Wolontariat

 


Baza wolontariatu w roku szkolnym 2022/23


Nasza szkoła w tym roku wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy, biorąc udział w Konkursie w Aplikacji Mobilnej Pho3nix Kids! Nasi uczniowie mogli zarejestrować się w aplikacji Pho3nix Kids, która liczyła wykonane przez nich kroki. Za każdego aktywnego ucznia szkoły zapisanej do konkursu, który wykonał w czasie trwania akcji minimum 1000 kroków, Fundacja Pho3nix wpłaciła 5 zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Konkurs trwał od 24 stycznia do 6 lutego.

Dziękujemy uczniom naszej szkoły za udział w Konkursie w Aplikacji Mobilnej Pho3nix Kids, a także za wsparcie w uzbieraniu 1 000 000 zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!!!

Wasze kroki wparły okulistykę dziecięcą!!! Jesteście niezastąpieni!

Gramy z WOŚP zawsze i o jeden dzień dłużej!!! W przyszłym roku będzie się działo!!! Bądźcie z nami!!! Dziękujemy!!!


Święta Bożego Narodzenia to czas, w  którym szczególnie myślimy o osobach samotnych. W ramach działań Szkolnej Rady Wolontariatu uczniowie klas 4-8 wykonali kartki i upominki świąteczne dla pensjonariuszy Domu Opieki OSTOJA W Nowej Woli. Do starszych osób spędzających święta z dala od rodzin trafiły własnoręcznie ozdobione kubki, lampiony, torby i stroiki. Do każdego prezentu dołączona była własnoręcznie wykonana kartka świąteczna z życzeniami. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie w akcję. Odzew przerósł nasze oczekiwania. Uczniowie przekazali ponad 40 upominków z kartkami. Czasami niewiele potrzeba, by wywołać uśmiech na czyjejś twarzy.


 

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka.

Jako społeczność szkolna zobowiązaliśmy się przygotować paczkę dla rodziny p. Ani. Samorząd Uczniowski klas 4-8 zorganizował sprzedaż bluz, koszulek i smyczy z logo szkoły, a zysk ze sprzedaży przeznaczyliśmy na zakup upominków świątecznych dla rodziny. Produkty żywnościowe, środki czystości, ubrania, pościel i pralko-suszarkę przekazali poszczególni uczniowie wraz z rodzicami oraz całe klasy. W naszą akcję włączyła się także klasa 1a liceum.

Nasi wolontariusze dzielnie segregowali i pakowali w świąteczny papier paczki. Zajęło to nam prawie 3 dni. W efekcie do rodziny trafiło 50 świątecznie zapakowanych paczek, żywa choinka i pralko-suszarka!

W sobotę 11.12 wraz z rodzicami naszych uczniów zawieźliśmy wszystko do magazynu Szlachetnej Paczki w Piasecznie.

Już wiemy, że pani Anna wraz z dziećmi była bardzo wzruszona i bardzo wdzięczna za wszelką pomoc.

Przekazujemy na Państwa ręce podziękowania i życzenia wesołych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy Państwu za szczodrość, chęć pomocy oraz dobre i wrażliwe serce. Naszym wolontariuszom należą się także podziękowania za to, że tak sprawnie i pięknie przygotowali paczki, poświęcając swój prywatny czas!

“Ktokolwiek potrafi dawać z siebie, jest bogaty”.

Erich Fromm

 


Projekt: Katarzyna Naruszewicz
Wykonanie: Maksymilian Ciuchta klasa 7b

Regulamin szkolnego wolontariatu

załącznik nr 1 karta wolontariusza

załącznik nr 2 wolontariat poza szkołą

załącznik nr 3 zobowiązanie wolontariusza

załącznik nr 4 zgoda rodzica na udział w wolontariacie

baza wolontariatu 2021/22