „Muzyka jest w nas”:
Jagoda Duszkiewicz z klasy 4c zdobyła II miejsce za opowiadanie;
Pola Saganek z 4c za wiersz otrzymała wyróżnienie;
Blance Imiołek z 5b przyznano wyróżnienie za opowiadanie.
Konkurs został zorganizowany przez Dom Kultury „Działdowska” w ramach 16. Przeglądu Swobodnych Inicjatyw.

W eliminacjach gminnych Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka , które odbyły się 22 marca zostały wyróżnione dwie uczennice naszej szkoły: Ala Kozieja i Gabrysia Chojecka z klasy V c.

JULIA ANDRUSIAK , ZOFIA BURAK i AGATA CHRZANOWSKA z klasy VI a zakwalifikowały się do II etapu konkursu „Janusz Korczak- wielki przyjaciel dzieci”.

Nasi uczniowie także odnieśli sukces w OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MITOLOGICZNEJ:)
Najlepszy wynik (60 punktów na 60 możliwych do zdobycia!!!) osiągnęła MAJA ANUSZEWSKA z klasy Va , uzyskując tym samym tytuł laureata.
Dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymała również KAROLINA HOŁOWNIA-MALINOWSKA z klasy Vd.
PIOTR JURGA z klasy VIa, AGATA OLSZEWSKA z klasy Vb oraz NATALIA GÓRZYŃSKA z klasy Vd – również otrzymali dyplomy .

HISTORIA

W Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg” Wyróżnienie zdobyli:
Filip Kolasiński (VIb), Piotr Jurga (VIa), Natalia Górzyńska (Vd) i Agata Olszewska (Vb).

Filip Kolasiński z klasy VI b został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ” Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.

MATEMATYKA

Do II etapu KURATORYJNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO zakwalifikował się MATEUSZ STĄCZEK z klasy VIa.

JĘZYK ANGIELSKI

W czerwcu trzydzieścioro Naszych uczniów podchodziło do
egzaminu międzynarodowego Ket for Schools organizowanego przez British
Council. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i wykazali się
bardzo dobrą, a nawet wyróżniającą się znajomością języka angielskiego.
Gratulujemy wszystkim, którzy otrzymali certyfikat Ket for Schools i
życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy z języka angielskiego.

W konkursie FOX wynik bardzo dobry uzyskali: Jakub Zalasa (6b), Aleksandra Jeziorska (5b) oraz Kinga Turczyńska (4d), natomiast wynikiem dobrym mogą się pochwalić: Natalia Górzyńska (5d), Filip Kolasiński (6b) oraz Olimpia Znamierowska (5c).

W Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii w kategorii klas 4-tych Adam Stępień zajął 1 miejsce, Aleksandra Bąk 2 miejsce, a Kinga Turczyńska była 7-ma. W kategorii klas 5-tych 1 miejsce zdobyła Natalia Górzyńska, 3 miejsce zajęła Wiktoria Gogoliński, a Gabriela Chojecka była 5-ta. Wreszcie w kategorii klas 6-tych Jakub Zalasa zajął 3 miejsce, Adam Mirski był 9-ty, a Filip Kolasiński 14-ty.

Jak co roku ogromną popularnością cieszył się VIII Piaseczyński Festiwal Piosenki Angielskiej, gromadząc w szkolnych eliminacjach ponad dwudziestu utalentowanych wykonawców. W finale konkursu pod patronatem mazowieckiego kuratorium oświaty szkołę reprezentowała Zuzanna Karwasińska z klasy 5a zdobywając puchar za 2 miejsce.

W konkursie recytatorskim poezji angielskiej The March Hare udało się naszym uczennicom zająć dwa trzecie miejsca (Antonina Wołowska oraz Alicja Kozieja) oraz drugie miejsce – Marysia Maślak.

JĘZYK NIEMIECKI

Laureatami konkursu języka niemieckiego OLIMPUS zostali:
Robert Lainer i Leon Thau z klasy V d.

Blanka Imiołek, Leon Thau oraz Julia Andrusiak z egzaminu języka niemieckiego na poziomie KID1, który zdawali w Instytucie Austriackim, zdobyli ponad 90%, otrzymując tym samym wyniki bardzo dobre.

INFORMATYKA

W Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym MATEUSZ STĄCZEK z klasy VI a zajął III miejsce , a jego kolega MATEUSZ CEGIEŁKA otrzymał wyróżnienie.

WYCHOWANIE FIZYCZNE/SPORT

W zawodach IX edycji ligi pływackiej szkołę reprezentowali uczniowie i uczennice z klas
III-VI.
Srebrny medal na dystansie 25m stylem dowolnym wywalczyła Zuzanna Mitoraj.
Brązowy medal na dystansie 25m stylem dowolnym wywalczył Antek Węgrzyk.
Brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym wywalczyła Zuzanna Zagórska.

