GÓRA GROSZA 2021/2022

Od 3 listopada 2021r. do 20 czerwca 2022r. trwała wśród naszej młodszej społeczności szkolnej akcja charytatywna „Góra Grosza”. Uczniowie klas 0-3 przynosili monety, by wspomóc podopiecznych Towarzystwa Nasz Dom, tj. dzieci wychowujące się tymczasowo w domu dziecka lub w rodzinie zastępczej, zamiast we własnej. Wszystkie grosiki zostały najpierw dokładnie posegregowane, potem policzone, a następnie zapakowane. W tym roku udało się zebrać łącznie 102 zł 27 gr. Powyższa kwota została przekazana organizatorom zbiórki.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję.
– Mały Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: Sylwią Zawadzką i Renatą Mirkowską

Czytaj więcej

Finał konkursu Spelling Bee na Zielonej

Miło nam poinformować, że Janek Zawadzki zdobył 2 miejsce a Tymek Renkas 3 miejsce w konkursie Spelling Bee przeprowadzonym w naszych szkołach. Zwycięzcom gratulujemy!

Inga Łoś-Elżanowska

Czytaj więcej

WARSZTATY PIERWSZEJ POMOCY

Życie ludzkie jest bezcenne, dlatego każdy z nas powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia. W ostatnich dniach nauki w bieżącym roku szkolnym klasy 5 zostały zaproszone na warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem szkolenia było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Uczniowie mieli szansę poznać zasady postępowania w sytuacji zatrzymania krążenia, resuscytacji krążeniowo-oddechowej, obsługi AED oraz dowiedzieć się, w jaki sposób używa się środków służących do opatrywania ran. Jest to niezwykle ważna umiejętność, szczególnie że wakacje przed nami…

Dorota Strzyżewska

Czytaj więcej

Dzień Sportu

15 czerwca klasy 4 -8 wybrały się na Górki Szymona na Dzień sportu. Po drodze zjedlismy najpierw lody w Lodówce. Gdy dotarliśmy do celu od razu rozpoczął się nasz Dzień Sportu – Belgijka z panem Kostkiem, przeciągnie liny, gra w palanta. Niektórzy czytali książkę, ćwiczyli na siłowni plenerowej lub po prostu opalali się 🙂
Na zakończenie zjedliśmy pyszną pizzę. Wróciliśmy do szkoły w doskonałych humorach!

Ewa Tomaszewska

Czytaj więcej

Podchody na lekcji języka angielskiego

Piękna pogoda i chęć wyjścia mną dwór spowodowały, że klasa 2a wzięła udział w grze podchody. Zadania do wykonania pomogły powtórzyć słownictwo – zwierzęta, owoce, warzywa, piosenki, liczenie – dużo było do wykonania – ale zabawa przy tym najważniejsza 🙂
Kolejnego dnia klasa 1a również bawili się w podchody – pomagali koledzy i koleżanki z IV klasy! Dziękujemy 🙂

Ewa Tomaszewska
Karolina Tomala-Kuczara

Czytaj więcej

The World Is in Our Hands – projekt kl. 6a

Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie zgłębili wybrany przez siebie problem dotyczący ochrony środowiska i przygotowali prezentację,  w której podali konkretne sposoby radzenia sobie z danym zagrożeniem. Pracując w parach i grupach poćwiczyliśmy poznane w rozdziale piątym słownictwo i  dowiedzieliśmy się nie tylko o problemach, ale także o rozwiązaniach.  Świetnie!
Magda Maleszyk
Czytaj więcej

Wyjście do Teatru Piasku na przedstawienie MAŁY KSIĄŻĘ

1 czerwca w ramach świętowania Dnia Dziecka klasy 4-8 wybrały się do Teatru Piasku na niesamowicie oryginalną sztukę „ Mały książę”. Tłem do przedstawienia były obrazy malowane piaskiem. Prawdziwa uczta dla oczu!

Inga Łoś-Elżanowska

Czytaj więcej

Wyjazd do Kampinoskiego Parku Narodowego

Uczniowie klasy 4 i 5 po raz pierwszy zapoznali się ze słowem SKANSEN. Dzięki ciekawym opowieściom przewodnika młodzież dowiedziała się, jak dawniej wyglądało życie przeciętnego wieśniaka w zagrodzie kampinoskiej.

Inga Łoś-Elżanowska

Czytaj więcej

Religie świata – wycieczka klasy 4 i 5

Uczniowie klasy 4 i 5 poznali Warszawę od strony różnych religii. Młodzież zwiedziała cerkiew, synagogę, meczet i kościół ewangelicko-augsburski. Pytaniom nie było końca….

Czytaj więcej

Muzealne przeboje w Muzeum Narodowym 

24 maja klasa 6a miała okazję uczestniczyć w ciekawej lekcji muzealnej, która odbyła się w wielu salach muzeum. Na trasie zwiedzania była Galeria Sztuki Starożytnej – mumie, safkofagi, bogowie i herosi greccy,  wykopaliska z Faras w Sudanie prowadzone przez polskich archeologów,  Galeria Sztuki Średniowiecznej i Tryptyk Jerozolimski oraz Galeria Sztuki XIXwieku. Ostatnim akcentem była Galeria Wzornictwa Polskiego i ogromny sukces Polski na wystawie w Paryżu w 1925 r. Lekcja pokazała,  że uczniowie posiadają solidną wiedzę historyczną, którą mieli szansę pogłębić.
Magda Maleszyk,  wychowawca
Czytaj więcej