
W dniach 16-20 listopada 2020 w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Edukacji Globalnej. Edukacja globalna, to część kształcenia obywatelskiego i wychowania, która rozszerza ich zakres przez uświadamianie istnienia zjawisk i współzależności globalnych. Jej głównym celem jest przygotowanie odbiorców do stawiania czoła wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości. Przez współzależności rozumiemy wzajemne powiązania i przenikanie systemów kulturowych, środowiskowych, ekonomicznych, społecznych, politycznych oraz technologicznych. Edukacja globalna to także działania informacyjne skierowane do polskiego społeczeństwa mające na celu wyjaśnienie, na czym polegają problemy rozwoju współczesnego świata. Hasło tegorocznego Tygodnia Edukacji Globalnej brzmi: To nasz świat. Uczyńmy go lepszym!
Przez cały tydzień, mimo codziennego trudu zajęć szkolnych chętni Uczniowie mierzyli się z zadaniami przygotowanymi na każdy dzień. Wyzwania dotyczyły zapoznania się z celami zrównoważonego rozwoju, zagrożeniami współczesnego świata takimi jak brak wody zdatnej do picia, głód, susza, ekstremalne zjawiska atmosferyczne. Zgłębiali możliwości pomocy, zmiany, czy poprawy życia ludności dotkniętej takimi problemami, poznali czym polega działalność Polskiej Akcji Humanitarnej. W piątek po wszystkich lekcjach bardzo zmęczeni, ale w świetnych nastrojach spotkaliśmy się celem podsumowania projektu.









































































































































Najnowsze komentarze