Nasze sukcesy

Każdy może mieć swój sukces

Czym jest dla nas sukces?

Tym, że istniejemy od roku 1992 i nie stoimy w miejscu. Zaczynaliśmy od jednej małej klasy, teraz zaś prowadzimy trzy szkoły i przedszkole.

Tym, że nieliczne niepubliczne instytucje edukacyjne ma takie jak my know how oraz kapitał społeczny.

Sukcesem jest to, iż gros uczniów trafiło do nas z polecenia zadowolonych ze szkoły rodziców.

A może najważniejszym naszym sukcesem są liczne roczniki naszych absolwentów, o których wiemy, że już w swoim, młodym przecież, życiu zawodowym, w Kraju, a nieraz za granicą, jakże wiele osiągnęli lub – ci młodsi – kształcą się na najlepszych uczelniach polskich i obcych?

Zadowoleni jesteśmy z tego, że co roku nasi szóstoklasiści i abiturienci gimnazjum są w 9 staninie na państwowych egzaminach, co oznacza, że nasze szkoły znajdują się w elitarnej grupie 4% najlepszych szkół w Kraju.

Cieszymy się z tego, że w Piasecznie mamy własny budynek zaprojektowany na potrzeby szkoły o powierzchni użytkowej około 6000 mkw z pełnowymiarową salą gimnastyczną i pięknym placem zabaw. Cieszy nas to, że nasi uczniowie w Jazgarzewszczyźnie przebywają w otoczeniu zieleni, w środowisku przypominającym mityczną Arkadię, a przedszkolaki wychowują się w kolorowym, nowoczesnym budynku.

A może jeszcze większym sukcesem jest to, że mamy świetne dzieciaki i młodzież?

To, że Jaś z klasy II przy pomocy pani anglistki przełamał blokadę przed mówieniem w języku Szekspira?

A Bartek z naszego gimnazjum, oprócz tego, że jest bardzo dobrym uczniem, jest też świetnym pływakiem?

A Kasia z klasy pierwszej podstawówki właśnie odkryła na zajęciach z origami z panią Agnieszką, że ze zwykłego papieru można zrobić prawdziwego ptaka?

A gimnazjalista Maciek został laureatem konkursów z matematyki i fizyki?

A jego kolega dzięki mądremu poloniście odkrył Miłosza, koleżanka zaś pokochała teatr, ponieważ podzieliła się z nią swoją pasją pani nauczycielka języka polskiego?

Może sukcesem jest to, że nasi uczniowie są wrażliwi na potrzeby innych, chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych.

A może to, że niektórym rodzicom z trudem udaje się przekonać swoje dzieci do opuszczenia szkoły po zakończonych zajęciach?

Cieszymy się, że w gronie naszych pedagogów są nauczyciele, którzy zaczynali pracę w naszej szkole prawie 20 lat temu.

Sukces niejedno ma imię. Staramy się nie przegapić szansy, by każdy go miał.