KONKURSY WEWNĄTRZSZKOLNE:

JĘZYKOWE (JĘZYKI OBCE)

Z okazji Europejskiego Dnia Języków ogłosiliśmy dwa konkursy dla
uczniów klas 4-6. Zagadkę językową jako jedyna bezbłędnie rozwiązała Kinga Turczyńska z klasy 4d . Brawo!Wyróżnienie za pracę pisemną na temat „Dlaczego warto uczyć się języków?” otrzymała Zosia Burak z klasy 6a.

W konkursie pt. Joyeux Noël (Radosne Boże Narodzenie) zwycięzcami zostali : Maja Kudła (4c), Ania Matuszewska (5b), Dominika Węgierek (6a).

Szkolne Dni Frankofonii stały się inspiracją, zwłaszcza w klasach 4 i 5, do przygotowania uczniowskich plakatów i przedstawienia różnych związanych z tym tematem aspektów. Wśród wielu ciekawych prac zgłoszonych na konkurs na szczególne uznanie zasłużył plakat:
Patryka Pałasza (4D) (nagroda za najciekawszą grafikę),
Zuzi Pruszyńskiej (4A) (nagroda za najciekawsze podzielenie się własnymi doświadczeniami),
Basi Sancewicz (4D) (nagroda za najciekawsze przedstawienie piękna Francji) ,
Rysia Markowskiego (4A) (nagroda za najciekawsze odkrycie historii Francji)
i Olimpii Znamierowskiej (5C) (nagroda za ukazanie najróżnorodniejszego bogactwa Francji).

W ramach Dni Frankofonii, uczniowie klas 5 naszej szkoły podstawowej wzięli udział w Quizie na temat Francji i krajów frankofońskich. Było sporo przygotowań i emocji, no i efekt jest imponujący, wyłoniła się cała trójka laureatów (i to na równorzędnej pozycji). Są to: Olimpia Znamierowska (5 C), Patryk Radziun (5B) i Maciej Muc (5A).

Konkurs Spelling Bee w klasach 4-6
klasy 4:
I miejsce Adrian Abramczyk
II miejsce Jagoda Duszkiewicz
III miejsce Jan Francik
klasy 5:
I miejsce Blanka Imiołek
II miejsce Robert Lainer
III miejsce Ania Matuszewska
klasy 6
I miejsce Lesley Motherwell
II miejsce Kuba Zalasa
III miejsce Mateusz Stączek

W szkolnym konkursie plastycznym dla szkoły podstawowej „Kraje niemieckojęzyczne w obrazach i formach” zwyciężyli:
I miejsce – Piotr Jurga (6a) – Reichstag
II miejsce – Weronika Markiewicz (6a) – zamek Neuschwanstein
Wyróżnienia otrzymali : Roman Rutkowski(4b) – Czołg, Julia Andrusiak (6a) – Wieża telewizyjna w Berlinie, Zuzanna Jabłońska (5a)- Kompozycja kwiatowa.

W I Szkolnym Turnieju Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej dla klas 5 i 6 zwyciężyła klasa 6a, którą reprezentowali Janek Bąk i Zosia Roguska.

LITERACKIE

W weekendowych konkursach literackich (mitologicznych) zwyciężczynią była Zosia Burak z klasy VI a.

W konkursie na najciekawszy/najdowcipniejszy limeryk nagrodzone zostały dwie osoby: Julka Mirosław z klasy IV b oraz Blanka Imiołek z klasy V b.

W konkursie „Zielono mi” jury przyznało trzy równorzędne nagrody. Oto imiona
i nazwiska laureatów oraz tytuły wyróżnionych utworów.
Agata Chrzanowska klasa VI a – opowiadanie pt. „Dziwna wędrówka”.
Jan Bąk klasa VI a – opowiadanie pt. „Co zielone – nie jest mi obce”.
Maja Kazimierczyk klasa IV b – wiersz pt. „Zadumana Rumiko”.

Laureatami Konkursu Literackiego edycja 2013, którego patronem medialnym było Wydawnictwo G+J oraz National Geographic, zostały:
1. Aleksandra Jeziorska
2. Jagoda Duszkiewicz
3. Maja Anuszewska
4. Zofia Burak
5. Wiktoria Grabowska

FOTOGRAFICZNE/PLASTYCZNE

W wakacyjnym konkursie fotograficzno-literackim zwyciężyła NATALIA GÓRZYŃSKA z klasy V d

W konkursie plastycznym “Wspomnienie lata” miejsce pierwsze Ex aequo zajęły: Maja Anuszewska i Ania Jurga z klasy V a.
Wyróżnienie otrzymała Martyna Nałęcz z klasy V b.

W konkursie fotograficznym BARWY JESIENI nagrodę otrzymała DOMINIKA WĘGIEREK z klasy VI a.